Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Spln Mesiaca v znamení Panny

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v marci 2018

Luna je planéta túžob a prianí. Tento lunárny spln môže stáť v pozadí dokončenia, ak ste na niečom tvorivo pracovali.

Spln Mesiaca v znamení Panny
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v augusteSplny a novy Mesiaca 2022

Prvá štvrť05.08.2022 13:09Škorpión-
Spln12.08.2022 03:38VodnárSpln Mesiaca august 2022
Posledná štvrť19.08.2022 06:39Býk-
Nov27.08.2022 10:19PannaRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 02.03.2018 01:53

V dňoch okolo každého splnu Mesiaca je väčšia opatrnosť nevyhnutná. Náš organizmus je v tejto fáze Mesiaca vystavený pôsobeniu náročnej energie a záleží len na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme. Preto často pociťujeme podráždenie a nervozitu. Je to zvyčajne aj dôvodom nepokojného spánku.

Znamenie Panna ovláda všeobecne v horoskope 6. astrologický dom, čiže choroby, zdravie, pracovnú oblasť a pracovné metódy.

Energia splnu

Znameniu Panny vládne planéta Merkúr, čiže symbol finančníka, cestovateľa, sprostredkovateľa, nositeľa nápadov… V dňoch okolo splnu Mesiaca by ste sa mali zamerať na svoje vyjadrovanie a kreativitu. A viac si veriť, pretože to vás práve brzdí. Začnú sa meniť každodenné pracovné podmienky, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí.

Vyberte si prioritu, po ktorej práve teraz najviac túžite. Luna v zemskom znamení Panny prináša kritiku, sebakritiku a zachytávanie na maličkostiach.

Práca

V týchto dňoch sa môže prejaviť zvýšená pracovná morálka, dá sa mnohé stihnúť. Je vyššia schopnosť efektívneho a praktického využívania kontaktov, výrečnosti, zdrojov a energie.

Zdravie a krása

Keď je Mesiac v splne v znamení Panny, nemá ideálne podmienky ani ľudské telo. Rany sa horšie hoja a krvácajú silnejšie, telo zadržiava vodu a väzivo mäkne. Telo spracováva tuky a mení ich na energiu len s pomocou enzýmov. Tie však k práci potrebujú podporné látky, ktoré ich zaktivizujú. Patrí k nim vitamín B1, ktorý sa však z tela ľahko vyplavuje, preto je dôležitý jeho pravidelnejší prísun. Obsahujú ho strukoviny, celozrnné výrobky, banány, tekvica, brokolica. Môžete mať aj problémy so zažívaním.

Znamenie Panna ovplyvňuje nervy, pankreas, tenké a hrubé črevo a celý proces trávenia. Biologické hodiny ukazujú, že hrubé črevo pracuje najlepšie od 5. do 7. hodiny ráno, pankreas a slezina od 9. do 11. hodiny a tenké črevo od 13. do 15. hodiny. Všetko, čo urobíte pre túto oblasť, pôsobí dvojnásobne pozitívne, preventívne a liečebne.

Zájdite ku kaderníčke alebo sa k nej aspoň objednajte. Zostrih od kaderníka bude výborná investícia. Starostlivosť o vlasy sa vám v týchto dňoch viac oplatí.

Strava

Telo má v tomto období veľkú tendenciu priberať, preto je vhodné držať striedmejší stravovací režim. Nevhodná je energeticky bohatá strava, čiže potraviny s vysokým obsahom cukru a tuku. Výhodnejšie sú ovocné a zeleninové šťavy a šaláty, aspoň ako doplnok.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Usilujte sa pracovať viac spoločne. Popremýšľajte nad svojim postojom, než nejako zareagujete. Pozor na tvrdohlavosť a neprimeranú a panovačnú výrečnosť. Stupňovaný bude aj sklon k vyvyšovaniu a preceňovaniu. Nikto za vás nič neurobí. Pozor na trávenie a zem. Otvorí sa téma ukončenia a nová aktivita súvisiaca s prácou. Krok za krokom sa zbavte všetkého, čo vás oberá o peniaze. Spíšte si zoznam zbytočných a nevyhnutných nákladov.

Býk

V pokoji prijmite všetky emócie, ktoré vám teraz spln Luny nadelí, pretože majú veľký význam pre vašu budúcnosť. Dokážete si presadiť to, čo doteraz nešlo. Spoliehajte sa najmä na súdržnosť. Praktické nápady dotiahnite do konca. V citovom živote pochopíte význam toho, čo znamená mať istoty, no budete o ne musieť zabojovať. Porozmýšľajte o aktivitách pre seba. Neobchádzajte starostlivosť o svoj zovňajšok, najmä o vašu pleť a krk.

Blíženci

Nepúšťajte sa do sporov. Zamerajte sa na prácu. Fixácia na konkrétne ciele vám počas splnu Mesiaca môže znepríjemniť jednanie s inými ľuďmi. Každý sa bude snažiť klásť prílišný dôraz len na osobné stanovisko a hľadanie zmierenia, či kompromisu bude zložité. Jednoducho len buďte príkladom. Hoci to teraz nebude jednoduché, povedzte si, že nie je dôvod, aby ste sa nemohli dohodnúť v pokoji.

