Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Strelec - charakteristika znamenia

Predchádzajúce znamenie citlivého Škorpióna bolo zamerané pozorovanie toho, čo sa deje v hĺbke duše človeka, a pritom i na sexuálne skúmanie seba i svojho partnera. Znamenia idúce po sebe, si odovzdávajú akúsi pomyselnú štafetu, preto sa dá čakať, že Strelec pôjde iným smerom, respektíve relatívne vyššie.

Strelec - charakteristika znamenia

Je to tak, z fyzických, citových a erotických vášní, ktorými sa zaoberal Škorpión, vedený vládcom podsvetia Plutom, bude Strelec, za pomoci svojho vládcu Jupitera, planéty duchovnej múdrosti, pokoja, ale i expanzie, smerovať k vyšším cieľom, k nebu.

Strelec má už v názve svojho znamenia náznak, že bude chcieť nielen loviť, ale aj ako šíp letieť do diaľav.

Veľa Strelcov sa zaoberá teologickými otázkami, morálkou, mravnosťou, vyššími princípmi a hľadá zmysel života vo filozofickom bádaní o jeho zmysle tu na Zemi.

Zaradenie podľa živlu:oheňDynamika:premenlivá
Vládca:JupiterArchetyp:študent, filozof
Osobnosť:človek ducha a ideíTemperament:choleristicko-sangvinický
Túžba:zlepšiť svetImpulz:misionársky
Cnosť:viera a odvahaNebezpečenstvo:vnútorná pýcha
Charakter:prorokChyba:urazená pýcha
Časť tela:boky, stehná, žlčník a pečeňZdravotný problém:ochorenie vyššie spomínaných orgánov a paranoja
Povolanie:športovec, učiteľCieľ:múdrosť
Mocenský princíp:zákony náuky o duchu a sveteFarba:fialová
Deň:piatok, sobotaKľúčové slovo:chápem
Archanjel:Zachariel

Strelci sú rodení cestovatelia, mnohokrát aj dobrodružní. Opozične postavení Blíženci hľadali a odhaľovali tajomstvá sveta, zhromažďovali informácie a radi o tom písali, ale často iba povrchne, lebo chceli toho veľa stihnúť. Ich vnímavosť bola totiž ešte surová. Strelci sú však už o polovicu zverokruhu ďalej. Dozreli, budú chcieť ísť do hĺbky poznania o svete i duši človeka. Obe znamenia sú zamerané na mentálne pozorovanie, čiže veľa pracujú s mysľou. Ak spojíme tieto predchádzajúce informácie, tak si uvedomíme, že hlbinné (nie povrchné ako u Blíženca) skúmanie citov jedinca u Škorpióna, Strelec transformuje do bádania vyššieho organizmu, a to do spoločnosti smerujúcej k vyšším cieľom a až k Bohu.

Každé znamenie a jeho zrodenci sú na rôznych úrovniach. Strelcov rozdelíme na tri úrovne:

  • Prvá je typ kočovníka, snáď nikoho neurazím, ak napíšem po starom, cigán, ktorý neposedí dlho na jednom mieste. Niečo ho ťahá do diaľav, aby spoznával cudzie svety. Premiestňuje sa teda tým najhmotnejším spôsobom, fyzickým.
  • Druhou úrovňou je typ študenta, ktorý dychtivo vstrebáva do seba nové informácie, alebo ich vníma stále z iného pohľadu.
  • Posledná, najvyspelejšia úroveň Strelca je filozof, ktorý sa zaoberá zmyslom života, respektíve ho hľadá celý svoj život. Intuitívne vníma a pozoruje veci okolo seba, a ak sa posunie ešte viac dopredu, začne o nich učiť. Filozofuje o tom, či namieril dobre svoj šíp do nedoziernych diaľav. Je to pre neho však dobrodružná cesta, hľadať ten svoj šíp, a to niekedy aj celý svoj život.

Strelec má svoje ideály a princípy, ktorých sa drží a cení si nadovšetko slobodu a nenávidí nudu. Má rád tajomné veci, ktoré rád prebádáva.

Je ohnivé znamenie, za svojim cieľom sa rúti, ale premyslene, majestátne a vznešene, nie strmhlav ako Baran, a nie tak hrdo a niekedy lenivo ako Lev. Myšlienka, že zažije dobrodružstvo, či niečo nové, nepoznané a nevídané, ho poháňa vpred. Vládca Jupiter mu dal do vienka dobrý čuch na novosti, nebojácnosť a dynamickosť. Preto je často v predstihu niekde na nových miestach, o ktorých sa iným ešte ani nesníva. Ľudia, ktorým chýba odvaha ísť po neznámych cestách, mu závidia a hovoria, že mal šťastie.

Veľký ohnivý temperament dostane často Strelca do zúrivosti, ak sa mu práve nedarí, ale ako zlosť prišla, tak aj odíde a on sa znovu šťastne usmieva na svet. 

Zdravotná stránka

Po zdravotnej stránke má Strelec citlivé boky a stehná, ktoré po duchovnej stránke zodpovedajú za priamosť a úprimnosť. Tieto vlastnosti sú aj cnosťami tohto znamenia. Na druhej strane, spomínané sklony k hnevu, či až zúrivosti u negatívneho Strelca dajú zabrať vnútorným orgánom, ako sú pečeň a žlčník. Často sa medzi Strelcami vyskytuje aj reuma, ischias a senná nádcha. Z duševných chorôb zase paranoja.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2024
MesiacRybyod 23.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024