Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Zverokruh podľa kočovných cigánov

Takmer už niet človeka, ktorý by nepoznal svoje znamenie v slnečnom zverokruhu. I pradávne kultúry mali svoje horoskopy, v ktorých odpozorovali rytmus prírody a jej vplyv na povahu ľudí narodených v konkrétnom čase. Tak ako sa menia sily prírodných cyklov, vtláčajú sa energie i do pováh jednotlivých osôb. Minulosť Cigánov, či Rómov je tajomná. Nikto vlastne presne nevie skadiaľ prišli. Najčastejšie sa hovorí, že z Indie. Bola to zomknutá komunita, ktorá na slovo počúvala svojho vajdu. Ten poväčšine aj vyberal a sobášil manželské páry. Cigánskym veštením a liečiteľstvom z byliniek a mágie, zabezpečovali cigánske ženy príjmy na prežitie. Život v kočovných vozoch ich naučil veľa. Múdrosť ich predkov sa z ich súčasného života postupne stráca...

Podkova

Ambície a túžba po kariére a úspechu sú najvýraznejšie vlastnosti ľudí narodených v tomto znamení. Hľadajú nezávislosť a materiálne istoty, pretože veria, že sú nutné pre zaistenie spokojného života. Boja sa zapliesť do konfliktov, preto že si uvedomujú chyby svojej povahy. Snažia sa byť opatrní aj v citoch a emóciách. Sú pracovití a nepostrádateľní. Navonok pôsobia studeno a tvrdo ako podkova.

Kalich

Sú to ľudia inteligentní. Stále majú plno nových a dobrých nápadov. Sú zvyknutí zachovávať vo vzťahu vernosť. To isté si vyžadujú od svojich partnerov, niekedy až pritvrdo. Sú nepochopení a nepochopiteľní. Cenia si toho, koho si už raz vybrali. Sami neotvárajú svoje srdce na počkanie každému. Chcú naozaj milovať len toho, komu začnú dôverovať a uznajú ho hodného ich citov.

Kaplnka

Majú veľmi rozvinutý šiesty zmysel - intuíciu. Neraz si s ňou a aktivitou vlastného vnútra nevedia poradiť. Zo strachu, aby to na nich iní nezbadali, prehlušujú to veľkou výrečnosťou, alebo vypitými pohárikmi. Ľahko vycítia nálady a vibrácie ostatných, tých s ktorými prichádzajú často do styku. Ich duša je neustále poháňaná vnútorným hlasom k hľadaniu a objavovaniu samých seba a hlbín vlastnej duše. Pre iných sú nespoľahliví a chaotickí a utáraní.

Dýka

Odvaha, bojovnosť a neohrozenosť je ich základná charakteristika osobnosti. Nemajú radi stereotyp a rutinu. Mnohé zo začatého ale nedokončia a nechajú na iných. Ich láska je veľmi ohnivá v citoch i po telesnej stránke. Sú ako prebúdzajúca sa jar, v ktorej sa narodili, či ostrá, studená dýka. 

Koruna

Po celý život vedia robiť správne rozhodnutia. Sú trochu konzervatívni a nemajú radi veľké zmeny, ktoré by im mohli narušiť ich zvyky. Vedia čo chcú a trpezlivo si to presadia. Sú opatrní. Dlho a dôkladne si všetko premyslia a zvážia zo všetkých strán, kým príjmu akékoľvek rozhodnutie. Žiarlia na partnera.

Sviečka

Sú to ľudia s vysoko rozvinutou schopnosťou komunikácie. Dokážu zaujať a okúzliť všetkých okolo. Sú stále veselí a otvorení životu a novým situáciám. Žijú spontánne. Milujú život v spoločnosti. Takmer sa ani nedá uveriť, že niekedy aj potrebujú samotu. Vedia oceniť veselosť ale aj vážiť si i krátke chvíľky ticha a zahĺbenia sa do svojich myšlienok.

Koleso z voza

Svoje city a pocity prežívajú naplno, niekedy snáď až príliš. Sú obdarení veľmi silnou intuíciou. Sú romanticky založené osobnosti. Stále sa snažia premýšľať skôr, ako urobia dôležité rozhodnutia, ale… Trochu sa hrajú, že sú tvrdí, ale vo vnútri sú plní obáv a nedôvery v seba. Cenia si rodinné zväzky.

Hviezda

Páči sa im, keď zažiaria a sú stále stredobodom pozornosti. Rešpektujú však aj zmeny v okolí. Snažia sa nikdy nestratiť kontrolu nad všetkými situáciami. Túžia byť láskaví a ohľaduplní, ale veľmi im to nejde. Vnímajú cit, lásku a vernosť. Sú trochu herci akoby stále boli na javisku.

Zvon

Extrémne opatrné osobnosti. Neradi jednajú unáhlene. Ich rozhodnutia sú vždy premyslené, konečné a nemenné. Sú nároční hlavne na seba a konvencie. Hoci snívajú o veľkej, romantickej láske, predsa sa držia od ľudí priďaleko na to, aby ich mali možnosť spoznať. Okolo seba majú vždy dosť ľudí a obdivovateľov. Nepodceňujú zodpovednosť, právo a poriadok.

Minca

Títo ľudia sú naozaj ako mince. Vysporiadajú sa s akoukoľvek prekážkou. Slepo však veria ostatným ľuďom, takže sa môže stať, že uveria aj falošným priateľom. Sú príliš dôverčiví. Snažia sa o harmóniu a vyváženosť vo vzťahoch. Milujú hudbu, tanec a krásne a drahé veci.

Meč

V tomto znamení sa narodili ľudia, ktorí s veľkým odhodlaním a úsilím zdolajú všetky ciele, ktoré si stanovia. Nie vždy sa im to chce a ľutujú námahu, ktorú musia vynaložiť. Sú silné a inteligentné osobnosti s veľkou intuíciou. Mali by si dať pozor, aby priveľkú aktivitu niekedy neprehnali a neskončili zaslepení vlastnou chamtivosťou, zlobou či smútkom.

Sekera

Sú to ľudia predvídaví, priami a objektívni. Majú radi nezávislosť a slobodu vo všetkom. Radi sa dobre zabavia ale aj túlajú. Pričasto skôr hovoria, ako premýšľajú. Snažia sa byť viac diskrétni a diplomatickejší, aby druhých nezaskočili a nezranili nevhodnou poznámkou. Iní, priatelia a rodina sa niekedy môžu cítiť ako ich obete.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacStrelecod 23.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024