Kartářka Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Kartářka Janita

Janita

Osobný kód 162

Nov Měsíce ve znamení Vodnáře

Rozbor vlivu novu Měsíce v lednu 2023

V sobotu krátko pred 22. hodinou nastáva nov Mesiaca vo Vodnárovi. Slnko a Mesiac sa teda stretnú v jednom znamení, kde si priateľsky podajú ruky, očakávajúc originalitu, slobodu, ľahkosť, živú komunikáciu a dobrú zábavu. Mnohí ľudia dostanú veľkú chuť vybrať si svoju vlastnú cestu, na ktorej by im nikto nerozkazoval.

Nov Měsíce ve znamení Vodnáře
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v březnuÚplňky a novy Měsíce 2023

Úplněk07.03.2023 13:43PannaÚplněk Měsíce březen 2023
Poslední čtvrť15.03.2023 03:11Střelec-
Nov21.03.2023 18:25BeranNov Měsíce březen 2023
První čtvrť29.03.2023 03:34Rak-

Nov Měsíce nastane: 21.01.2023 21:55

Energia novu v nevyspytateľnom znamení Vodnára môže spôsobiť kolísanie nálad, nestálosť, odmietanie tradičných hodnôt a schopnosť vnímať druhých - hlavne tých, ktorí sú rozdielni od vás. Buďte preto vedome opatrní na svoju psychiku.

Šanca na zmenu

To sú negatívnejšie aspekty, ale vzdušný a revolučný Vodnár dáva šancu tým, ktorí sa neboja zmien! Dokonca povzbudí tých, ktorí sú konzervatívni. Vodnársky vietor do plachiet je vzrušujúci! Čerstvý vzduch vám okysličí mozog, prídu k vám nové myšlienky a vy budete nakoniec radi, že ste sa zobudili.

Odpustite už natrvalo tým, ktorí vám ublížili! Oni si pošpinili ruky, nie vy. Vyhádžte z hlavy všetko staré, prevetrajte skrine a menej jedzte.

Pokiaľ to ide, obmedzte dlhé státie na jednom mieste. Vodnár je totiž citlivý na nohy od kolien dole. Niekedy sa to nedá dodržať, ale ak už ste si namáhali nohy, potom si ich doma vyložte vyššie. Urobte si striedavú sprchu, kedy si na nohy striekate raz teplú a potom studenú vodu.

Vodnár je znamením, ktorý má vo svojom logu vodu. Nosí ju ľuďom vo vedre. Voda predstavuje cit a emócie. Keďže je Vodnár revolučným vzdušným znamením, prináša ju ostatným. Pokiaľ je v pozitívnom naladení, dodá cit a intuíciu i sebe samému. Nech sa tak stane počas dní tohto významného novu, aby sme to pocítili i v našom priestore všade, kde sa pohybujeme!

Čínsky rok Zajaca 2023

Nov Mesiaca 21.1.2023 je výnimočný aj tým, že podľa čínskeho kalendára začína čínsky rok vodného Zajaca 2023. Ten nás učí radovať sa zo života a vnášať do našich domovov pohodu.

Snáď nám prinesie viac šťastných chvíľ aj do spoločenského diania u nás i na celom svete.

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Súčasný nov vám aktivuje oblasť domu priateľov, ale aj splnených prianí, dobrej nádeje, ambícií a povzbudenia. Tentoraz je aktivovaný Merkúrom i Jupiterom. Verte v šťastné obrátenie karty života, veď si to zaslúžite! Nezabúdajte však aj na staré resty, ktoré si treba dať do poriadku.

Býk

Nové veci, ktoré plánujete v kariérnej oblasti si bude treba vydrieť, ale kto vám v dnešnej dobe dá niečo zadarmo? Pevné nervy, veľa síl a usilovná príprava na tomto poli sa vám neskôr vyplatí. Veď budúci mesiac to už pôjde ľahšie, nezúfajte. Nepodceňujte nevyriešené veci z minulosti!

