Karma týdne

Předpověď na 50. týden (12.12. - 18.12.2016)

Karma tohto týždňa sa týka udalostí, ktoré sa udiali v roku 2011, kedy Amundsen s ďalšími členmi výpravy dobyli Južný pól ako prví ľudia v histórii a to 14. decembra 1911, o 35 dní skôr ako Scott. Amundsen pomenoval svoj tábor na póle Polheim.

Karma 50. týdne roku 2016

Scottovým obrovským sklamaním bolo, že pri príchode na pól našiel Amundsenov stan a jeho list. Amundsenove bohaté skúsenosti získané výskumom polárnych oblastí, dôkladná príprava a používanie ťažných psov boli základným predpokladom úspechu jeho výpravy. Tá bola na rozdiel od Scottovej výpravy hladká a bez neočakávaných prekvapení. Dobytie Južného pólu mu trvalo 99 dní. Za ten čas prešiel okolo 3 000 kilometrov. Ako dovtedy žiadna výprava, viezli si so sebou rozmerný a ťažký bezdrôtový telegraf, ktorý by mohli použiť na priamu komunikáciu z pólu. Amundsenov úspech bol verejnosti oznámený až 7. marca 1912.  Členovia expedície dosiahli pól s presnosťou menšou ako 200 metrov. Napriek tomu, keď Scottova výprava dosiahla pól, neboli bližšie ako 450 metrov od skutočného južného pólu. A tak si treba uvedomiť, čomu nás bude táto karma učiť: ísť za cieľom nie preto, aby som ho dosiahol prvý, ale aby som to vôbec dokázal, aby som ho dosiahol. V tomto duchu môžete očakávať skúšky rôzneho druhu.

Vplyv karmy na náš každodenný život

Povolanie

V rámci povolania dajte kolegom najavo, že sa dokážete zasadiť za svoje nápady, projekty alebo plány. Dajte najavo i to, že sa nebojíte odporovať hlúpemu nadriadenému alebo inému zainteresovanému bossovi. Sústreďte sa najmä na tie priority, ktoré vás posunú k samostatnosti, podporia vašu svojprávnosť, právo myslieť si to, čo považujete za správne a dobré, a robiť veci tak, ako sami viete najlepšie. Na druhej strane, ak nesúhlasíte s lenivosťou kolegu, otvorene mu to vytknite, ale nie cez ďalších kolegov, z tretej ruky to opäť potvrdzuje porobu, strach, podriadenosť. Okrem toho karma preverí vašu odvahu povedať to, čo si naozaj myslíte, čo naozaj chcete. V pracovných činnostiach budete musieť preukázať šikovnosť, myslenie dopredu, a tiež správnu stratégiu. Okrem toho pôjde aj o ekonomické myslenie a dobré plánovanie. Ak budete naozaj chcieť, dokážete urobiť aj malé zázraky.

Vzťahy

Karma vo vzťahoch ukáže alebo vyvráti stálosť všetkých vzťahov. Budete môcť roztriediť všetkých svojich priateľov, známych, susedov či kolegov na prisluhovačov, karieristov, plazov, učiteľov, rozhodcov, vodcov alebo platených ošetrovateľov. Zostane možno jeden alebo dvaja, ktorí zodpovedajú kritériám skutočných „priateľov“. Aj keď si urobíte poriadok v kamarátstvach a známostiach, ešte stále tu môže zostať tieň pochybností napríklad o tých, ktorí nebudú čitateľní, ktorí sa ochotne menia podľa počasia a podľa nálady. Nech si pomyslíte čokoľvek, neprečítate ich. Bude vás to trochu štvať, ale napokon sa s tým zmierite. V osobnom vzťahu zistíte, že nestačí len partnera či partnerku usmerňovať, ale aj chápať lebo len tak môžete povedať, že vášmu vzťahu naozaj nič nechýba. Okrem toho môžete spoznať zaujímavých ľudí s veľmi atraktívnymi názormi a plánmi.

Zdravie

Pokiaľ pôjde o vaše zdravie, opatrnosť by mohli zvýšiť chorí na priedušky, astmatici a od podstaty nervózni ľudia. Tiež treba zvýšiť opatrnosť za volantom, teda lepšie sa koncentrovať na to, čo budete robiť, ale aj v rámci imunitného systému. Prospel by vám med, ovsené vločky, jablká a banány. Cvičte pravidelne a pritom sa nenamáhajte. Váš pohybový aparát podporí plávanie, sauna, joga. Ak chodievate na vychádzky, do lesa, to vám pomôže prekonať prípadné starosti, menej príjemné záležitosti. Sústreďte sa najmä na tie vybočenia vášho tela, ktoré vás znenazdajky potrápia, no obyčajne o nich ani neviete. Môže to signalizovať nielen niečo malé. Jedzte viacej jabĺk, doprajte si jahody (aj mrazené), pite dostatok tekutín, potom sa vaše telo rýchlo spamätá z čohokoľvek.

Poslanie týchto dní

  • Pondelok vás môže prekvapiť neočakávaným návrhom nadriadeného n služobnú cestu.
  • Utorok sa prizrie vašej schopnosti správne naplánovať to, na čom vám najviac záleží, a čo podporujete ako svoju prioritu.
  • Streda sa zameria na tie záležitosti, ktoré si vyžadujú sústredenie a “celého človeka”, aby ste niečo ľahšie dotiahli do úspešného konca.
  • Štvrtok sa pozrie na to, ako sa viete alebo aj neviete odpútať od nejakých banálnych aktivít, ktoré vás iba rozptyľujú a zdržujú na ceste k úspechu.
  • Piatok môže byť trochu pochmúrny, možno príliš šedivý, vzbudzujúci pochybnosti a skeptické úvahy.
  • Sobota všetko vytrhne z biedy temer zimným závanom optimistických prísľubov a tvorivých nápadov. Možno niektorých známych niečím oceníte a vyzdvihnete ich kvality.
  • Nedeľa bude podporovať všetky umelecké aktivity, naplní vás láskou, prijatím a tiež ochotou tvorivo myslieť, niečo skrášliť, iné dotvoriť.

Afirmácia na tento týždeň

Pôjdem za svojím cieľom nie preto, aby som porazil iných, ale preto, aby som to dokázal.

Afirmácia podporuje odstránenie našej slabosti a jej pravidelným opakovaním sa naše prianie stane skutočnosťou - náš duševný svet to príjme za svoju prirodzenosť. Takto možno získať odvahu, zbaviť sa strachu a závislosti, zmeniť to, s čím nesúhlasíme.