Zrušiť
Numerologické online veštenie okamžite a bez čakania! Zistite od našich veštíc a veštcov, čo vás čaká a neminie!

Lunárny kalendár

V 17. lunárny deň môžete získať vnútornú slobodu a tým aj radosť, uvoľnenie, úsmev, spokojnosť a smiech. Je vhodný deň na flirty, oslavy, svadby a pitie vína (preto názov Hrozno) v optimálnom množstve, inak vyvoláva agresivitu.

17. lunárny deň

Vplyv Mesiaca na náš každodenný život

Začiatok: dnes o 20:12 h
Koniec: zajtra o 20:50 h
Lunárny kalendár na júl

Kľúčové názvy: Hrozno, Zvon, Šakti

17. lunárny deň je dňom dobrých partnerských kontaktov a spokojného sexu (názov a symbol dňa Zvon). Je venovaný aj indickej bohyni Šakti. Dnešný základný princíp bude ženskosť a jej najlepšia a najkrajšia energia. Snažte sa vyhnúť starostiam, ani ich zámerne nevyvolávať. So 17. lunárnym dňom je spojený endokrinný systém, hypofýza, ľadviny, nadľadvinky a čakra Hara. Doporučuje sa piť a jesť to, čo podporí močový systém. Ak nebudete dosť vnímaví a nevyužijete ženský princíp a energie dnešného dňa správne, naruší to jemné a vyvážené energie v sexuálnej oblasti. V ľudskej rovine sme rozdelení na muža a ženu s rôznymi energiami i emóciami. Pre muža je priaznivá pravá strana a pre ženu ľavá. Dnešný sen hovorí o vašej sexualite. Ak bude príjemný, je všetko v poriadku. V opačnom prípade môže znamenať, že máte túto energiu v sebe potláčanú, alebo máte nejaký blok v tejto oblasti. Mnohým sa sen do troch dní splní.

Spln Mesiaca v znamení Vodnára (31.07.2015)

Spln Mesiaca v znamení Vodnára v piatok 31. júla prináša situácie, pri ktorých budeme konfrontovaní s témou voľnosti a slobody. U mnohých, tých výbušnejších, sa prejaví chuť na citovú nezávislosť, odstup, potrebu slobody vo vzťahu. Idealizmus, humanita, záujem o nekonvenčné veci môžu podnietiť romantickejšie duše. Vodnár vyjednáva podmienky, podpisuje zmluvy a dohody. Aj vplyv Uránu, planéty zvratov a zmien, prináša mnohým ukončenie nevyhovujúcich situácií súvisiacich so slobodou a voľnosťou a túžbu oslobodiť sa od problémov, záväzkov a starostí. Ak ste rozhádaní, zakopte vojnovú sekeru, spln Mesiaca praje odpusteniam akéhokoľvek druhu. V tomto období sa treba zamerať najmä na relax, oddych, meditáciu a duchovno. Človek je viac naladený aj na nehmotnejšie sféry. Mnohým prospieva odlúčenosť od spoločnosti a predstavy, ktoré vám majú pomôcť. Vášne sú oslabené, ale aj dýchací systém a obehový systém, žíl a ciev. Výrazne pomáha aj prevencia kŕčových žíl. Zapáľte sviečku a ponorte sa trochu do seba. Rozlúčte sa s bolesťou a inými negatívnymi energiami. Vládne živel vzduchu, ktorý podporuje kvety, preto sa akákoľvek činnosť s nimi vydarí.

 • Baran
 • Býk
 • Blíženci
 • Rak
 • Lev
 • Panna
 • Váhy
 • Škorpión
 • Strelec
 • Kozorožec
 • Vodnár
 • Ryby

Aký vplyv má na Barana dnešný spln Mesiaca?

Baran: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní znamenie Barana hlavne v oblasti priateľov a osôb blízkych. Situácia sa mnohým vyvinie tak vážne, že budú musieť ukončiť kamarátstvo alebo fungovanie v spoločnosti, v ktorej sa necítili dobre. Má to však svoj význam. Kontrolujte svoje reakcie a netrucujte, aby ste to ešte viac nehoršili. V čase splnu je najvhodnejšia príležitosť, kedy vysloviť svoje priania. Tak vyslovte svoje prianie, hoci aj magicky! 

