Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Partnerská zhoda / nezhoda pevných znamení

Partnerská zhoda je práca na celý život. Neexistuje ideálny recept na partnerskú zhodu. Už v tom slove zhoda je základ úspechu, nie v poučkách, ani pomocných návodoch, ako je napríklad aj Astrológia. Voľakedajšie vzťahy vydržali preto, lebo spolu chceli vydržať!

Partnerská zhoda / nezhoda pevných znamení

Mali spoločný cieľ: vychovať deti a dať im čo najlepší základ do budúcnosti vo sfére materiálnej, vzdelanostnej, ale hlavne povahovej. Aj keď v mnohých domoch nebol luxus, bol to domov. Ľudia sa spoliehali na rodinnú súdržnosť, čerpali z nej a pomáhali si v krízových situáciách nielen finančne, ale aj psychicky, pokiaľ to bolo len trochu možné.

Na prvé miesto funkčnosti a kvality vzťahu sa nedávala sexualita, ako teraz. Manžel vedel, že je aj otec a manželka bola predovšetkým matka. I deti poznali svoje povinnosti a svoje postavenie. Ľudia vedeli, že bez práce nie sú koláče, tak pracovali. Málokto čosi vedel o nejakej astrológii, či numerológii. Preto sa na ňu nemohol spoliehať, ani vyhovárať. Teraz sa neochota a lenivosť ceniť si partnera schováva za všeličo iné. Častokrát aj za výklady z kariet. Rozhovor s mnohými klientmi mi pripomína skôr objednávku a reklamáciu. Kedy to už bude, prečo to neprišlo? Striedanie partnerov je dakedy tak rýchle, že sa ani nemajú šancu spoznať. A potom má byť všetko zorganizované v trojminútovom audiotexovom hovore.

Podľa astrológie si najlepšie vyhovujú znamenia, ktoré sú v trigóne (posun 4 mesiacov), kritické je to s tými, ktoré sú v kvadratúre (posun o 3 mesiace).

Každé znamenie má jednu z troch vlastností, ktoré určujú typ znamenia:

  • Kardinálne (pevné) - vodcovstvo, kontrola, integrita. Býk, Lev, Škorpión, Vodnár
  • Fixné (základné) - stálosť, nemeniteľnosť, dogmy. Baran, Rak, Váhy, Kozorožec
  • Variabilné (pohyblivé) - rýchla orientácia, premenlivosť, nestabilita. Blíženci, Panna, Strelec, Ryby

V tomto článku riešime kardinálne = pevné znamenia a ich vzájomnú zhodu, alebo nezhodu. Zhoda ide aj s vekom a s časti aj vplyvmi planét. Klasické hodnotenia, že sa hodia tí, čo sú v jednom živle, platí pre mladých, do 29,5 roku života. Vekom sa ľudia vyvíjajú, myslia ináč a inak vnímajú aj okolnosti. Doterajšia povaha partnerov z jedného živlu už im nepostačuje.

Táto kombinácia pevných, (kardinálnych) znamení je o kombinácií najsilnejších osobností Zverokruhu. Ak dvaja vedia, čo chcú, tu to môžu dosiahnuť spoločne.

Kombinácie znamení

Škorpión - Škorpión

Škorpiónka žena má viac ochoty sa pre chod manželstva a domácnosti podriadiť. Základná charakteristika je citlivosť, vytrvalosť, odmietanie autorít a pseudo autorít. Znamenie vodné, fixné. Vládnuce planéty sú Mars a Pluto. Symbolizuje individualizmus, sebavedomie, neústupčivosť, tvrdosť a násilie, deštrukciu, rozklad. Je tvrdý na seba i na svoje okolie. Ani jeden z partnerov neznáša žiadny sociálny nátlak, nijakú brzdu, alebo zásah cudzej vôle. Rozhodne to nebude nudný vzťah, skôr pichľavý a vzájomne sa zastrašujúci.

Škorpión - Býk

Býk sa bude snažiť živiť rodinu, bude mať zmysel aj pre domácu sexualitu, ale nech skúsi jeho žena pochváliť iných mužov, nastane doma žiarlivostné peklo. Táto iskrivo-zmyselno-sexuálna kombinácia nemusí vždy skončiť tragédiou. Jeden v druhom nachádzajú vlastnosti, ktorými sa doplňujú, ale hlavne v sexuálnej oblasti. Škorpión je všetkým, čím by chcel byť Býk a naopak. Aby Býk dokázal držať krok so Škorpiónom, tak musí rozvíjať svoju fantáziu. Škorpión však od Býka vyžaduje aj duchovnú hĺbku. Ak sa vášnivosť spája so spoločnými záľubami, vyhrali. Býk sa nevyzná v Škorpiónovej nevypočítateľnosti a senzitivite a neovládne výbuch zlosti. Škorpión mu nezostane nič dlžný a bodne ho na najslabšom mieste. Plusom je, že Škorpión je verným partnerom.