Rak

Hoci vás tento spln Mesiaca zabrzdí vo vašich idealistických plánoch, ale ukáže vám pohľad aj z druhej strany. Bude podporená praktická stránka vašich skutkov. Dôležité rozhodnutia napokon aj tak zostanú len na vašich pleciach a tie, ktoré urobíte, ovplyvnia všetko, čo bude nasledovať. Nebojte sa ani toho negatívneho. Chvíľkové trápenie je cestou k lepšiemu poznaniu samého seba a toho, čo a koho by ste naozaj chceli.

Lev

Tento spln Mesiaca vás bude viac orientovať na emócie, a to by ste mali využiť vo svoj prospech. Veci, ktoré začnete sa môžu zvrátiť. Budete, nielen cez tento spln Mesiaca, prechádzať skúškami ktoré preveria váš zmysel pre spravodlivosť. Nestranný názor bude v tej chvíli na nezaplatenie. Ak sa však naučíte počúvať svoje inštinkty, nestratíte nič a nikoho pre svoj život tak podstatné. Nechajte si aj poradiť.

Panna

Tento spln Mesiaca vo vašom znamení bude pre vás dôležitý. Mnohým dá príležitosť vybrať sa novou cestou. Vaše vzťahy prejdú rôznymi etapami. Čakajú vás aj menšie ťažkosti a chvíľami budete musieť poriadne zabojovať o svoje šťastie. Máte schopnosť zvládnuť aj nezvládnuteľné. Budete užívať plody svojej námahy. Vyberajte si len také aktivity, ktoré vás naozaj bavia, a ktoré na druhej strane nevyžadujú nijaké extra veľké, telesné, psychické, ani finančné zaťaženie. 

Váhy

Dostanete šancu postaviť nové základy pre budúcnosť. Pozor by ste si ale mali dať na unáhlené závery a hlavne na nepremyslené dobrodružstvá. To, čo ste spravili, budete prehodnocovať. Pripravení zareagujete rozumnejšie, a s chladnou hlavou. Zvlášť sa medzi sebou dohodnú ľudia starší, životom veľmi preverovaní. Nepresiľujte si pohybový aparát ani trávenie. Okolo seba by ste si mali vytvoriť takú atmosféru, v ktorej sa vám bude dobre pracovať. 

Škorpión

Asi budete musieť prijať aj podávanú pomocnú ruku. Až si všetko dobre naprogramujete, dostanete sa správnu cestu, i smerovanie do budúcnosti. Dajte si však pozor, aby ste sa neprecenili. Prijímajte iba také výzvy, kde ste si istí, že ich zvládnete. Nie je potrebné mať všetko naraz, na isté veci ešte musíte dozrieť. Trpezlivo, a najmä úprimne, si preto zvážte všetky pre a proti. Aj odmietnutie je niekedy prejavom múdrosti a zodpovednosti.

Strelec

Zdržte sa prehnanej tvrdosti, teraz naozaj nie je na mieste. Najväčším problémom by mohla byť vaša sebeckosť vo chvíli, ktorá by nemala byť len o vás. Snaha manipulovať aj s členmi rodiny by sa otočila proti vám. Ak budete citlivejší a ochotnejšie zmeníte uhol pohľadu, postupne získate pevnejšiu pôdu pod nohami. Neriskujte, ani nehazardujte, nevyplatilo by sa vám to. Tiež si dajte pozor na chrbticu, kolená a pády na tvrdú zem.

Kozorožec

Snažte sa stráviť spoločne o niečo viac času, bude to pre vás, i vaše okolie, teraz veľmi výhodné a užitočné. Môžete si rozumnou diskusiou vyjasniť viacero vecí. Tak ako málokedy, dokážte prijať fakty bez zbytočného podpichovania. Budú lepšie energie na vyriešenie nedorozumení ohľadom spoločného majetku. Viac sa k tejto téme nebudete musieť vracať. Nastal aj správny čas premyslieť si zmeny, ktoré by priaznivo ovplyvnili vaše zdravie. 

Vodnár

Svojhlavosť by mohla priniesť neústupčivosť oboch strán. Je potrebná zvýšená tolerancia, lebo bude okolo vás, i vo vás, veľa napätia. Budete mať veľa povinností, ktoré síce stihnete urobiť, ale budete z toho podráždení. Pozor na presadzovanie si moci a vedúceho postavenia v rodine. Zapracujte na dobrom finančnom pláne. Rozhodne neurobte unáhlené kroky. Bola by naozaj veľká škoda opúšťať niečo, čo sa konečne polepší. 

Ryby

Všetky vaše kroky by mali byť počas tohto splnu Mesiaca v znamení Panny zvlášť premyslené, inak si ľahko pritiahnete nehodu, či konflikt. V rodine, doma, budú mať snahu riešiť s vami nejaké úradné, majetkové dokumenty. Snažte sa udržiavať aspoň v takej zdravotnej kondícii ako doteraz. Zhodnoťte všetky svoje schopnosti, vytýčte si jasné ciele a krok za krokom sa do nich pustite. Svojimi činmi si tvoríte svoju budúcnosť.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2022
MesiacBýkod 17.08.2022
MerkúrPannaod 04.08.2022
VenušaLevod 11.08.2022
MarsBýkod 05.07.2022
JupiterBaranod 10.05.2022
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2022

JarJarná rovnodennosť20.03.2022
LetoLetný slnovrat21.06.2022
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2022
ZimaZimný slnovrat21.12.2022