Mária

Osobný kód 151

Kartářka Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Kartářka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Astropsycholožka Miška

Miška

Osobný kód 154

Úplněk Měsíce ve znamení Berana

Rozbor vlivu úplňku Měsíce v říjnu 2019

Týždeň zakončí nedeľný spln Mesiaca v akčnom, ale tvrdohlavom Baranovi. Nastane síce až v nedeľu krátko pred polnocou, ale ovplyvní záver týždňa prejavmi nedočkavosti a výbušnosti.

Úplněk Měsíce ve znamení Berana
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v lednuÚplňky a novy Měsíce 2020

První čtvrť03.01.2020 05:48Beran-
Úplněk10.01.2020 20:24RakÚplněk Měsíce leden 2020
Poslední čtvrť17.01.2020 14:01Váhy-
Nov24.01.2020 22:45VodnářNov Měsíce leden 2020

Úplněk Měsíce nastane: 13.10.2019 23:10

Po psychickej stránke sa tento spln bude niesť v znamení napätia až agresivity, ktorý však našťastie ako príde, tak aj odíde. Bude vás nútiť riešiť veci rýchlejšie a bezhlavejšie, ako je pre vás prirodzené. Neponáhľajte sa, naopak, snažte sa spomaliť, usporiadať si myšlienky, rozumne sa rozhodnúť a postupovať bezpečnejším tempom.

Energia znamenia Barana

Časť rastlín: plod
Živel: oheň

Baran na chvíľu roztočí energiu do vyšších obrátok. Držte si aktivitu i zlosť pod kontrolou a nehnevajte sa na tých, ktorí to nezvládnu.

Spln v Baranovi ponúka akčné obdobie, no Baran má príliš tvrdú hlavu. Bude dobre, ak ostanete čo najpokojnejší. Zvýraznia sa tendencie reagovať prehnane a nahnevať sa aj kvôli maličkostiam, ktoré by sa vás inokedy nedotkli. Budete mať čo robiť, aby ste zvládli niektoré extrémy.

Pokiaľ by sa vám nedarilo držať na uzde svoju impulzívnosť, popudlivosť a prchkosť, alebo by sa prejavili sklony vyvolávať spory, skúste ťažšiu manuálnu prácu alebo šport, ktorý je výborným prostriedkom na zbavenie sa prebytočnej energie.

Vplyv planét

S prispením planéty Urán sa nečakane prestanú ovládať jedinci, ktorí v sebe dusia závisť a žiarlivosť. Stanete sa zrejme svedkami nepríjemných scén. Možno ani nepochopíte, čo bolo ich príčinou.

Pod vplyvom energie sextilu Slnka s Jupiterom sa začnete správať odvážnejšie až hazardérsky. Všetko si však vyžaduje vašu predchádzajúcu prípravu a premyslenosť, inak sa vám plány ani skutky nevydaria.

Rodina

Terajší spln Mesiaca v znamení impulzívneho Barana nie je ideálny ani pre rodinný život. V domácnosti sa to schyľuje k hádkam. Prebieha boj o moc. Ak jeden z partnerov nebude ústupčivejší a podriadenejší, môže vypuknúť búrka.

Deti

Nezabudnite na deti. Teraz sa môžu cítiť vyčerpané alebo nemilované. Môžu byť oslabené zmenami počasia, či preplneným programom. Prílišné naháňanie im môže vyvolávať krvácanie z nosa.

Pomôcť môže pitie studeného čaju z pastierskej kapsičky, či studený obklad namočený v čaji a priložený na šiju. Pri opakovanom krvácaní je potrebné zistiť, či dieťa nemá zvýšený krvný tlak, alebo netrpí chudokrvnosťou, či oslabeným vnútorným nosom.

Zdravie

Spln pôsobí nielen na naše zdravie, ale aj na psychiku a energiu. Pozor na hlavu, stres a tlak.

Zo zdravotného hľadiska sme teraz pod tlakom a stresom, veľkým nervovým napätím. To môže viesť až k silným migrénam. Baran vplýva najmä na hlavu, mozog, tvár a oči. Chráňte si ich pred chladom a vetrom.

Ak nespíte, nemáte dostatočnú hladinu melatonínu. Doplňte si hladinu horčíka a budete spať lepšie. Horčík nájdete napríklad v tepelne neupravených orechoch.

Duchovnou príčinou bolestí hlavy môže byť pocit, že vám všetko prerastá cez hlavu. Žijete v zhone a máte pocit, že už nie ste svojím pánom. Máte strach, že situácie nezvládnete a že ľudia vás znervózňujú a priveľmi zaťažujú.

Bylinky

Liečivá bylinka očianka rostkovová je účinná pri bolestiach hlavy a očných problémoch. Bylinky pomáhajúce pri problémoch s nosom a nosovými dutinami, majú v dňoch Barana väčšiu silu.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Jaký vliv má na vás tento úplněk Měsíce?

Beran

Ak vám nepokoj rezonuje v hlave čoraz neodbytnejšie, premeňte ju na pozitívnejší podnet. Tento spln Mesiaca vo vašom znamení bude mať na vás veľmi silný vplyv. Z neúspechov neobviňujte iných, skúste radšej pracovať na sebe. Precíťte radosť a pohodu z relatívne úspešného dňa. Vaša znížená schopnosť otvárať sa pozitívnym duševným podnetom vám ubližuje, viac meditujte.

Býk

Horúce hlavy nebudú mať k výtržnostiam ďaleko. Máte možnosť sa vyhnúť povrchnej komunikácii, ktorá spôsobí odcudzenia. Vy sa viete obracať aj vtedy, ak sú podmienky nepriaznivé. Vaši rodičia nie sú s vami príliš spokojní, preto vylepšíte vzťahy, keď sa ich pokúsite potešiť, či aspoň kontaktovať. Číhajú na vás však infekcie a zvýšené‚ riziko zranenia z nepozornosti.

