Doporučujeme

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Více »

Další kartářky online
Kartářka Janita

Janita

Osobný kód 162

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Úplněk Měsíce ve znamení Blíženců

Rozbor vlivu úplňku Měsíce v listopadu 2023

V pondelok doobeda nastáva spln Mesiaca v Blížencoch. Dobrodružné Slnko v Strelcovi vtedy stojí presne oproti premenlivej a trochu ľahkovážnej Lune v Blížencoch. Dajme dôraz na komunikáciu a vôbec to, ako predávame informácie medzi sebou. Filozof Strelec rád mentoruje a uvravený zvedavý Blíženec sa k nemu rád pridá, ale tiež po svojom. Každý si bude húsť to svoje, z čoho môže nastať problém.

Úplněk Měsíce ve znamení Blíženců
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v únoruÚplňky a novy Měsíce 2024

Poslední čtvrť03.02.2024 00:21Štír-
Nov10.02.2024 00:01VodnářNov Měsíce únor 2024
První čtvrť16.02.2024 16:03Býk-
Úplněk24.02.2024 13:33PannaRozbor připravujeme

Úplněk Měsíce nastane: 27.11.2023 10:19

Počas splnu sa vystupňujú negatívnejšie vlastnosti ako náladovosť, nestálosť, neposednosť, ale aj tie pozitívnejšie: činorodosť, bystrosť. Nezačínajte nič nové, lebo ako rýchlo sa nadchnete, takou rýchlosťou vaše nadšenie môže aj opadnúť.

Dajte si pozor na cestách, lebo mnohí vodiči teraz inklinujú k súťaženiu za volantom. Stačí chvíľa nepozornosti a do cieľa cesty nemusíte dôjsť. Pokiaľ sa chcete venovať obchodom, okolo splnu ich radšej nerobte, hlavne tie dôležité. Nepodpisujte kontrakty, ktoré majú dosah na viacej mesiacov či rokov. Študentom sa bude ťažšie pripravovať na skúšky. Našťastie dosah splnu trvá len pár dní. Preto vyčkajte a radšej robte vedome veci, ktoré nepotrebujú veľké sústredenie.

Zdravie počas splnu

Spln v Blížencoch vplýva na náš dýchací systém, hlavne pľúca a priedušky. Párkrát za deň si dajte hore ruky a zhlboka sa nadýchnite. Najlepšie vo vyvetranej miestnosti. Teplo sa obliekajte a počas poludnia si vystavte tvár Slnku. Keď sa na vás akurát nikto nepozerá, môžete vyplaziť jazyk. Znie to smiešne, ale pomáha to na imunitu. Tieto cviky sa odporúčajú nielen počas splnu, ale aj po celý rok. 

Vždy, keď je spln, je dobre držať diétu. Zdraví jedinci môžu aj hladovku, kedy pijú len vodu. Výhodou splnu v Blížencoch je, že človek pre svoju nesústredenosť neinklinuje k prejedaniu, skôr chce len všeličo zobkať. Dajte si teda po troche z nejakých dobrôt, ale nezabudnite potom na zdravotnú prechádzku, alebo si doma dobre zacvičte.

Jaký vliv má na vás tento úplněk Měsíce?

Beran

V týchto dňoch si dajte pozor, aby ste nerozprávali viac, než je treba. Terajší spln v Blížencoch totiž pôsobí na váš dom komunikácie. Tlaky, ktoré vrhajú niektoré pomalé planéty, ste sa už dúfam naučili zvládať. Venujte sa svojmu okoliu, hlavne komunikácii a vzdelávaniu sa. Možno je na čase opätovať láskavosť vašim súrodencom či susedom, ktorí vás minule podržali v ťažších chvíľach. 

Býk

Keď je spln v Blížencoch, vtedy je vo vašom dome hodnôt. Nezabúdajte, že je všeobecne o komunikácii medzi ľuďmi. Ako vážne beriete otázku financií? Pokiaľ máte dlhy, skúste so prekontrolovať svoje výdavky. Niekedy človek potrebuje celkový obraz o svojich transakciách, aby sa konečne naštartoval a bral svoje príjmy a výdavky vážne. Na Vianoce môže byť menej darčekov, ale o to viac objatí, dobrého slova a snahe porozumieť tomu druhému.

Blíženci

Tento spln je pre vás najdôležitejší z celého roka, lebo sa odohráva vo vašom znamení. Oproti vašej Lune je v týchto dňoch nielen Slnko, ale aj bojovný Mars. Pozor na ego, aby sa nevystupňovalo do nezdravej výšky. Nezanedbávajte svoj citový život a všetko, čo s ním súvisí, aby ste netrpeli osamelosťou. Snažte sa plánovať svoje dni tak, aby ste sa dokázali venovať aj práci, ale aj svojim blízkym. Nepreháňajte v ničom, jednajte vedome pokojne.

