Odporúčame

Jasnovidka Renáta

Jasnovidka Renáta

Riešim partnerské vzťahy a dokážem preniknúť do štruktúry medziľudských vzťahov. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštec Adam

Adam

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Kavena

Kavena

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Emilia

Emilia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Zuzana

Zuzana

Obsadená, zavolajte neskôr

Kozorožec - charakteristika znamenia

Sila noci sa začína počas vlády Slnka v Kozorožcovi oslabovať, veď hneď po novom roku znie to známe: Na nový rok, o slepačí krok.

Kozorožec - charakteristika znamenia

Prvé pevné znamenie Barana, charakterizovalo dieťa v puberte, ktoré ešte musí dospieť.

Posledné pevné znamenie, Kozorožec, je vyzretou osobnosťou, ktorá si je vedomá svojej jedinečnosti a ceny, a pritom tieto kvality chce aj ukázať svetu. Teraz nehovorím o tieni, ale o postavení Slnka v Kozorožcovi. Mnohí ľudia nepochopili úlohu Korozožca, a to, že jeho úlohou či cieľom je svojou vážnosťou a vedomým si samého seba, ukázať svetu dôstojné prepojenie súkromného života s kariérou.

Kozorožci zvyknú byť v hĺbke svojej duše samotári, sú sami na seba prísni, veď ich vládcom je prísny a dôstojný pán času i poriadku, Saturn.

Zaradenie podľa živlu:zemDynamika:hlavná
Vládca:SaturnArchetyp:pustovník, otec, premiér
Osobnosť:človek kritickýTemperament:melancholický
Túžba:asketický spôsob životaImpulz:túžba ísť do hĺbky
Cnosť:spytovanie svedomiaNebezpečenstvo:stuhnutie
Charakter:skúmajúciChyba:chlad
Časť tela:kosti, kolená, kĺby, kožaZdravotný problém:ochorenie vyššie spomínaných častí tela, reuma a dna
Povolanie:mysliteľ, mních, politik na vysokom posteCieľ:poznanie
Mocenský princíp:zákony časuFarba:čierna
Deň:sobotaKľúčové slovo:chápem
Archanjel:Orifiel

Napriek tomu, že majú prirodzenú potrebu samoty, vychádzajú z nej, lebo svetu treba ukázať civilizovanosť, poriadok, osobnú disciplínu a spojenie človeka so spoločnosťou. Neprávom a nepochopením tejto podstaty Kozorožca, ho potom niektorí ľudia nazývajú karieristom, ktorý šplhá hore, na úkor druhých.

Kozorožec je svedomitý, opatrný voči ľuďom, čo u mnohých vyvoláva dojem, že je tajnostkár. Ak sa chcete k nemu priblížiť, najprv si vás dobre preverí z viacerých strán a realisticky posúdi, či ste vhodní partneri na vzťah, podnikanie či obyčajné kamarátstvo. Kozorožec je typ človeka, ktorý dlhšie zreje. Tam, kde už mnohí končia, on ešte len často začína, lebo o všetkom uvažuje a vie, že „ponáhľať sa treba pomaly“.

Zodpovednosť k životu, práci i k rodine, ho núti mať všetko pod kontrolou. City nerád vyjadruje, ale ak už vyjadrí, mysli to vážne, čiže „na veky“!

Kozorožec nie je chladný, len opatrný a vážny. Svoju životnú energiu rozdelí do práce a do rodiny. Nerád mení zabehaný systém. Dokáže svojou systematickosťou, disciplínou, výbornou schopnosťou organizovať a následne i skontrolovať, zastávať funkcie, do ktorých sa mnohým nechce, lebo sú ťažké. Svojou vážnosťou a svedomitosťou je často postupne pritiahnutý do vysokých funkcií v politike, v obchode s nehnuteľnosťami, býva dobrým vedcom i staviteľom.

Zemský živel ho však drží pri zemi, preto je pre niektorých novátorov príliš pragmatický a realistický. Ak po čase dosiahne svoj cieľ, ktorý si dal, dovolí si konečne oddychovať a zberať tak úrodu svojej práce. V starobe sa zvyknú Kozorožci uvoľniť, lebo pochopia, že svoju zodpovednosť musia predať mladším.

Zdravotná stránka

Z chorôb, ktoré trápia Kozorožcov, to budú choroby kostí, hlavne kolien, reuma a dna. S veľkou citlivosťou na kosti môžu prísť choroby kostnej drene, krvotvorby i sleziny. Psychika a perfekcionalizmus prinášajú rôzne duševné poruchy, ako chorobnú rigiditu, kompulzívnu obsedantnú poruchu, anankastickú poruchu a iné.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 22.09.2017
MesiacŠkorpiónod 22.09.2017
MerkúrPannaod 10.09.2017
VenušaPannaod 20.09.2017
MarsPannaod 05.09.2017
JupiterVáhyod 09.09.2016
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008