Veštec Krištof

Krištof

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Kavena

Kavena

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Zuzana

Zuzana

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Reja

Reja

Neprihlásená, volajte neskôr

Spln Mesiaca v znamení Váh

Fázy Mesiaca v augusteSplny a novy Mesiaca 2017

Spln07.08.2017 20:13VodnárSpln Mesiaca august 2017
Posledná štvrť15.08.2017 03:17Býk-
Nov21.08.2017 20:33LevNov Mesiaca august 2017
Prvá štvrť29.08.2017 10:15Strelec-

Spln Mesiaca nastane: 04.04.2015 14:08

Vplyv Mesiaca na ľudí i prírodu je najsilnejší počas fázy splnu. Aktuálny spln Mesiaca pripadne na 4. apríl - veľkonočnú Bielu sobotu. Bežne sa pri splne ľahšie znáša pôst. Na Bielu sobotu sa práve, po obradoch Vzkriesenia v kostoloch, 40 dňový pôst končí. Na mnohých miestach, zvlášť dedinách, sa donesie pred oltár posvätený veľkonočný košík s potravinami, hlavne šunkou a koláčmi, ktoré sa dávajú na stôl a jedia cez Veľkú noc. Spln má veľký vplyv aj na emocionálnu stabilitu citlivejších osôb. U mnohých je prameňom zhoršenej nálady, či podráždenosti. Počas splnu vedia byť niektorí ľudia viac náladoví až hysterickí a dochádza aj k väčšiemu počtu medziľudských konfliktov, ktoré by za normálnych okolností neboli. Buďte preto milí, pozornejší a chápavejší manželia, priatelia, partneri k cyklicky sa opakujúcim náladám svojich polovičiek, či ostatných členov rodiny.

Váhy prinášajú do nášho života vyrovnanosť a harmóniu. Je vhodný čas na zlepšenie vzťahov s inými, ale i voči sebe. Sviatková atmosféra sa prejavuje i túžbou po citoch, kultivovaných emóciách a potrebou harmonického vzťahu medzi partnermi, ale aj v širšej rodine. Okolo splnu sa viac prejavuje zmysel pre estetiku, vkus a elegancia. Pri zlých aspektoch sa môže prejaviť citová závislosť na inom človeku, alebo ľuďoch, nerozhodnosť a zvýšená citlivosť, až precitlivenosť.

Spln i dni v znamení Váh vplývajú na močové ústrojenstvo, obličky, čistenie organizmu a rovnováhu telesných tekutín. Dopĺňajte telu vodu. Zabránite tak vzniku obličkových kameňov a podporíte činnosť všetkých telesných funkcií. Nezabúdajte, že potrebujete i draslík, ktorý udržuje zásadité pH moču. Doprajte si preto na sviatočnom stole, okrem zemiakov, i banány, paradajky, orechy, oriešky, a dostupné ovocie. Doprajte si i dostatok spánku a odpočinku, ale hlavne to pekné, sviatočné, čo povzbudí dušu, telo, spomienky i srdce.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Zvlášť dôležitý a silný. Budete môcť doriešiť aj veľmi zložité problémy, i tie v sebe. Aj keď fyzicky nemusíte vnímať žiadne problémy, psychika môže predsa trochu zakolísať. Ste až príliš intenzívna povaha. Váš citový zmätok, úzkosti a náladovosť nie sú vylúčené, tak ich stlmte.

Býk

Pre vaše znamenie bude neutrálny. V prostredí, v ktorom žijete, uprednostňujete umiernenosť a precíznosť. Svojich najbližších sa ale snažte nezanedbávať, nech si užijete veľkonočné sviatky, aby ste mali na čo v budúcnosti v dobrom spomínať.

Blíženci

Zvlášť dôležitý a silný. Vyriešite problémy, aj zložitejšou cestou. Snažte sa byť jemnejší, nie takí tvrdí. Energie tohto splnu veľmi vplývajú na živel vzduch, ktorý je i váš. Rozvíjajte fantáziu, ktorá je pri splne zvlášť silná. Nech jej výsledky sú pre dobro všetkých.