Blíženci

O zvýšenú aktivitu u vás teraz nebude núdza. Skôr, ako uskutočníte akékoľvek rozhodnutie, v pokoji si rozmyslite, čo by ste chceli zmeniť, či vylepšiť. Svoje projekty a nápady si chráňte. Bude vás to nútiť robiť niekoľko vecí naraz. Uvoľnite sa, hoci nebudete schopní ich úplne dokončiť. Určite vás neprekvapí, že budete obklopení závisťou menej šikovných a nemotornejších.

Rak

Niektoré chyby sa budú dať odstrániť, iné nie. Každé víťazstvo si musí človek zaslúžiť. Udeje sa niečo pozitívne, čoho budete aj vy súčasťou. Tento silný vplyv vášho Mesiaca praje tým, ktorí sa chcú pustiť do nových projektov, a neboja sa zrealizovať a dokončiť svoje plány. V práci sa vyvarujte posudzovania a odsudzovania kolegov predtým, ako získate objektívny názor na vec.

Lev

Teraz nov Mesiaca prináša mužom roztržitosť, ale Luna je v ohnivom živle Barana, ktorý podporí vašu ohnivú energiu. Budete mať chuť zrealizovať nejaký nedokončený plán. Vyhnite sa však ľuďom, ktorí by vás chceli zatiahnuť do konfrontácie. Argumentujte len vtedy, ak sa debata bude týkať priamo vás. Nedostatok peňazí môže mať za následok aj iné zbytočné nepríjemnosti.

Panna

Tento nov Mesiaca prinesie výraznú ohnivú energiu aj pre tých, čo zvyknú byť vlažní. Budete mať dosť aj sebavedomia. Sila osobnosti však tkvie najmä v odpúšťaní a chápaní iných. Vy ste veľkorysí, a podvedome túžite po harmónii a pokoji. Problémy vo vzťahu môžu podmieňovať problémy aj vo finančnej oblasti. Na každú bolesť sa však, aspoň časom, nájde liek.

Váhy

Nezľaknite sa súčasných komplikácií, vzniknutých z energie tohto silného novu Mesiaca. Nedopusťte, aby ste si v zamestnaní, alebo podnikaní prepásli výhodnú príležitosť, hoci máte v blízkosti žiarlivú osobu, ktorá sa snaží podkopať vašu autoritu. Kto ešte nemá partnera, má dobré vyhliadky na nový vzťah. Pod vplyvom podporných energií môžete začať v plnej sile a svoje nápady presadzovať. 

Štír

Teraz si uvedomíte, že je viac možných právd. Intuíciou odhaľte, ktorú pravdu máte nasledovať. Osud vám nadelil do vienka sem-tam stratu odvahy a negatívne myslenie a očakávania. Podporujte teda svoju osobnú veľkorysosť. Nemyslíte si, že jen vy sami všetko zvládnete najlepšie. Máte dosť pozitívnej energie aj elánu, ale vplyv dnešného novu Mesiaca môže mať na vás komplikujúcu intenzitu.

Střelec

Podporia vás i súčasné, aktívnejšie emócie pod vplyvom Luny. Nespôsobte krivdu, ťažko by ste ju napravili! Je pravdepodobné, že prežijete neopakovateľné, vzrušujúce chvíle. Mrzelo by vás to. Odreagujte sa. Nehrňte sa do riešenia vecí, ktoré vás nepália. Rodičovský vzor je veľmi dôležitý. Spôsob, akým ho spracujete, je výrazne individuálny. Každý z nás by potreboval viac pochvaly.

Kozoroh

Niektoré maličkosti vás, pod týmto aktívnym splnom Mesiaca vyvedú z miery, no nedajte sa strhnúť k reakcii. Udržujte si závan citlivej ľudskosti. Nepripúšťajte si čosi veľmi k srdcu, iba by vás rozbolela hlava a vôbec nič by ste nedoriešili. Nenechajte sa zlákať dobrodružstvom, radšej si budujte pevné partnerské zázemie. Nehrňte sa do riešenia vecí, ktoré vás nepália.

Vodnář

Tento spln Mesiaca preverí vašu pripravenosť na boj so životom. Najlepšie bude rešpektovať všetkých a vyhnúť sa konfliktom. Po tme sa obyčajne rozvidní. Vyhnite sa riziku. Istota je vaším tromfom. Buďte prístupní dohode a ochote odpustiť. Prichádza vám lepšia pripravenosť, či odolnosť na prudké zvraty a všeobecne na každú napätú situáciu. Mrzutým, či rezervovaným vystupovaním si len uškodíte. 

Ryby

Mesiac v splne na vás a vaše podvedomie silne vplýva. Vaše reakcie budú citlivé, ale veľmi silné. Vyvarovať by ste sa mali zásadným rozhodnutiam. Musíte byť naozaj veľmi trpezliví. Napriek všetkému sa môžete posunúť dopredu skúsenosťami, energickosťou, alebo osobným šarmom a výrečnosťou. Spln je deň prečisťovania. To, čo k vám nepatrí a ničí vás, môže od vás odísť.

Téma dne Věštba a výklad karet na rok 2020

Připravte se na pestrost událostí, které vám přinese nový rok.

Zjistit více

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceVodnářod 20.01.2020
MěsícVodnářod 24.01.2020
MerkurVodnářod 16.01.2020
VenušeRybyod 13.01.2020
MarsStřelecod 03.01.2020
JupiterKozorohod 02.12.2019
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2020

JaroJarní rovnodennost20.03.2020
LétoLetní slunovrat20.06.2020
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2020
ZimaZimní slunovrat21.12.2020