Rak

Spln je pre vás vždy o niečo viac dôležitejší ako pre iné znamenia, lebo Mesiac je vaším vládcom. Tentoraz zasahuje všeobecne do vášho domu podvedomia a skrytých nepriateľov. Kto vás oklamal, tomu sa vyhýbajte. Všeobecne sa skúste cvičiť v komunikácii, hlavne sa nebojte, respektíve nehanbite vysloviť svoj názor na dôležité veci. 

Lev

Pri minulom náročnom splne v Býkovi, ktorý bol pred mesiacom, ste sa poučili najmä o sebe. Viete kam smerovať a komu sa vyhýbať. Je čas na priateľov a nesplnených snov, lebo tam vám smeruje svoje lúče terajší spln v Blížencoch. Splňte si niektorý z vašich malých snov. Pookreje vaše citlivé srdce a vy budete šťastnejší.

Panna

Spln v Blížencoch vám zasahuje do domu kariéry a prestíže. Sústreďte sa na veci, na ktorých vám záleží. Nepodceňujte svoje emócie, držte si ich pod kontrolou a vnímajte srdcom. Luna vám chce niečo naznačiť. Napríklad, vytúžená kariéra vám nepadne len tak ľahko do lona! K jej naplneniu potrebujete dobré súkromné zázemie. Opatrujte si preto svojich doma! Povedzte im, ako si ich vážite a ste radi, že ich máte.

Váhy

Luna v Blížencoch vrhá opozičný uhol nielen na Slnko, ale i Mars. Pre vás to síce nie je nebezpečný aspekt, lebo ste s Blížencami v dobrom spojení, ale aj tak si treba dať pozor. Zamyslite sa trochu filozofickejšie nad tým, kam smerujete. Používajte aj internet, ale rozumne, aby ste sa nestali jeho otrokom - závislákom. 

Štír

Spln v Blížencoch preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Čo je v tomto čase vašou prioritou? Máte možnosť zmeniť niečo vo svojom živote. Viete druhým poradiť, ale so svojim problémom neviete pohnúť? Chce to pohľad iného človeka, ale predtým si dajte otázku, či žijete život pravdivo a podľa svojich predstáv. Poradiť sa s odborníkmi bude iste vhodné, ale dôležitý krok musíte beztak urobiť sami. 

Střelec

Opozičný spln vám zasahuje do domu partnerstva, ale aj priamych nepriateľov. Nezabúdajte, že je hlavne o komunikácii medzi ľuďmi. Pokiaľ sa chcete vŕtať v minulosti, je to zbytočné. Nič z nej už nezmeníte. Doprajte si príjemné chvíle, menej náročné na psychiku i fyzické telo. Pri stresujúcej činnosti totiž môžete urobiť niečo, čo vás bude dlho mrzieť. Ľuďom sa potom síce ospravedlníte, ale ten povestný uzlík na niti ostane.

Kozoroh

Niektoré veci sa pravidelne opakujú, ale zakaždým s malými odchýlkami, lebo sme sa od minulého roka pohli ďalej. Každoročne vám spln v Blížencoch preveruje dom bežnej práce a povinností a vaše zdravie. Pokiaľ ho máte pevné, vážte si ho. Preventívne cvičte a nepodceňujte správne dýchanie. Tí menej zdravší už na to prišli. Do svojej bežnej činnosti a najmä práce vneste pokoj, lebo vás živí. 

Vodnář

Spln v Blížencoch zavítal do vášho domu romantiky, detí, kreativity a radosti. Keďže počas tohto splnu máme všetci nutkanie preháňať, dajte si pozor na flirty. Nemuselo by to prasknúť práve teraz, ale neskôr. Vtedy, kedy by ste to už ani nečakali, čo by vás oboch zranilo. Preto sa zabávajte s mierou a obozretnosťou a myslite na budúcnosť. Komunikujte a vyjadrujte to, čo cítite tak, aby ste prinášali informácie iným zaujímavo a pozitívne. 

Ryby

Spln v Blížencoch vám zasahuje do vášho domu domova. Vnímate energie okolo vás ako chaotické. Nenechajte sa blokovať v komunikácii. Máte teraz k tomu dosť veľké tendencie. Preto vedome dajte dôraz na to, aby ste hovorili o svojich pocitoch, ale s diplomaciou. Opatrní buďte hlavne na vašich doma. Pokiaľ chcete investovať do bývania, nech zasadne rodinná rada a nech má každý priestor na slobodné vyjadrenie.

Téma dne Perspektiva a budoucnost vašeho vztahu

Zjistěte, zda je váš partnerský vztah ten pravý, nebo je již předem odsouzen k rozpadu.

Zjistit více

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceRybyod 19.02.2024
MěsícRakod 19.02.2024
MerkurVodnářod 05.02.2024
VenušeVodnářod 16.02.2024
MarsVodnářod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024

Začátek ročních období 2024

JaroJarní rovnodennost20.03.2024
LétoLetní slunovrat20.06.2024
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2024
ZimaZimní slunovrat21.12.2024