Doporučujeme

Kartářka Emilia

Kartářka Emilia

Ak sa topíte v problémoch, trápia vás veci citové, či zdravotné, obráťte sa na mňa. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Stella

Stella

Osobný kód 160

Kartářka Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

5 pravidel trvalého vztahu

Každý vzťah je rovnako jedinečný ako ľudia v ňom. Existujú však niektoré vlastnosti, ktoré by mal mať každý úspešný vzťah. Tu je päť vecí, na ktoré treba myslieť, ak chcete, aby váš vzťah napredoval.

5 pravidel trvalého vztahu

Udržte si lásku!

Jedna z našich veštíc, ktorá sa špecializuje na otázky ohľadom lásky a partnerských vzťahov, je vám pripravená pomôcť a poradiť hneď teraz.

1. Nevzdajte sa tímového ducha

V súčasnosti je tento dôraz kladený na jednotlivca vo vzťahu. Aj keď je dôležité zachovať si nezávislosť, rovnako dôležité je, aby ste nikdy nestratili zo zreteľa vaše partnerstvo - tímové úsilie. Sila vášho vzťahu závisí od schopnosti partnerov spolupracovať. Preto by ste nikdy nemali zabúdať na to, že ste v rovnakom tíme.

V momente, keď začnete vidieť váš vzťah ako “ja proti ostatným”, vytvoríte príležitosť pre zranenia, frustráciu a odmietnutie. Zdravý vzťah sa skladá z dvoch šťastných ľudí, ktorí sa navzájom podporujú a zaujímajú o seba.

2. Nehovorte “Milujem ťa” ako robot

Povedať svojmu partnerovi “milujem ťa”, môže byť rutinné, ak ste nejaký čas spolu. No tak by to nemalo byť! Premýšľajte o tom, čo hovoríte, čo to znamená a hlavne to myslite úprimne. Stačí milé slovo, či gesto.

V opačnom prípade to nemá zmysel. Neberte svoju lásku ako samozrejmosť. Ak tak urobíte, záujem sa vytratí. Láska je výsadou, ktorú ste získali, tak sa o ňu starajte.

3. Nedovoľte, aby sa fyzická intimita vytratila

Fyzická intimita má mnoho výhod, vrátane odbúravania stresu a zvyšovania sebaúcty. Taktiež zbližuje pár.

Kto sa nechce spojiť so svojou láskou na každej úrovni - duševne, emocionálne aj fyzicky? Preto by ste vy a váš partner mali uzavrieť dohodu, že bez ohľadu na to, ako dlho ste spolu, nemali by ste dovoliť, aby sa fyzická intimita znížila. Tá by mala byť vo vašom vzťahu pravidelná.

4. Minulosť nechajte tak

Vaša minulosť by mala zostať minulosťou. Akékoľvek deštruktívne mechanizmy, ktoré ste v minulosti používali na to, aby ste prešli ťažkou situáciou alebo zlým vzťahom, tu nemajú miesto. Môžu byť pohodlne ako staré džínsy, ale to neznamená, že by ste ich mali naďalej používať.

Pamätajte, že ste iná osoba a toto je iný vzťah. A ak chcete, aby tento vzťah bol lepší ako tie predchádzajúce, musíte robiť veci inak.

5. Tolerujte svojho partnera

Prečo máme tendenciu viac prijímať a odpúšťať vzájomné rozdiely a nálady na začiatku vzťahu? To, čo kedysi bolo jedinečné a rozkošné, sa časom stáva nepríjemným a neželaným.

Aké je riešenie? Nikdy neprestaňte tolerovať svoju polovičku. Namiesto toho, aby ste sa snažili zmeniť partnera, pracujte na zmene seba alebo aspoň na zmene spôsobu myslenia. Vždy zostaňte otvorení vzájomným rozdielom - v každej fáze vášho vzťahu.

Takto si udržiavate rešpekt a integritu, čo sú dve z najdôležitejších vlastností, ktoré by mal mať fungujúci pár.