Aký vplyv má na Býka dnešný spln Mesiaca?

Býk: Spln Mesiaca v znamení Vodnára prinesie Býkom zmeny a zvraty hlavne v pracovnej oblasti. Tlačí na uzavretie záležitosti súvisiacou s pracovnou činnosťou. Vaša planéta, Venuša, sa od piatkového splnu začne pohybovať dlhodobejšie v Levovi. Tým stráca jemnosť a súcit. Začne byť náročná po každej stránke, čo vám nebude vyhovovať. Je správny čas na zbieranie byliniek na psychické problémy a krvný obeh.

Aký vplyv má na Blížencov dnešný spln Mesiaca?

Blíženci: Spln Mesiaca v znamení Vodnára veľmi významne ovplyvní znamenie Blížencov. Luna preberá energie živlu vzduchu, ktorý je i váš. Objavujte krásu akéhokoľvek druhu. Viac ako inokedy, si hľaďte sami seba a plánujte vlastné konanie. Môžete v deň splnu skúsiť jednodňový pôst, ktorý vám posilní látkovú výmenu, krvný obeh i nervový systém. Ezoterika, viera, či náboženstvo vstúpi v nejakej forme do života mnohých Blížencov.

Aký vplyv má na Raka dnešný spln Mesiaca?

Rak: Spln Mesiaca v znamení Vodnára pre vodné znamenie Raka prináša témy peňazí, pôžičiek, dlhov a hypoték. Ste príliš obetaví. Nedajte sa, zo súcitu, na nejakú pôžičku nahovoriť, zvlášť, ak bude mať z toho prospech niekto iný, aj keď srdcu blízky. Pri splácaní by ste mu už takí blízki neboli. Skôr by sa mala zrušiť a uzavrieť finančná záležitosť. Každý spln a nov Mesiaca je pre vás dôležitý. Vaša Luna má vtedy na vás najsilnejšie energie v dobrom, i v tom náročnom. 

Aký vplyv má na Leva dnešný spln Mesiaca?

Lev: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní znamenie Leva novými plánmi, zavládne u vás rozhodnosť. V týchto dňoch získavate odvahu a všetky prekážky vyzerajú ľahšie prekonateľné. Radosti z rizika nenechajte až takú veľkú voľnosť. Vďaka dlhodobému pôsobeniu Jupitera by ste mali pracovať na svojom vzostupe. Silno na vás zapôsobí Slnko, Luna a Venuša. Výraznejší však bude o dva týždne pre vás nov Mesiaca, ktorý bude 14. 8. 2015.

Aký vplyv má na Pannu dnešný spln Mesiaca?

Panna: Spln Mesiaca v znamení Vodnára sa prejaví pre znamenie Panny v podobe vplyvu na zdravie a psychické prejavy. Panny si budú musieť postrážiť svoje zdravie. Spln vo Vodnárovi prináša situácie, pri ktorých budete konfrontovaní aj s témou dohôd, voľnosti, slobody, či cestovania. Zvoľte si jeden druh ovocia alebo zeleniny a ten jedzte po celý deň, zvýšte príjem tekutín, a už len relaxujte, určite budete cítiť príliv novej energie.

Aký vplyv má na Váhy dnešný spln Mesiaca?

Váhy: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní vášmu znameniu Váh hlavne tému detí, partnerov, či spolupracovníkov. Kto túži ukončiť partnerský či pracovný vzťah, je tá správna doba. Môžete stretnúť dôležitú osobu, vytvoriť či skúsiť nový projekt alebo dielo. Budete mať nové nápady, aj tie magické. A nech už v silu Mesiaca veríte alebo nie, jedno je isté, očistný deň každému telu jedine prospeje.

Aký vplyv má na Škorpióna dnešný spln Mesiaca?

