Výklad karet a spirituální poradenství

Doporučujeme

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Více »

Další kartářky online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Kartářka Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Čínský horoskop na říjen 2023

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na říjen

Cnostný Zajac, ktorý vládne roku 2023, má rád pokoj a harmóniu. Zakladá si na svojom bývaní, kde sa chce cítiť útulne. Pokiaľ to tak nie je, je nervózny a môže aj ochorieť. Pracovitý a ctižiadostivý Pes, ktorý je vládcom mesiaca, má rád tiež pokojné prostredie. Inak ho chytá pesimistická nálada, čo neprospieva ani fyzickému telu.

23. októbra preberá vládu mesiaca úprimné a sebestačné Prasa. Vtedy si už ľudia zvyknú na jesenné počasie a kratšie dni. Dobrou správou je, že sa nám koncom mesiaca zmení letný čas a my si budeme môcť ráno o hodinu dlhšie pospať.

V čase novu, ktorý bude 14. októbra, si urobte jesenné upratovanie, ak ste to nestihli skôr. Nachystajte si teplé oblečenie, letné veci si prezrite. Ak medzi nimi nájdete niečo, na čo máte zlé spomienky, radšej to vyhoďte, šatstvo i obuv vyperte a odložte. 

Zdravie

Podľa čínskej medicíny je v októbri najviac ohrozený žalúdok. Namáhané sú aj pľúca a podľa starodávneho čínskeho učenia nimi prepojené hrubé črevo ako párový orgán.

Pľúca sú sídlom emócií. Na jeseň sa preto ozývajú aj staré nestrávené bôle, ktorým zodpovedá žalúdok. Odpustite preto sebe i tým, ktorí vám v minulosti ublížili, alebo vás nahnevali. Častejšie ako inokedy nás ťaží melanchólia a depresie, čo sa môže odraziť na chorobách pľúc. Skúste byť vľúdnejší, prajnejší k sebe i okoliu, aby ste si neoslabovali svoje hrubé črevo.

Na fyzickej úrovni si treba zmeniť denný jedálny lístok tak, aby ste mali stravu vyváženú, so všetkými vitamínmi a minerálmi. Doprajte si dostatok ovocia a zeleniny z tuzemských zdrojov.

Malá rada podľa feng šuej

Pes má rád presnosť a dochvíľnosť. Skontrolujte si hodiny v byte i tie vaše, ktoré nosíte.

V októbri sa začína vo veľkom kúriť, preto si treba skontrolovať radiátory a bojlery. Dôležitá bude aj naďalej oblasť rodiny a partnerstva, ale i zóna priateľov. Pokiaľ niečo v týchto oblastiach života hapruje, bude treba si vyčistiť vzťahy tak, aby obe strany vedeli, na čom sú.

Pokiaľ si vyberáte farby do bytu, obklopte sa odtieňmi oranžovej (Pes) a modrej (Prasa). Toto sú však iba rady, nechoďte proti svojej intuícii. Na jeseň je dôležitá pohoda v srdci a spojenie s prírodou.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na říjen pro znamení: