Ochranné a liečivé kamene

Mnohé kamene plnia ochrannú i liečivú funkciu. Ľudia sa nimi najprv zdobili. Neskôr zistili, že ich nielen krášlia, ale aj chránia a pomáhajú na tele i na duši. Prečítajte si popis niektorých najznámejších i menej známych kameňov, kde nájdete aj krátky návod na ich použitie.

Ochranné kamene

Magický kameň, ktorý vás osloví, si môžete zaobstarať napríklad v ezoterickom obchode a jednoducho nosiť vo vrecku alebo kabelke ako talizman.

Čistenie a nabíjanie

Ak si vyberiete a kúpite určitý vzácny kameň, nezabudnite si ho očistiť aspoň 4 minúty pod tečúcou vodou. Vhodné je kameň aj „vykúpať“ v slanej vode. Nechajte ho tam celú noc. Niektoré ochranné a liečivé kamene milujú slnečné žiarenie, preto ich nechávame nabiť sa na priamom slnku. Iným stačí dobiť si svoju energiu v tieni.

Liečivá moc

Liečivé drahokamy využívame aj prikladaním na choré miesto. Málokto vie, že kameň (napríklad krištáľ) môžeme vložiť aj do vody na určitý čas, potom ho vybrať a vodu vypiť. Kamene nám pomáhajú aj v kanceláriách a domácnostiach, kde odstraňujú negatívne žiarenie.

Podpornú silu nemajú len vzácne kamene. Špeciálne mandaly môžu zvýšiť ochrannú úlohu aj obyčajných riečnych kameňov a zjednotiť ich energie, čím vznikne pomerne vzácna mandala, ktorá bude nielen ochranným, ale aj liečivým zdrojom miesta, na ktoré ho uložíte.

Magické kamene podľa znamenia

Po kliknutí na znamenie sa zobrazí zoznam najznámejších ochranných a liečivých kameňov priradených k zvolenému znameniu zverokruhu. Je len na vás a vašej intuícii, ktorý z nich si vyberiete. Niektorým z vás možno postačí zamyslenie sa a malá meditácia pri obrázku kameňa, iní si možno z nich urobia krásnu zbierku.

Magické kamene vhodné hlavne pre Barana:
Granát, Ametyst, Diamant, Karneol, Rubín, Magnetit, Hematit, Rodonit, Gagát, Grosulár

Magické kamene vhodné hlavne pre Býka:
Achát, Ruženín, Malachit, Citrín, Aventurín, Unakit, Beryl, Chryzokol, Zirkón, Howlit, Kunzit, Apatit, Kyanit

Magické kamene vhodné hlavne pre Pannu:
Ametyst, Tigrie oko, Lazurit, Jantár, Jaspis, Citrín, Sodalit, Zirkón, Čaroit, Kyanit, Peridot (Olivín), Biotit

Magické kamene vhodné hlavne pre Strelca:
Tyrkys, Lazurit, Aventurín, Zafír, Sodalit, Chryzokol, Topás, Opál, Zirkón, Chryzopras, Chalcedón, Iolit, Dumortierit

Magické kamene vhodné hlavne pre Vodnára:
Labradorit, Tyrkys, Krišťáľ, Jaspis, Fluorit, Amazonit, Akvamarín, Zafír, Chryzokol, Topás, Opál, Striebro, Čaroit, Kyanit