Škorpión - Vodnár

Vodnár možno vie pochopiť celosvetové problémy a angažovať sa za ne, ale trpezlivosť s vlastnými deťmi veľkú nemá. Tento vzťah je možný len u veľmi silných jedincov, ktorí vedia potlačiť svoj egoizmus. Najbojovnejšia kombinácia. Súperia o vedenie. Môžu si porozumieť, ak sa Škorpión nesnaží obmedzovať Vodnárovu slobodu, či možnosť venovať sa aj aktivitám mimo domov. Silné po sexuálnej stránke. Vodnár ťažko odoláva silnému magnetizmu Škorpióna. Vzrušujúci flirt je výhodnejší, ako manželstvo. Oboch to stojí priveľa úsilia.

Škorpión - Lev

Lev rád žiari v spoločnosti, ale neznáša domáce práce. Od tejto kombinácie sa nedá očakávať veľa pohody. Sú na seba alergickí. Škorpión sa narodil aj so sklonom k žiarlivosti. Lev mu svojim správaním podľa jeho meradiel príčinu poskytuje a to Leva ženie do iných dobrodružstiev. Obaja chcú byť lepší a ani jeden z nich nie je ochotný ustúpiť. Málokedy sa dohodnú. Škorpión neváha uštipnúť a Lev nakoniec zuteká, lebo výstupmi vášne a žiarlivosti sa cíti byť ponížený. Na začiatku je možný najprv prudký flirt. Lev žije láskou a pre lásku. Škorpión pozná celú škálu vášne. Vzniká napätie, ktoré sa musí vybiť. V sexe nájdu očakávané erotické potešenie. To môže byť základ pre vzťah. V partnerstve môžu vychádzať iba vtedy, ak Škorpión bude obdivovať Leva a podriadi sa mu takmer vo všetkom.

Vodnár - Býk

Napriek tomu, že Vodnár je neusporiadaný, nesmie nikto uraziť jeho intelekt a svojráznu individualitu. Nie je veľmi praktický v reálnych, pozemských veciach, čo mu praktický, vecný a aktívny Býk môže veľmi rýchlo a tvrdo vytknúť. Reakcia Vodnára bude zvonku vyzerať flegmaticky a nezúčastnene. To môže rozzúriť Býka, ktorý v skutočnosti vydrží veľa. Vodnárov ”vzduch” môže časom celkom vysušiť Býkovu ”zem”.

Vodnár - Lev

Kombinácia vzduch a oheň. Vodnárov vzduch rozvíri Levov oheň. V negatívnej kombinácii nedozretých jedincov z toho môže byť riadny požiar, nie partnerská zhoda. Múdri, aj psychicky dospelí a vyzretí ľudia sa navzájom doplňujú a povzbudzujú. Vodnárov vzrušuje všetko nové. Hľadajú nových ľudí i sexuálne atrakcie. Dlhodobý vzťah im takéto možnosti spravidla neposkytuje. Levov, ktorí sú radi stredobodom spoločnosti a záujmu iných ľudí, takýto prístup doma ponižuje. Preto sa vzťahy Vodnár – Lev pričasto rozpadajú.

Vodnár - Vodnár

Pre vyznávačov názoru, že jednaké priťahuje jednaké, je toto spolužitie východné. Skôr však ako spolužitie muža a ženy, by vyhovovalo spolužitie ľudí rovnakého pohlavia. V mnohých spoločných domácnostiach gayov, alebo lesbičiek je aspoň jeden partner Vodnár.

Býk - Býk

Dvaja pracovití aktívni ľudia, ktorí milujú práce v záhrade, neznášajú neveru a vedia si na mnohé lepšie situácie dané životom aj počkať, by si mohli rozumieť. Ak obaja chcú robiť kariéru, nastáva problém. Neskrotená sila dvoch Býkov v jednej domácnosti neveští nič dobré.

Býk - Lev

Obaja sú neskonale silní a nepoddajní, predstavitelia zvieracích symbolov. Kým je Býk ochotný sa uskromniť a ustúpiť, tak spolužitie dovtedy potrvá. Lev je aj herec a vie sa pretvarovať, keď z toho má úžitok. Jeho pýchu a vládnutie zemský Býk v domácnosti dlho nevydrží, zvlášť nie, keď sa musí o deti a domácnosť starať sám. Spolužitie by mohlo vyjsť, keby sa Býkovi zacnelo po spoločnosti, sláve a obdive. Lev by ho vedel uviesť a viesť.

Lev - Lev

Levi sa riadia heslom: Chcem ťa, ale ak ma nechceš, nepotrebujem ani ja teba. Keď im je dopriaty luxus, vedia ho svorne Lev s Levicou užívať. Je to pár, ktorý je v spoločnosti neprehliadnuteľný. Ak sa prezentujú ako pár, je to ideálne. Málokedy však také spojenie je. Obidvaja túžia byť obdivovaní, preto si radšej za spoločníkov vyberajú iné znamenia, aby pri nich vynikli. 

Ak sa budú akékoľvek znamenia trápiť a hádavať pre maličkosti, tak sa rýchlo vzájomne zničia nielen psychicky, ale aj fyzicky. Nastúpi oslabenie zdravia, telesné choroby a rozvody.