Blíženci

Priaznivý vietor od Vodnára vám duje do domu ďalekých ciest, filozofie a múdrosti, ktorú nám môžu sprostredkovať nezvyčajní ľudia. Prakticky vzaté, máte veľkú šancu na štúdium cudzích jazykov a rozšírenie svojej kvalifikácie. Nemusí to byť len štúdium v zahraničí, ale aj v tuzemsku s dobrým lektorom.

Rak

Neutrálny nov pre Rakov, ale nie nudný. Prichádzajú zmeny, ktorých sa netreba báť, hoci môžu byť zo začiatku dosť markantné. Bude vás asi viac zaujímať majetok vašich blízkych. Prehodnoťte čo je vo vašom živote nefunkčné, odstráňte to zo svojho života, aby ste neskôr mohli postúpiť vyššie. 

Lev

Veľmi náročný nov pre Levov. Majte sa na pozore! Venujte sa viac vážnym vzťahom, hlavne ak boli v tejto oblasti už nejaké problémy predtým. Tie sa teraz môžu vyhrotiť do dramatických situácií. Vaši neprajníci vám môžu poriadne zamiešať karty. Ak sa dopredu pripravíte, vyjdete z nich ako víťazi.

Panna

Žnete čiastkovú úrodu svojej práce, preto buďte dôslední a venujte sa detailom. Nezanedbávajte svoje zdravie. Je čas na zmeny v jedálnom lístku. Oplatí sa vám držať pôst, hlavne ak vám vyskočili hodnoty cholesterolu hore. Telo sa vám odvďačí za každý deň, v ktorý budete jesť zdravú stravu.

Váhy

Nov vám zasahuje do domu potešenia. S radosťou si plánujte nové začiatky. Opatrní buďte vo flirtovaní, hlavne ak ste zadaní. Pravda vyjde skôr či neskôr vždy na povrch. Prišli by ste neskôr do zbytočných rečí. Vašou prioritou by mala byť teraz tvorivosť, ale pritom aj zodpovednosť. 

Štír

Zmena je život. Chcete určite bývať podľa svojich predstáv. Veď aj nov vo Vodnárovi prináša potenciál pre nové začiatky u vás doma. Ako vieme, tam nie je človek často prorokom, preto sa treba nachystať, že budú problémy s domácimi. Výmenu starého nábytku za nový radšej konzultujte so spolubývajúcimi. 

Střelec

Ste dobrodružnej povahy a neobsedíte doma. Urobte si spolu výlet napríklad so súrodencami či dobrými susedmi.  S tými sa oplatí byť zadobre. Organizácia cesty bude asi na vašich pleciach, veď vy ste rodení cestovatelia. 

Kozoroh

Nov vám prináša potenciál na investovanie do niečoho väčšieho. Na čo si však treba dávať pozor, to budú nepremyslené konania. Napríklad náhly odchod z práce, lebo vás niekto nahneval. Pokiaľ vás doteraz bavila, nepodľahnite chvíľkovému nutkaniu z nej odísť. 

Vodnář

Pre vás je tento nov veľmi dôležitý, veď je vo vašom znamení. Núka vám veľa príležitostí! Svoju silu dobre poznáte, preto nebude ťažké sa teraz presadiť. Na druhých pôsobíte autoritatívne. Buďte sami sebou, nenechajte sa odradiť od svojich plánov, ale ani sa nevrhajte strmhlav do dobrodružstva. 

Ryby

Nov vám zasahuje do domu podvedomia. Všetko si dobre premyslite, než začnete. Neprepínajte svoje sily. Po tieto dni si dajte ešte pohov od veľkých aktivít, veď váš čas už čoskoro príde. Meditujte a zapisujte si myšlienky, ktoré budú mať pre vás veľkú hodnotu. Dodržujte pravidlá a poriadok. 

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBeranod 20.03.2023
MěsícBýkod 23.03.2023
MerkurBeranod 19.03.2023
VenušeBýkod 16.03.2023
MarsBlíženciod 20.08.2022
JupiterBeranod 20.12.2022
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 23.03.2023

Začátek ročních období 2023

JaroJarní rovnodennost20.03.2023
LétoLetní slunovrat21.06.2023
PodzimPodzimní rovnodennost23.09.2023
ZimaZimní slunovrat22.12.2023