Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kozorožec - charakteristika znamenia

Sila noci sa začína počas vlády Slnka v Kozorožcovi oslabovať, veď hneď po novom roku znie to známe: Na nový rok, o slepačí krok.

Kozorožec - charakteristika znamenia

Prvé pevné znamenie Barana, charakterizovalo dieťa v puberte, ktoré ešte musí dospieť.

Posledné pevné znamenie, Kozorožec, je vyzretou osobnosťou, ktorá si je vedomá svojej jedinečnosti a ceny, a pritom tieto kvality chce aj ukázať svetu. Teraz nehovorím o tieni, ale o postavení Slnka v Kozorožcovi. Mnohí ľudia nepochopili úlohu Korozožca, a to, že jeho úlohou či cieľom je svojou vážnosťou a vedomým si samého seba, ukázať svetu dôstojné prepojenie súkromného života s kariérou.

Kozorožci zvyknú byť v hĺbke svojej duše samotári, sú sami na seba prísni, veď ich vládcom je prísny a dôstojný pán času i poriadku, Saturn.

Zaradenie podľa živlu:zemDynamika:hlavná
Vládca:SaturnArchetyp:pustovník, otec, premiér
Osobnosť:človek kritickýTemperament:melancholický
Túžba:asketický spôsob životaImpulz:túžba ísť do hĺbky
Cnosť:spytovanie svedomiaNebezpečenstvo:stuhnutie
Charakter:skúmajúciChyba:chlad
Časť tela:kosti, kolená, kĺby, kožaZdravotný problém:ochorenie vyššie spomínaných častí tela, reuma a dna
Povolanie:mysliteľ, mních, politik na vysokom posteCieľ:poznanie
Mocenský princíp:zákony časuFarba:čierna
Deň:sobotaKľúčové slovo:chápem
Archanjel:Orifiel

Napriek tomu, že majú prirodzenú potrebu samoty, vychádzajú z nej, lebo svetu treba ukázať civilizovanosť, poriadok, osobnú disciplínu a spojenie človeka so spoločnosťou. Neprávom a nepochopením tejto podstaty Kozorožca, ho potom niektorí ľudia nazývajú karieristom, ktorý šplhá hore, na úkor druhých.

Kozorožec je svedomitý, opatrný voči ľuďom, čo u mnohých vyvoláva dojem, že je tajnostkár. Ak sa chcete k nemu priblížiť, najprv si vás dobre preverí z viacerých strán a realisticky posúdi, či ste vhodní partneri na vzťah, podnikanie či obyčajné kamarátstvo. Kozorožec je typ človeka, ktorý dlhšie zreje. Tam, kde už mnohí končia, on ešte len často začína, lebo o všetkom uvažuje a vie, že „ponáhľať sa treba pomaly“.

Zodpovednosť k životu, práci i k rodine, ho núti mať všetko pod kontrolou. City nerád vyjadruje, ale ak už vyjadrí, mysli to vážne, čiže „na veky“!

Kozorožec nie je chladný, len opatrný a vážny. Svoju životnú energiu rozdelí do práce a do rodiny. Nerád mení zabehaný systém. Dokáže svojou systematickosťou, disciplínou, výbornou schopnosťou organizovať a následne i skontrolovať, zastávať funkcie, do ktorých sa mnohým nechce, lebo sú ťažké. Svojou vážnosťou a svedomitosťou je často postupne pritiahnutý do vysokých funkcií v politike, v obchode s nehnuteľnosťami, býva dobrým vedcom i staviteľom.

Zemský živel ho však drží pri zemi, preto je pre niektorých novátorov príliš pragmatický a realistický. Ak po čase dosiahne svoj cieľ, ktorý si dal, dovolí si konečne oddychovať a zberať tak úrodu svojej práce. V starobe sa zvyknú Kozorožci uvoľniť, lebo pochopia, že svoju zodpovednosť musia predať mladším.

Zdravotná stránka

Z chorôb, ktoré trápia Kozorožcov, to budú choroby kostí, hlavne kolien, reuma a dna. S veľkou citlivosťou na kosti môžu prísť choroby kostnej drene, krvotvorby i sleziny. Psychika a perfekcionalizmus prinášajú rôzne duševné poruchy, ako chorobnú rigiditu, kompulzívnu obsedantnú poruchu, anankastickú poruchu a iné.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024