Škorpión: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní vaše znamenie hlavne témou domova, rodiny, zázemia a bývania. Pozor, mnohé rodinné vzťahy sa otrasú v základoch. Počas splnu Mesiaca fungujú najmä kúzla, a vaše podporné myšlienky, v ktorých sa chcete niečoho zbaviť, napríklad tuku, čiže napríklad na chudnutie. Ako bude ubúdať Mesiac, tak bude ubúdať i telesná hmotnosť. Skúste vypiť toľko vody, koľko len vládzete. Mnohým zafunguvalo to, že koľko litrov vody vypijú, toľko im, počas splnu kíl odbudlo.

Aký vplyv má na Strelca dnešný spln Mesiaca?

Strelec: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní znamenie Strelca možným ukončením či uzavretím záležitostí, ktoré sa týkajú súrodencov, ciest a cestovania vrátane dopravného prostriedku a komunikácie. Je správny čas na zber byliniek. Spravte si výlet do prírody. Naše babičky za svitu Mesiaca zbierali bylinky, pretože verili, že majú najväčšiu silu a toho sa niektorí bylinkári držia aj dnes. 

Aký vplyv má na Kozorožca dnešný spln Mesiaca?

Kozorožec: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní ľudí zo znamenia Kozorožca hlavne vplyvom na finančné záležitosti. Vďaka tomuto vplyvu doriešite mnohé v súvislosti s peniazmi. Vaša planéta, Saturn, je späť v Škorpiónovi a peniaze sa opäť skloňujú vo všetkých pádoch. Dlhodobo sa musíte pripraviť na problémy spojené i s Čiernou Lunou, pokušiteľkou v oblasti práce a kariéry. Dlhodobo vás začne brzdiť a robiť problémy, najmä v pracovnej oblasti.

Aký vplyv má na Vodnára dnešný spln Mesiaca?

Vodnár: Spln Mesiaca v znamení Vodnára vás ovplyvní veľmi významne, aj v spoločenskej oblasti. Tento júlový spln vo vlastnom znamení sa prejaví aj v auguste, kedy mnohí Vodnári ukončia a uzatvoria životnú situáciu, aby sa znova našli a začali nanovo. Dohody, zmluvy, partnerské i pracovné vzťahy si treba veľmi dobre premyslieť, aby ste si nespravili zle. Tu všade sa budú diať nové možné aktivity.

Aký vplyv má na Ryby dnešný spln Mesiaca?

Ryby: Spln Mesiaca v znamení Vodnára ovplyvní znamenie Rýb najmä v oblasti psychiky a rekapitulácie, zvlášť minulého roka. Ryby by mali ukončiť a uzavrieť nevyhovujúce životné situácie. Vyriešte v krátkom čase všetko nedoriešené, najmä vzťahy, zmluvy a dohody. Dbajte aj na svoj zdravotný stav, nepreceňujte svoje sily. Pri zlých aspektoch sa objaví aj strach z citovej väzby a túžba po nezávislosti za každú cenu, zvlášť u mužov. 

Informácie o zharmonizovaní sa s lunárnymi dňami sú na to, aby vám život uľahčovali, aby ste mohli žiť v menšom napätí a správnejšie reagovať na rôzne životné situácie. Každý mesiac máte šancu, aby ste svoje činy naplnili novou energiou na rovine fyzickej, mentálnej i astrálnej.

Fázy Mesiaca: Nov - Prvá štvrť - Spln - Posledná štvrť

Lunárny kalendár na júl 2015

Lunárny kalendár je veľmi dôležitou pomôckou, hlavne pri zdravotných problémoch. Luna prechádza jednotlivými znameniami zverokruhu, ktoré potom ovplyvňujú im pridelené, konkrétne orgány a časti tela. Vtedy pôsobí Luna na túto oblasť dvojnásobne blahodarne, preventívne a liečivo - s výnimkou zákrokov a operácií. A naopak, všetko, čo túto oblasť zaťažuje, pôsobí škodlivejšie ako v iných dňoch.

