Doporučujeme

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Více »

Další kartářky online
Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Sara

Sara

Osobný kód 176

Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Archetyp Voz

Rovnováhu možno chápať z rôznych uhlov pohľadu. Ak sa naruší jednota protikladov, môžeme utrpieť nielen úraz na fyzickej, ale i na psychickej úrovni. Bude nevyhnutné použiť duševnú i fyzickú silu, prekonať strach a napätie, aby bolo všetko tak, ako by malo byť.

Archetyp Voz

Arkánum: Ozirisov voz, Ikaros
Archetyp: Rovnováha / súvislosti
Matrica archetypu:
Pozitívum: Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby.
Negatívum: Keď bohovia bojujú, ľudia trpia.

Pozitívny význam arkána:
Manipulácia, prehnané napätie, sústredenie ducha, duše i tela na dosiahnutie cieľa. Napätie, ktoré na konci povolí. Obrovská energia, rýchlosť a cieľavedomosť.

Negatívne vplyvy:
Nevyvážené sily, nečestný, nerovný boj. Prepustenie z práce. Drina, ktorá nikdy nebude odmenená. Vzdialený cieľ, ale i ten sa rozplynie.

Ber do rúk opraty,
kone sú zapriahnuté.
Treba ich len UDRŽAŤ.
Že na to nemáš školy?
Nič to, najprv to trochu bolí,
ruky zoderieš si do krvi,
ale čas to zahojí a Ty -
môžeš vyhrať preteky...

Zmysel arkána

Rovnováhu možno chápať z rôznych uhlov pohľadu. Ak sa naruší jednota protikladov, môžeme utrpieť nielen úraz na fyzickej, ale i na psychickej úrovni. Bude nevyhnutné použiť duševnú i fyzickú silu, prekonať strach a napätie, aby bolo všetko tak, ako by malo byť. Rovnováhu poznáme z čias, keď sme boli duchovnou súčasťou Univerza; teraz sa ju budeme musieť naučiť chápať v rukolapných, praktických situáciách, aby sme získali novú skúsenosť, zjednotenie Ducha, Duše a Tela. Keď to dokážeme, vyhrali sme nielen nad SEBOU.

Archetyp

Pozitívne vyjadrený archetyp Vychýliť sa z dráhy znamená vletieť do istej záhuby dosť presne objasňuje ako rovnováhu neporušiť. Ak som lekár, nemám liečiť preto, koľko mi to vynesie, ak som spevák, nemám spievať preto, že som na pódiu a ľudia ma obdivujú. Učiteľ má učiť aj srdcom nielen rozumom, všetko čo robíme, máme robiť tak, aby sme nepoškodili a nezneuctili svoju hierarchiu hodnôt. Ak túto porušíme, napĺňame zápornú podobu archetypu, keď bohovia bojujú, ľudia trpia. Vnútorný boj nemusí dobre skončiť, lebo „ak sa kone rozbehnú“, to môže byť koniec…

Východisko

Spočíva v zachovaní vlastnej rovnováhy, potrebe sebaúcty, kroteniu svojho temperamentu napríklad vhodným bojovým umením, spoznaním svojho tieňa, jeho ovládnutím a využitím pre dobrý cieľ. Bude nevyhnutné zamyslieť sa nad svojimi možnosťami a podľa toho „skrotiť“ svoju myseľ, ale aj svaly. Keď sa „sfingy“ rozbehnú rôznymi smermi, pôjde o život ako taký. Bude preto nanajvýš na zamyslenie, či také niečo dopustím, alebo tomu predídem. Je to zásadne len na mne…

Cvičenie

Pokojne si sadnite do lotosového sedu, prípadne do egyptského, ak by vám lotos robil problémy, niekoľkokrát sa nadýchnite a vydýchnite, a zavrite oči.

Predstavte si čiernu a bielu sfingu. Tento symbolický boj dobra a zla hovorí napokon o rovnováhe, ktorú treba v každom prípade dosiahnuť. Aby ste sa mohli zdokonaľovať, potrebujete sa formovať nielen dobrými, ale aj zlými skúsenosťami. Iba tak zistíte, kde sa nachádza skrytá sila kundalini a ako ju treba využiť na užitočné ciele. Treba sa naučiť nepodliehať zákonom zla. A čo je vlastne zákonom zla? Staré, Ptahotepovo učenie hovorí, že ide o neutrálnu vec, použitú v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Vtedy sa i z veci božskej stane vec satanská. Lenže toto učenie musíte pochopiť celou hĺbkou svojho života, nielen ľahko pochopiteľnou teóriou. Nereptajte proti osudu, rozumnejšie urobíte, ak začnete čo najskôr hľadať možné východiská zo zložitej situácie. Zlo musíte spoznať osobne, aby ste sa vedeli od neho dobrovoľne a načisto odvrátiť. Nikdy preto neodsudzujte toho, kto zlyhal. Účinnejšia bude vaša ľútosť a zhovievavosť. Zlo ešte nikdy nevymazalo iné zlo. Iba vrylo do pamäti pokoleniam, že možno prekrúcať i tie najsvätejšie termíny podľa potrieb moci. Ale to vidí aj slepý na prvý pohľad…

Teraz sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnite a vydýchnite, ponaťahujte sa, a môžete pokračovať v programe.