Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Panna - charakteristika znamenia

Obdobie znamenia Leva dávalo človeku podnet k sústredenosti sa na emocionálnu projekciu, ohnivú aktivitu, pri ktorej bolo veľa splodeného, ale bolo v ňom aj mnoho dramatického uvedomovania si svojho Ja, čiže ega. Také vlastnosti alebo lekcie dostal aj človek, narodený v tomto najsilnejšom znamení.

Panna - charakteristika znamenia

Zemská Panna pretŕha tieto nitky zahľadenosti sa do seba, zameriava svoju pozornosť viac na prírodu a uvedomuje si závislosť človeka na nej.

Zaradenie podľa živlu:zemDynamika:premenlivá
Vládca:MerkúrArchetyp:perfekcionalista, služobník, anatytik
Osobnosť:prezieravý človek Temperament:melancholicko-flegmatický
Túžba:filozofická základňaImpulz:ochota k práci
Cnosť:usilovnosť, spoľahlivosťNebezpečenstvo:malichernosť
Charakter:úradníkChyba:závisť
Časť tela:črevá, nervová sústavaZdravotný problém:zaťaženie nervov, porucha činnosti čriev a látkovej výmeny
Povolanie:účtovníkCieľ:pokoj, poriadok
Mocenský princíp:právo na životFarba:hnedá
Deň:streda, štvrtokKľúčové slovo:analyzujem
Archanjel:Rafael

Panna z určitého odstupu, a pritom realisticky, sleduje dianie okolo seba, rozumne rozdeľuje svoje sily. Zhromažďuje vedomosti, usporadúva si ich a dáva ich do určitého „katalógu“ v sebe. Má rada, ak veci okolo nej sú v systéme a život funguje podľa neho. Vtedy je spokojná. Dokonalosť a perfekcionalizmus hrá však dôležitú úlohu v jej živote. Panne vládne Merkúr, posol bohov a komunikácie. Ak ju však porovnáme so znamením Blížencov, vidíme rozdiel. Blíženecké vnímanie Merkúra je vzdušné, ľahšie. Blíženci sa veľmi zaujímajú o všetko, ale povrchnejšie, ako sme si povedali pri ich charakteristike, lebo chcú toho veľa stihnúť. Merkúr v Panne je vnímaný zemsky. Panna nemá rada chaos a prílišnú mnohostrannosť života, čo Blížencom nevadí.

Panna informácie zhromažďuje na to, aby ich aj použila, respektíve, aby slúžili ľuďom. Skúma zákony a pravidlá, technicky zisťuje, čo vlastne drží svet pohromade. Pritom si musí dávať pozor, aby tie zákony, podľa ktorých funguje svet i spoločnosť, neboli až prílišným objektom jej záujmu. Ak sa tak stane, potom začne platiť to známe o nej, že „pre stromy nevidí les“. Pozoruje aj samú seba, ale nie z narcizmu ako Lev, ale aby sa mohla vylepšovať až k dokonalosti. Ak to preženie, zájde do známeho tieňa, prílišného perfekcionalizmu.

Usilovnosť, presnosť, solídnosť, príslovečná pracovitosť a realistický pohľad na svet, to sú cnosti Panny.

Čistota Panny, ktorá je často spomínaná, nemusí znamenať príslovečnú sterilitu až chladnosť v jej živote. Panenstvo berieme v bežnom živote ako neskúsenosť. To však nie je dobre pojatá charakteristika znamenia Panny, ktoré prichádza po Levovi. Je totiž v strede zverokruhu, muselo sa už niečomu naučiť. Pochopilo, že v Levovi už osobnosť nemá kam rásť. Preto sa Panna zameriava na spoločnosť a službu. Panna nepatrí nikomu, nič nežiada, nie je pripútaná k žiadnej pozemskej dráme, nepotrebuje vzbudzovať pozornosť a je voľná. Chce pomáhať, slúžiť ľudstvu, vyčkáva, kde môže pomôcť, a pritom pracuje na sebe. Presne to vystihovala známa osobnosť matky Terezy, ktorá bola v tomto znamení narodená.

Panna je v staršej astrológii často spomínaná ako nudné znamenie a človek služobník, ktoré to môže dotiahnuť najviac na úradníka, účtovníka či dobrého knihovníka. Poznáme však mnoho významných osobností v tomto znamení, ktorí to dotiahli ďaleko. Jej povestné rozpitvávanie z nej totiž robí kritika aj samej seba. Panna vidí, čo môže dosiahnuť a kam až môže postúpiť. Ak to vezme zo správneho konca, jej povestný perfekcionalizmus ju potlačí dopredu a zemský pragmatizmus jej dá možnosti ako to urobiť.

Zdravotná stránka

Astrológia Panne pripisuje citlivosť na trávenie, látkovú výmenu a oblasť plexusu solaris. Nezvládnuté skúšky svojho znamenia, prílišná opatrnosť a dlhodobé uviaznutie v prípravách, kvôli zdokonaľovaniu, a pritom až egoistické zdržiavanie namiesto dávania, vyvolávajú zníženú funkciu čriev, hlavne tenkého.

Služba ľudstvu nie je doménou len tohto znamenia. Panna je tu však preto, aby slúžila samotnému princípu služby, a tým zmenila samú seba. Tak ako ostatné znamenia, podarí sa jej to vtedy, ak nezabudne na dôležitú vec: úctu a pokoru k životu, ľuďom, a napokon i k sebe.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacVáhyod 18.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024