Liečivé drahokamy

Už dlhé roky, dokonca by sa dalo povedať, že mnohé stáročia, ľudí fascinovali krásne drahé kamene. Už vtedy cítili ich obrovskú silu, ktorá blahodárne pôsobí na organizmus. Archeológovia i zberatelia sa nimi začali zaoberať a skúmali, na ktorý orgán ich liečivá sila pôsobí.

Liečivé drahokamy

Prvé poznatky pochádzajú zo starého Egypta.  Asi pred sedemtisíc rokmi boli dobývané drahé kamene u údolí Oxusu v Afganistane.

Pôsobenie drahokamov na ľudské telo

Oheň je začiatok formy pre tvorbu drahých kameňov. Táto obrovská živelná sila vo forme lávy, v procese koncentrácie vytvorila na niektorých miestach obrovské ložiská vzácnych drahých kameňov. Tieto kamene – drahokamy vydávajú energetickú silu, ale len v kryštalickej forme. Ide o drahokamy a polodrahokamy, okrem perál a koralu. Všetky drahokamy sú senzitívne a rádioaktívne. Pohlcujú a prenášajú vibrácie , sú zložené z minerálov emitujúcich elektrické náboje za zvýšeného tlaku, vyžarujúce pri nízkych teplotách. Vznikajú v tme za prítomnosti ultrafialového svetla.

Tieto drahokamy obsahujú: hliník, berýlium, vápnik, uhlík, meď, fosfor, vodík, železo, draslík, síru, sodík, kremík atď.  Chemické zloženie drahokamov má úzku súvislosť s človekom. Ide o priezračné formy čistých chemických zlúčenín, ktoré sa nachádzajú v ľudskom tele. Elektromagnetické pole ovplyvňuje celé okolie. Tiež majú ionizačnú rovnováhu v tele i mimo neho. Priamy styk týchto nerastov s telom – zlato, striebro, platina v podobe prsteňov energeticky pôsobí na naše telo. Prstene sa dotýkajú našich kĺbov na prstoch, kde sú najaktívnejšie akupresúrne body a nervové vlákna.

Starobylé spisy z celého sveta oceňujú drahokamy ako silné zdroje energie, ktoré prinášajú čistú energiu a vylučujú negatívnu energiu, ktorá má vplyv na chorobu a vnútorný nepokoj. Drahokamy boli vždy pokladané za nositeľov mieru a šťastia.

DiamantRubínSmaragdTurmalín
Diamant
(kosti)
Rubín
(krv)
Smaragd
(žlčník)
Turmalín
(nechty)
ZafírZafírMačacie okoPerla
Zafír
(oči)
Žltý zafír
(koža)
Mačacie oko
(hlasivky)
Perla
(zuby, hnisavé zápaly)

Drahokamy a polodrahokamy boli najviac využívané vo Východných krajinách, Západných krajinách a na Strednom východe. Ale využívali sa na celom svete, kde sa vkladali do šperkov alebo na výzdobu rôznych predmetov, ale tiež aj ako zdroj liečivej energie a tajomnej sily. Koral, kryštál, perly, onyx, ametyst, jadeit a achát boli obľúbené skôr na Západe, než na Východe. V Nemecku sa napríklad jantárové korále dávali malým deťom, aby sa im dobre prerezávali zúbky. Taktiež sa využíval pri liečbe reumatizmu. Turci si z neho vyrábali náustok na fajky. V Ríme sa využíval viac koral než perly. Vytvárali z neho náhrdelníky a prstene.

Drahokamy a polodrahokamy

Podľa mesiacov narodenia

Januárgranát
Februárametyst
Marecakvamarín
Apríldiamant
Májsmaragd
Júnperla, mesačný kameň
Júlrubín
Augustsardonix, peridol
Septemberzafír, chryzolit
Októberopál, turmalín
Novembertopas
Decembertyrkys, lapis lazuri

Podľa dní v týždni

Pondelokperla, opál
Utorokkameň krve, ametyst
Stredaolivín, jadeit, achát
Štvrtoksmaragd, zafír
Piatoklapis lazuri, tyrkys
Sobotaonyx
Nedeľarubín

Spracované podľa knihy Liečivá sila drahokamov