Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Petra

Petra

Osobný kód 310

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Janka

Janka

Osobný kód 174

Archetyp Odriekanie

Treba si v prvom rade uvedomiť, že naše cesty sú rovnaké a zároveň tie isté, ako vidíme i na arkáne. Kolobeh našich životov alebo len jediného bytia je neustály ako perpetuum mobile.

Archetyp Odriekanie

Arkánum: STRIEDMOSŤ, ZNOVUZRODENIE / trpezlivosť, odriekanie
Archetyp: Odriekanie / samovoľnosť
Matrica archetypu:
Pozitívum: K dosiahnutiu cieľa vedie cesta plná tŕňov a pochybností; tá druhá nevedie nikam.
Negatívum: Ak nemáš láskavé srdce, darmo sa biješ v prsia!

Pozitívny význam arkána:
Odriekanie si, výdrž, uskromnenie sa, trpezlivosť s nepriazňou osudu.

Negatívne vplyvy:
Účelové vyčkávanie na vhodnú príležitosť k útoku. Nestriedmosť, nervozita prechádzajúca do hystérie.

Zmysel arkána

Treba si v prvom rade uvedomiť, že naše cesty sú rovnaké a zároveň tie isté, ako vidíme i na arkáne. Kolobeh našich životov alebo len jediného bytia je neustály ako perpetuum mobile. Raz sme duše, raz Duchovia, raz telá s dušou alebo i bez duše, tak načo sa ponáhľať. Skúmanie pocitov je veľmi náročné a vyžaduje si istú celistvosť. Táto celistvosť sa dosahuje cez osobné zvládanie vlastnej filozofie, ktorú človek nosí v sebe odjakživa. Keď sa všetky filozofie spoja, vyskladajú jeden úžasný celok, TAROT. Potom sa to celé rozpadne a skladá od začiatku ako keď otočíme kúkrom, hračkou z detstva.

Archetyp

Ak sa zamyslíme nad faktom, že nič nemáme celkom jednoducho, že o všetko treba nejako zabojovať a svojím spôsobom si to zaslúžiť, pochopíme archetyp na prvýkrát. Na druhej strane „cestu tŕnistú“ môže v realite vyjadrovať fyzickú alebo psychickú bolesť, problémy, poklesky i pády. Takže v archetype nájdeme všetky odpovede na vyslovené otázky. Ak by sme však išli tvrdiť, že v niečo veríme, no je to iba navonok, napĺňa sa záporný archetyp: Ak nemáš láskavé srdce, darmo sa biješ v prsia. Ak neveríš v lásku, nebudú ťa milovať. Ak nemáš súcit s inými, iní ho nebudú mať s Tebou. Ak teda robíš niečo navonok, na efekt, „iba tak“, nečakaj žiadne mimoriadne výsledky.

Východisko

Bude potrebné preveriť svoju VIERU v SEBA ako v istú formu dokonalosti a univerzálnej múdrosti. Zároveň si bude treba stanoviť cieľ a cestu k nemu. Bude si treba uvedomiť i to, že na tejto „ceste“ ma môžu skúšať pochybnosti; ak ma položia, zdolajú, prehral som. Všetko možno stratiť, dokonca rýchlejšie ako získať. Potrebné bude vybudovať sebadisciplínu, sebadôveru, istotu či stabilitu. Zbraňami bude intuícia a um, všestranne obohatený vedomosťami. Potom sa netreba báť prehry alebo zlyhania. Ak však zaváhame, podľahneme neistote či pochybnostiam, potom niet divu, že sa všetko posunie do arkána, povedzme o jedno vyššie, a začneme sa „učiť na vlastných chybách“, čo je priamo diabolským výmyslom.

Cvičenie

Pohodlne sa posaďte na zem, zahľaďte sa do jediného bodu na stene alebo nejakom predmete. Rámcovo si všimnite, že vonku prešiel automobil, autobus alebo električka, uvedomte si, že deň dotvára slnečné svetlo, uvedomte si aj to, že vo vás pulzuje život, na chvíľu sa pohrúžte do sledovania vlastného dychu. Teraz zasa premeňte všetko nato, aby ste jednu myšlienku ukončili a predĺžili pauzu k myšlienke ďalšej. Vychutnajte medzeru medzi týmito myšlienkami a predlžujte ju. Všimnite si, čo sa deje s vašim vnútrom. Všetko okolo vás akoby zmizlo, ocitnete sa v prázdne, alebo v tmavej vesmírnej hmote. Cvičenie je matkou múdrosti, preto je možné, že raz dosiahnete cifru 30 minút. Ďalej však nepokračujte, lebo by ste sa už nikdy nemuseli spojiť s vlastným telom!