Odporúčame

Jasnovidka Renáta

Jasnovidka Renáta

Riešim partnerské vzťahy a dokážem preniknúť do štruktúry medziľudských vzťahov. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Sadia

Sadia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštec Adam

Adam

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Emilia

Emilia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Kavena

Kavena

Obsadená, zavolajte neskôr

Panna - charakteristika znamenia

Obdobie znamenia Leva dávalo človeku podnet k sústredenosti sa na emocionálnu projekciu, ohnivú aktivitu, pri ktorej bolo veľa splodeného, ale bolo v ňom aj mnoho dramatického uvedomovania si svojho Ja, čiže ega. Také vlastnosti alebo lekcie dostal aj človek, narodený v tomto najsilnejšom znamení.

Panna - charakteristika znamenia

Zemská Panna pretŕha tieto nitky zahľadenosti sa do seba, zameriava svoju pozornosť viac na prírodu a uvedomuje si závislosť človeka na nej.

Zaradenie podľa živlu:zemDynamika:premenlivá
Vládca:MerkúrArchetyp:perfekcionalista, služobník, anatytik
Osobnosť:prezieravý človek Temperament:melancholicko-flegmatický
Túžba:filozofická základňaImpulz:ochota k práci
Cnosť:usilovnosť, spoľahlivosťNebezpečenstvo:malichernosť
Charakter:úradníkChyba:závisť
Časť tela:črevá, nervová sústavaZdravotný problém:zaťaženie nervov, porucha činnosti čriev a látkovej výmeny
Povolanie:účtovníkCieľ:pokoj, poriadok
Mocenský princíp:právo na životFarba:hnedá
Deň:streda, štvrtokKľúčové slovo:analyzujem
Archanjel:Rafael

Panna z určitého odstupu, a pritom realisticky, sleduje dianie okolo seba, rozumne rozdeľuje svoje sily. Zhromažďuje vedomosti, usporadúva si ich a dáva ich do určitého „katalógu“ v sebe. Má rada, ak veci okolo nej sú v systéme a život funguje podľa neho. Vtedy je spokojná. Dokonalosť a perfekcionalizmus hrá však dôležitú úlohu v jej živote. Panne vládne Merkúr, posol bohov a komunikácie. Ak ju však porovnáme so znamením Blížencov, vidíme rozdiel. Blíženecké vnímanie Merkúra je vzdušné, ľahšie. Blíženci sa veľmi zaujímajú o všetko, ale povrchnejšie, ako sme si povedali pri ich charakteristike, lebo chcú toho veľa stihnúť. Merkúr v Panne je vnímaný zemsky. Panna nemá rada chaos a prílišnú mnohostrannosť života, čo Blížencom nevadí.

Panna informácie zhromažďuje na to, aby ich aj použila, respektíve, aby slúžili ľuďom. Skúma zákony a pravidlá, technicky zisťuje, čo vlastne drží svet pohromade. Pritom si musí dávať pozor, aby tie zákony, podľa ktorých funguje svet i spoločnosť, neboli až prílišným objektom jej záujmu. Ak sa tak stane, potom začne platiť to známe o nej, že „pre stromy nevidí les“. Pozoruje aj samú seba, ale nie z narcizmu ako Lev, ale aby sa mohla vylepšovať až k dokonalosti. Ak to preženie, zájde do známeho tieňa, prílišného perfekcionalizmu.

Usilovnosť, presnosť, solídnosť, príslovečná pracovitosť a realistický pohľad na svet, to sú cnosti Panny.

Čistota Panny, ktorá je často spomínaná, nemusí znamenať príslovečnú sterilitu až chladnosť v jej živote. Panenstvo berieme v bežnom živote ako neskúsenosť. To však nie je dobre pojatá charakteristika znamenia Panny, ktoré prichádza po Levovi. Je totiž v strede zverokruhu, muselo sa už niečomu naučiť. Pochopilo, že v Levovi už osobnosť nemá kam rásť. Preto sa Panna zameriava na spoločnosť a službu. Panna nepatrí nikomu, nič nežiada, nie je pripútaná k žiadnej pozemskej dráme, nepotrebuje vzbudzovať pozornosť a je voľná. Chce pomáhať, slúžiť ľudstvu, vyčkáva, kde môže pomôcť, a pritom pracuje na sebe. Presne to vystihovala známa osobnosť matky Terezy, ktorá bola v tomto znamení narodená.

Panna je v staršej astrológii často spomínaná ako nudné znamenie a človek služobník, ktoré to môže dotiahnuť najviac na úradníka, účtovníka či dobrého knihovníka. Poznáme však mnoho významných osobností v tomto znamení, ktorí to dotiahli ďaleko. Jej povestné rozpitvávanie z nej totiž robí kritika aj samej seba. Panna vidí, čo môže dosiahnuť a kam až môže postúpiť. Ak to vezme zo správneho konca, jej povestný perfekcionalizmus ju potlačí dopredu a zemský pragmatizmus jej dá možnosti ako to urobiť.

Zdravotná stránka

Astrológia Panne pripisuje citlivosť na trávenie, látkovú výmenu a oblasť plexusu solaris. Nezvládnuté skúšky svojho znamenia, prílišná opatrnosť a dlhodobé uviaznutie v prípravách, kvôli zdokonaľovaniu, a pritom až egoistické zdržiavanie namiesto dávania, vyvolávajú zníženú funkciu čriev, hlavne tenkého.

Služba ľudstvu nie je doménou len tohto znamenia. Panna je tu však preto, aby slúžila samotnému princípu služby, a tým zmenila samú seba. Tak ako ostatné znamenia, podarí sa jej to vtedy, ak nezabudne na dôležitú vec: úctu a pokoru k životu, ľuďom, a napokon i k sebe.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 22.09.2017
MesiacŠkorpiónod 22.09.2017
MerkúrPannaod 10.09.2017
VenušaPannaod 20.09.2017
MarsPannaod 05.09.2017
JupiterVáhyod 09.09.2016
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008