Rak

Zvlášť silný a nebezpečný. Pozor na jednanie pod vplyvom zvýšených emócií. Veľká noc je pre vaše znamenie veľmi krízovým časom. Chcete, aby všetko bolo doma tak dokonalé, až sa vám to môže vymknúť z rúk. Nepresiľte svoje telesné, ani psychické možnosti. Menej je niekedy viac.

Lev

Zvlášť silný a pozitívny. Aj tvrdšou cestou je možné riešenie. Pozor na svoje emócie a výbuch hnevu. Nie jeden Lev spraví pod vplyvom splnu i čin, ktorý by za normálnych okolností nespravil - v dobrom, ale i v zlom. Bude väčší nárast aj dopravných nehôd. 

Panna

Neutrálny, nemá na vás vplyv. Buďte si vedomí svojej energetickej hladiny. Veľkonočné energie majú svoju moc. Využite sviatky jari na rozvinutie toho, čo bude mať blahodarný vplyv na vás, ale aj vaše okolie. Vaše city a pocity budú podrobované rozumovej analýze.

Váhy

Zvlášť silný a nebezpečný. Prinesie starosti. Aktuálny spln je vo vašom znamení Váh. Veľmi silne vás ovplyvní. Buďte preto veľmi pozorní a neprehliadajte a nezanedbávajte detaily. Tie môžu byť pre vás veľmi dôležité, a vplývať nielen na vašu prítomnosť, ale aj budúcnosť.

Škorpión

Neutrálny, nemá na vás výrazný vplyv. Pri aprílovom splne je Pluto v nepríjemnom postavení na Lunu, Slnko a Urán. Tento vplyv planét zatlačí na dôležité rozhodnutia vo vašom živote. Škorpióni sa budú pripravovať na nadchádzajúci májový spln, ktorý bude pre vás a vaše vzťahy dôležitejší.

Strelec

Zvlášť dobrý. Nebojte sa zvoliť i praktickejšiu cestu. Vyriešite mnohé problémy. Možno sa aj vy budete teraz zaoberať zmyslom vecí a života. To rozhodne nebude na škodu, ak sa posuniete ďalej. Pozor však na poranenia, zhoršuje sa zrážanlivosť krvi. Rany počas splnu silnejšie krvácajú.

Kozorožec

Zvlášť silný a nebezpečný. Pozor na vaše unáhlené emócie a výbušnosť. Veľká noc vo vás môže prebudiť, na základe nejakej situácie, ktorá sa vám nebude páčiť, citový chlad a emocionálnu rezervovanosť. Možná zakríknutosť, melanchólia, či nostalgia za sviatkami Veľkej noci v detstve. Pri zlých aspektoch aj vypočítavosť a bezohľadnosť.

Vodnár

Zvlášť silný, ale pozitívny. Aj naplánovanou cestou sa môžete dostať k cieľu a rozhodnutiam. Počas splnu pod vplyvom Luny v živle vzduchu, ktorý je i váš, sa teraz môže prejaviť intenzívna citlivosť u senzitívnych ľudí. Partnerské vzťahy môžu zaznamenať prudké emócie v dobrom zmysle. Intenzívne budete prežívať svoje city, nech už budú akékoľvek.

Ryby

Neutrálny, obíde vás. Intenzívnejšie sú však za splnu aj city lásky. Počas nocí, keď svieti naplno Mesiac, sa najmä u žien zvyšuje túžba po láske a nežnostiach. Sny sú za splnu vzrušujúcejšie a oveľa intenzívnejšie ich ľudia prežívajú. Vy však viac ako iní, môžete cez spln, zvlášť cez tento, vnímať neviditeľné sily i energie mŕtvych.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoPannaod 22.08.2017
MesiacPannaod 21.08.2017
MerkúrPannaod 25.07.2017
VenušaRakod 31.07.2017
MarsLevod 20.07.2017
JupiterVáhyod 09.09.2016
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2017

JarJarná rovnodennosť20.03.2017
LetoLetný slnovrat21.06.2017
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2017
ZimaZimný slnovrat21.12.2017