Doporučujeme

Kartářka Lupita

Kartářka Lupita

Všetko má svoje riešenie a nikdy nie je neskoro zmeniť to, čo nás blokuje. Více »

Další kartářky online
Kartářka Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Stella

Stella

Osobný kód 160

Kartářka Karolína

Karolína

Osobný kód 173

Kvadratúra Urán - Pluto

V tomto období cítime určité tlaky v spoločnosti i v sebe, ktoré si viac menej aj mnohí priznávame. Spôsobujú ich v istej miere i planéty Urán a Pluto. Obe sú tzv. pomalobežné vonkajšie planéty. Ich pôsobenie je dlhodobé, teda oveľa pomalšie ako napríklad pôsobenie Luny, ale o to dôslednejšie.

Kvadratúra Urán - Pluto

Urán prejde celým zverokruhom za 84 rokov, Pluto až za 249 rokov. Luna prejde zverokruhom najrýchlejšie, a to za 29 dní. Pôsobenie Pluta a Uránu je rozdielne, ale obe planéty nás vedú k zmenám v spoločnosti i v nás samotných. Čím viac sa človek bráni zmenám, tým viac ho tieto vážne planéty budú tlačiť, aby si ich uvedomil. Dennodenne sa dozvedáme prekvapujúce správy zo sveta. Vidíme to aj u nás na Slovensku. Napríklad, učitelia čakali trpezlivo na lepšie podmienky pri vyučovacom procese na školách i na vyššie platy. Nakoniec sa odhodlali aj oni k štrajku.

Impulz k novému začiatku

Pluto svojím tlakom pomaly ničí to, čo je nepotrebné či zbytočné, a následne regeneruje a tvorí nové veci. Teraz sa nachádza v zemskom, pragmatickom, ale prísnom Kozorožcovi. Na druhej strane pôsobenie planéty Urán je praskajúce, rýchle, nečakané a prekvapujúce. Veď táto planéta je nazývaná aj revolučnou. V tomto čase sa nachádza v ohnivom a dynamickom znamení Barana. Tieto dve znamenia sú v zverokruhu voči sebe “na kríž”, čiže v kvadráte. Dnes dopoludnia tvoria presný kvadrát. Pluto je na 6,57 stupni Kozorožca a Urán 6,57 Barana. Tento rok sa to deje už druhýkrát. Prvý presný kvadrát bol v júni tohto roku, kedy vládlo kardinálne znamenie Raka. Spätne si čitateľ môže nalistovať v pamäti, čo sa u neho dialo v poslednej dekáde júna 2012.

Slnko je teraz v pragmatickej a pokojnej Panne, no onedlho vstúpi do Váh, ktoré sú diplomatickým znamením, ale nezabúdajme, že tiež kardinálnym, čiže aj neústupčivým, tak ako Kozorožec a Baran.

Kvadrát planét Urán a Pluto môže v nás spôsobovať napätie, kedy budeme ťažšie znášať rozpor, vyvolaný týmito dvoma planétami. Urán totiž predstavuje a nastoľuje nové revolučné veci a Pluto symbolizuje inštinkty a je viac archaické. Viacerí z nás budú cítiť či už aj cítia, že sa majú pohnúť iným smerom. Prehodnocujeme svoje ideály na rôznych poliach súkromného i spoločenského života, ale následne sa môžeme cítiť paralyzovaní pochybnosťami, či sú tieto zmeny priaznivé a či je ten správny čas…

Jednajte podľa svojho svedomia a nezabúdajte na cit a silu lásky, ktorá drží tento svet pohromade. S jej pomocou môžeme veľa urobiť pre druhých a prekonať tak spomínané napätia v širšej spoločnosti i v našich súkromných životoch.