Doporučujeme

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Více »

Další kartářky online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Sara

Sara

Osobný kód 176

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Janka

Janka

Osobný kód 174

Láska je výnimočný cit

Na svete neexistuje nič výnimočnejšie ako pocit lásky. Nepýta sa, či môže vstúpiť, jednoducho vstúpi. Žiadne dvere pre ňu nie sú zamknuté. Otvoria sa dokorán a my ju s očareným úsmevom prijímame, bez ohľadu na vek.

Láska je výnimočný cit

Keď som sa tak „prehrabávala“ na internete a čítala som rôzne články, či chaty, ktoré píšu mladí aj starší ľudia, bola som veľmi „očarená“ pri zistení, že mnohí z nich krásnu lásku pokladajú len za sex. Zabudli alebo ešte na to sami neprišli, že sídlo lásky sa nachádza v nás samotných. V našom srdiečku, v našej dušičke. Láska je aj naša túžba. Je jedinečná, nádherná a niekedy sa musíme pre ňu aj obetovať, nabrať odvahu a aj zabojovať. Preskočí v nás malá iskrička a tá sa môže pomaly rozhorieť vo veľkú lásku. Treba ju udržiavať čo najdlhšie, aby neuhasla.

Najdôležitejšie je určiť si svoj cieľ, aby sme dosiahli v živote - v láske to, po čom túžime. Nikdy sa nesmieme vzdať, ak je to potrebné, musíme aj zabojovať. Neotáčajme sa chrbtom k problému. Útek nikdy nič nerieši, iba sa oddiaľuje, prípadne sa nabaľuje ďalší a ďalší problém. Sem-tam to s nami poriadne zatrasie, ale časom sa stabilita znovu navráti. Keď sa v živote stretnú dve milujúce bytosti a dokážu sa navzájom rešpektovať, tí sa nikdy nemajú čoho obávať.

Pravá láska prekoná všetky nástrahy

Láska predstavuje dvoch ľudí, ktorí si navzájom dávajú šťastie a vtedy je najväčším šťastím to, že vidíme po svojom boku niekoho, koho dokážeme urobiť šťastným, s ktorým máme spoločné záujmy, koníčky. V láske však musí byť dôvera, pochopenie, dávanie aj branie. Snažíme sa prežívať každý deň tak, ako keby mal byť naším posledným… Každý jedinec je originálna vesmírna bytosť, každý jeden túži po prekrásnej láske a o naplnenom vzťahu ženy a muža. Aby sme to vo svojom živote dosiahli, mali by sme si vytvoriť pevnú základňu s určitými pravidlami. Túto základňu tvoria v prvom rade spoločné rituály. Okrem spoločných sedení pri nedeľnom obede, by bolo vhodné navštevovať aspoň raz, či dva razy do mesiaca kino, divadlo, prípadne sadnúť si do kaviarne, tým sa váš vzťah a vaša láska bude upevňovať. Viem, nie každý si môže dovoliť chodiť často na kultúrne predstavenia, financie na to nie sú, ale zájsť si do lesa, do parku, na prechádzku popri rieke, jazierku, atď., môže každý z nás. Prekrásne dlhé prechádzky robia divy. V našom tele nastane vyrovnanie energií, čerstvý vzduch nám dodá dostatok novej energie a pri krásnych spoločných rozhovoroch sa upevňujú vzťahy. Do takýchto spoločných rituálov patrí aj šport.

Chodievajte na spoločenské podujatia, bavte sa a tešte sa z každej chvíle, ktorá sa vám naskytne. Nie každému z partnerov vyhovuje nejaký koníček, ktorý preferuje ten druhý, ale pri pochopení a s toleranciou sa dá všetko zvládnuť. V mnohých prípadoch, keď ľudia v živote nemajú zaužívané určité pravidlá, sa stáva, že jeden druhého odčerpáva od energie. Začína sa zatemňovať myseľ a to dokáže narobiť problémy aj v zdraví. Vznikajú psychosomatické choroby, nervové ochorenia, prípadne i iné choroby vnútorných orgánov. Na vine môže byť nesprávna kombinácia partnerov, prípadne ich apatia k prispôsobeniu sa tomu druhému.

Láska môže aj bolieť

Milovať a byť milovaným je nádherné, to už vieme dlhé stáročia, a všetci. No láska vie aj bolieť, dokážu to zapríčiniť práve tí, ktorých najviac milujeme. Ak chcete dosiahnuť vo dvojici lásku a šťastnú budúcnosť, v tom prípade je potrebné, aby ste tolerovali jeden druhého a akceptovali jeho, alebo jej názory. Vždy sa dá dohodnúť na postupe. Veľmi často sa stáva, že si obaja navzájom vyčítajú veci z minulosti. Minulosť patrí do minulosti a my by sme sa mali snažiť žiť prítomnosťou, lebo práve prítomnosťou si vytvárame správnu cestu k budúcnosti. Keď sa budeme dennodenne prebúdzať s pocitom lásky, láska nás bude stále obklopovať a náš život sa bude uberať tým správnym smerom.

Ľúbiť a byť ľúbený, je ako cítiť slnko z oboch strán. (David Viscott)