Doporučujeme

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Nov Měsíce ve znamení Raka

Rozbor vlivu novu Měsíce v červnu 2022

V stredu ráno, krátko pred 5. hodinou, nastáva nov Luny v Rakovi. Toto citlivé znamenie je snivé, oddané a veľmi vnímavé na všetky podnety z okolia. Keďže je v Rakovi Slnko i Mesiac, treba využiť tieto vlastnosti tak, aby nám boli užitočné v osobnom i pracovnom živote.

Nov Měsíce ve znamení Raka
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v srpnuÚplňky a novy Měsíce 2022

První čtvrť05.08.2022 13:09Štír-
Úplněk12.08.2022 03:38VodnářÚplněk Měsíce srpen 2022
Poslední čtvrť19.08.2022 06:39Býk-
Nov27.08.2022 10:19PannaRozbor připravujeme

Nov Měsíce nastane: 29.06.2022 04:55

Chvíľami sa môžeme cítiť bezbranní a zraniteľní. Pokiaľ si nebudeme strážiť tieto energie, začnú sa nám usadzovať v žalúdku. Postupne by sa mohli zhmotniť a prerásť do choroby tohto orgánu. Zamestnajte sa pokojnou a vám milou činnosťou. Plánujte si napríklad dovolenku, alebo si pozerajte fotografie z minulých rokov. Tie staré fotky, ktoré vo vás vyvolávajú nepríjemné emócie, treba radšej vyhodiť, aby sa vám neopakovali podobné situácie.

Počas novu Mesiaca máme zakaždým šancu začať niečo nové a využiť svoj potenciál na čo najviac percent. Predtým však treba po sebe upratať to staré. Nenechajte si neprajníkmi brať svoje reálne i tie menej reálne sny.

Doprajte si chvíľu pokoj, ale hneď na to aj niečo, čo vám pripomenie, že ste nažive a ešte stále si môžete splniť svoje priania. Môže to byť nejaký cvik, šport, studená sprcha, vaňa s obľúbeným esenciálnym olejom, alebo i milovanie. Nič vám nebráni, aby ste si sny napísali na papier, alebo ich nakreslili. Dajte si ich na dôležité miesto, ale aj také, kde bude mať súkromie. Na to je dobrá kresbička, lebo náhodný pohľad cudzej osoby nemusí rozumieť, o čo sa jedná. Dotyčný by sa vám totiž mohol vysmievať alebo konštatovať, že ste rojko.

V období novu v Rakovi pracujeme radšej pomaly, ale o to usilovnejšie a starostlivejšie. Keďže už začalo oficiálne leto, stresujúcou prácou trpí náš krvný obeh, kedy zvyknú skolabovať aj mladší jedinci. O starších ani nehovorím, tí by si mali obzvlášť dávať pozor na svoje zdravie.

Jedzte striedmejšie, napríklad stravu bez strukovín, čerstvého pečiva a obmedzte mliečne výrobky. Nezabúdajte na pitný režim. Najlepšie je piť čistú vodu po malých dúškoch. Pokiaľ by ste objavili čistú pramenitú vodu vo vašom okolí, chodievajte si z nej pravidelne naberať a pite ju čo najčastejšie. Zdraví jedinci môžu držať jednodňovú hladovku.

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Ako každý rok, nov v Rakovi je pre vás kritický. Zasahuje priamo do vášho domova. Pozor na hádky, ktoré by ste mohli vyvolať práve vy sami. Je to všeobecný výklad pre Baranov. Tí, ktorí pochopili, že sa netreba presadzovať za každú cenu, možno práve niečo nové a konštruktívne začnú. 

Býk

Slnko je vo vašom dome komunikácie i Luna. Plánujte krátke cesty po okolí, ak vás teda nov v Rakovi nezastihol niekde na dovolenke. Pokiaľ chcete niečo vybaviť, skúste nešetriť chválou a obdivom, napríklad na miestnom úrade. Nerobte to však veľmi okato, dotyční by to hneď zbadali! 

Blíženci

Jednajte triezvo. Vážte si to, čo máte. Nov vás zastihol vo vašom dome hodnôt. Prináša vám šancu na investovanie. Opatrní však buďte pri náhlych či nečakaných príležitostiach v obchodovaní. Pokiaľ vás bude niekto tlačiť, aby ste podpísali nejaké listiny, čítajte aj drobné písmo. 

Rak

Raci by mali byť v strehu a vedome pokojní. Prežívate dôležité obdobie novu, lebo je vo vašom znamení. Plánujte nové veci, ktoré sa vám už minulý mesiac ukazovali ako vážne. Držte sa pravidla: Práca chvatná, málo platná! Premôžte svoju prílišnú starostlivosť o druhých a venujte sa aspoň hodinku dve len sebe. 

Lev

Viac ako inokedy držte svoju tichú hodinku. Do nových vecí sa nenáhlite, vyčkajte na nov, ktorý bude o mesiac. Dobre rozmyslite, čo chcete do budúcna dať do svojho prioritného plánu. Možno to bude zlepšenie partnerského spolužitia a štúdium jazykov. Myslite i na svoje zdravie. Dodržujte raz do týždňa očistný deň s ľahkou stravou.

Panna

Doteraz ste mali kritické obdobie, ale teraz našťastie začínate chytať svoj druhý dych. Pre svoju kariéru ste možno zabúdali na dobrých priateľov. Nevadí, je správna chvíľa to napraviť. Určite máte aj nejaké nesplnené túžby a sny. Nemusíte o nich nikomu hovoriť, ale pracujte na tom, aby ste si ich dosiahli. 

Váhy

Tento nov je pre vás dosť kritický. Držte sa pravidla, že nemusíte mať zakaždým pravdu. Plánujte nové veci, ale rozumne a pokojne. Pokiaľ ste na dovolenke, nepodceňujte miestne zvyklosti a dodržujte zákony, pravidlá na cestách. Veru, ešte vždy platí porekadlo: Aký chlieb ješ, toho pieseň spievaj! 

Štír

Ste vo svojom živle, veď je nov vo vodnom Rakovi, a vy ste tiež vodným znamením! Máte nové nápady, ktoré by ste mohli rozdávať. V tomto treba byť opatrný. Išli by ste svojmu okoliu na nervy. Preto svoje dobré rady núkajte, až keď vás o to niekto požiada. Nakoniec, veď sa treba vedieť aj predať. 

Střelec

Kritické obdobie Slnka v Blížencoch konečne pominulo. Hviezdy vám celkom prajú, hlavne v oblasti obchodu. Pokiaľ však investujete svoje peniaze spoločne s určitou osobou, preverte si jej zmýšľanie do detailu. Povrchnosť sa vám nevyplatí, myslite na to! Poučte sa z minulosti, kedy ste urobili chybu. 

Kozoroh

Držte sa teraz vedome v pokoji. Opozične postavené Slnko, spolu s Mesiacom vám nastavujú zrkadlo a vy sa asi budete musieť vyjadriť, čo zamýšľate do budúcna. Nastáva obdobie padajúcich hviezd, možno vám jedna z nich ukáže tú správnu cestu. Meditujte, a to najlepšie večer, pri zapadajúcom Slnku. 

Vodnář

Venujte pozornosť drobným činnostiam, ktoré treba vždy aj dokončiť, lebo sa poriadne zamotáte. Dajte pozor na citlivé časti tela. U vás sú to kolená a žily. Opierajte si čo najčastejšie nohy hore kolmo o stenu. Pite viac čistej vody a obmedzte sladké jedlá a nápoje. Soľ v malom množstve však teraz potrebuje každý. 

Ryby

Nov vám tentoraz zasahuje do domu radosti. Ryby narodené v prvej polovici znamenia majú najväčšiu nádej, že budú úspešné. Tie ostatné sa musia viacej naladiť na tú správnu vlnu, ale pri troche snahy to ľahko zvládnu aj ony. Nájdite si niečo, čo vás naštartuje. Môže to byť nový koníček, ktorý vám dodá chuť do života. Voľní si nájdu nového partnera, pri nejakej zábave alebo koníčkoch. 

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceLevod 22.07.2022
MěsícBýkod 17.08.2022
MerkurPannaod 04.08.2022
VenušeLevod 11.08.2022
MarsBýkod 05.07.2022
JupiterBeranod 10.05.2022
SaturnVodnářod 17.12.2020
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2022

JaroJarní rovnodennost20.03.2022
LétoLetní slunovrat21.06.2022
PodzimPodzimní rovnodennost23.09.2022
ZimaZimní slunovrat21.12.2022