Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kvadratúra Urán - Pluto

V tomto období cítime určité tlaky v spoločnosti i v sebe, ktoré si viac menej aj mnohí priznávame. Spôsobujú ich v istej miere i planéty Urán a Pluto. Obe sú tzv. pomalobežné vonkajšie planéty. Ich pôsobenie je dlhodobé, teda oveľa pomalšie ako napríklad pôsobenie Luny, ale o to dôslednejšie.

Kvadratúra Urán - Pluto

Urán prejde celým zverokruhom za 84 rokov, Pluto až za 249 rokov. Luna prejde zverokruhom najrýchlejšie, a to za 29 dní. Pôsobenie Pluta a Uránu je rozdielne, ale obe planéty nás vedú k zmenám v spoločnosti i v nás samotných. Čím viac sa človek bráni zmenám, tým viac ho tieto vážne planéty budú tlačiť, aby si ich uvedomil. Dennodenne sa dozvedáme prekvapujúce správy zo sveta. Vidíme to aj u nás na Slovensku. Napríklad, učitelia čakali trpezlivo na lepšie podmienky pri vyučovacom procese na školách i na vyššie platy. Nakoniec sa odhodlali aj oni k štrajku.

Impulz k novému začiatku

Pluto svojím tlakom pomaly ničí to, čo je nepotrebné či zbytočné, a následne regeneruje a tvorí nové veci. Teraz sa nachádza v zemskom, pragmatickom, ale prísnom Kozorožcovi. Na druhej strane pôsobenie planéty Urán je praskajúce, rýchle, nečakané a prekvapujúce. Veď táto planéta je nazývaná aj revolučnou. V tomto čase sa nachádza v ohnivom a dynamickom znamení Barana. Tieto dve znamenia sú v zverokruhu voči sebe “na kríž”, čiže v kvadráte. Dnes dopoludnia tvoria presný kvadrát. Pluto je na 6,57 stupni Kozorožca a Urán 6,57 Barana. Tento rok sa to deje už druhýkrát. Prvý presný kvadrát bol v júni tohto roku, kedy vládlo kardinálne znamenie Raka. Spätne si čitateľ môže nalistovať v pamäti, čo sa u neho dialo v poslednej dekáde júna 2012.

Slnko je teraz v pragmatickej a pokojnej Panne, no onedlho vstúpi do Váh, ktoré sú diplomatickým znamením, ale nezabúdajme, že tiež kardinálnym, čiže aj neústupčivým, tak ako Kozorožec a Baran.

Kvadrát planét Urán a Pluto môže v nás spôsobovať napätie, kedy budeme ťažšie znášať rozpor, vyvolaný týmito dvoma planétami. Urán totiž predstavuje a nastoľuje nové revolučné veci a Pluto symbolizuje inštinkty a je viac archaické. Viacerí z nás budú cítiť či už aj cítia, že sa majú pohnúť iným smerom. Prehodnocujeme svoje ideály na rôznych poliach súkromného i spoločenského života, ale následne sa môžeme cítiť paralyzovaní pochybnosťami, či sú tieto zmeny priaznivé a či je ten správny čas…

Jednajte podľa svojho svedomia a nezabúdajte na cit a silu lásky, ktorá drží tento svet pohromade. S jej pomocou môžeme veľa urobiť pre druhých a prekonať tak spomínané napätia v širšej spoločnosti i v našich súkromných životoch.