 PoUtStŠtPiSoNe
27--
1
Kozorožec
2
Kozorožec
3
Vodnár
4
Vodnár
5
Ryby
28
6
Ryby
7
Baran
8
Baran
9
Býk
10
Býk
11
Býk
12
Blíženci
29
13
Blíženci
14
Rak
15
Rak
16
Lev
17
Lev
18
Lev
19
Panna
30
20
Panna
21
Váhy
22
Váhy
23
Váhy
24
Škorpión
25
Škorpión
26
Strelec
31
27
Strelec
28
Kozorožec
29
Kozorožec
30
Vodnár
31
Vodnár
--

Ako energie Mesiaca lepšie využiť vo svoj prospech, naznačia i nasledujúce stručné rady inšpirované lunárnym kalendárom.

Luna v znamení Vodnára

Energia dní

Mesiac v znamení Vodnára

Keď Luna prechádza znamením Vodnára, ktorého živlom je vzduch, zavládnu energie pohybu a nepredvídateľnosti. Ľudia budú cítiť nutnosť prijať okamžité opatrenia, excentrickosť a snahu výrazne sa odlišovať. Podstatne viac sa zviditeľnia ženy. Ženskosť je pre mnohé často niečo ako slabosť, nebudú chcieť byť podriadené mužom. Viac ako vyzývavé správanie čakajte od nich racionálny vecný prejav a široký rozhľad. Mesiac vo Vodnárovi dáva možnosti, nápady, potenciál a je ako záloha pre rozvoj talentu. Sympatie, náklonnosť a starostlivosť k ľuďom môže zasiahnuť i viac, ako len rodinné vzťahy.

Vzťahy

Vodnár je svojou podstatou extrémista a predstava všednosti ho desí, hlave ten, ktorý má pri narodení nielen Slnko, ale i Lunu v znamení Vodnára. Bývajú duchaplní, spoločenskí a mnohí i obľúbení. Niekedy však pôsobia aj chladne a odmerane. Ich vládca, revolučný Urán, planéta zmien a nestálosti, im prináša nielen originalitu, ale aj rebéliu a odpor voči všetkému konzervatívnemu, voči tradícii a spoločenským konvenciám miesta, v ktorom žijú. Cestovanie, zmena miesta, či pracoviska im nerobí problémy, zvlášť, keď predpokladajú, že tam bude lepšie a ”modernejšie”.

Zdravie

Keď Luna prechádza znamením Vodnára, únava, nechuť a strata vitality môžu byť nielen predzvesťou choroby, ale aj upozornením na možné problémy v medziľudských vzťahoch. Budete citlivejší na lýtka, členky, kŕčové žily, opuchy a zlomeniny nôh. Z ďalších ohrozených orgánov a častí tela je to srdce, krvný obeh, krčná chrbtica, vylučovanie, sexuálne problémy, u žien i menštruačné, u mužov prostata, ďalej poruchy sústredenia a neurózy, ale to sú viac dôsledky vašej nespracovanej psychiky.

Kúpeľ

Kúpeľ v dňoch, keď Luna prechádza znamením Vodnára, posilňuje a regeneruje na fyzickej i psychickej úrovni, navodzuje nesentimentálny, akýsi filozofický pohľad na váš momentálny stav a možnosti. Podporí vám objektívnejšie vnímanie a otvorenie sa rovnocennej partnerskej komunikácii. Terajšie, ale hlavne vaše energie, sú i viac otvorené komunikácii s vyšším vedomím. Ak máte momentálne nejaký problém, ľahšie sa vám túto hádanku podarí rozlúštiť. Účinok vody posilníte pridaním niekoľkých kvapiek levanduľového éterického oleja, alebo čaju z levandule. Vôňa levandule vám pomôže ľahšie sa odpútať a získať odstup od denných starostí, ale i keď ste na niečom, alebo niekom príliš citovo závislí.

Veštiareň vám ukáže cestu

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 23.07.2015
MesiacVodnárod 30.07.2015
MerkúrLevod 23.07.2015
VenušaLevod 31.07.2015
MarsRakod 24.06.2015
JupiterLevod 16.07.2014
SaturnŠkorpiónod 15.06.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2015

JarJarná rovnodennosť20.03.2015
LetoLetný slnovrat21.06.2015
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2015
ZimaZimný slnovrat22.12.2015