Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Muž Baran - charakteristika

Ak chceme pochopiť človeka určitého znamenia, musíme spoznať a pochopiť aj jeho vládcu. Vládcom Barana je Mars. Funkcia Marsu je rozvíjanie vôle, rast odvahy, presadenie sa, chcenie, sila a niekedy prílišná asertivita.

Muž Baran - charakteristika

Mars je prvá planéta, ktorá sa nachádza od Slnka ďalej, než je obežná dráha Zeme. Merkúr a Venuša sú blízko Slnka. Zdá sa nám, že nikdy nejdú ďaleko od nás. Aj na nebi sa nám javí červená planéta Mars tak, že si ide kam chce, nezávisle na akýchkoľvek vplyvoch.

Duchovná stránka

Z duchovného hľadiska predstavuje Mars všetky antipatické, oddeľujúce, stvrdzujúce duševné procesy, ktoré človeka duševne spevňujú a umožňujú mu zachovať si identitu. Tak sa nám môže javiť aj človek a muž, ktorý je Baran, alebo má v horoskope silne postavenú planétu Mars. Bezmocnosť a strach, že nebude môcť ovplyvňovať dianie okolo seba, je pre neho to najhoršie. Už sme si spomínali, že Baranova sebaistota je krehká a preto si ju musí dokazovať. Bojovnosť planéty Mars ho však predurčuje do úlohy rytiera. On ním aj je, ale mýtus o chrabrých rytieroch, ktorý je zakódovaný viac či menej v každom mužovi, nehovorí o problémoch bežného dňa. Rytier buď vyhral, alebo umrel v čestnom boji.

Ak nie je akurát priaznivo naladený, zraňuje ľudí a rád si presadzuje svoj názor. Použije často pri tom aj hrubú silu, agresiu a zlosť. Pozitívom však je, že ho to rýchlo prejde. Potom nechápe, prečo sa ľudia na neho hnevajú, veď on to tak nemyslel. Ak má svoju partnerku, neznáša, ak ho uzemňuje. Jeho marsickú silu je dobre nechať doznieť, až potom riešiť daný problém, ktorý vznikol.

Rád si ženy tvaruje a idealizuje

Muž Baran má sklony si ženy idealizovať a sám chce byť ideálnym mužom. Často vynaloží nadľudské úsilie, aby to dokázal. Ideálna žena však neexistuje, a preto skúša ďalej. Je pre neho ľahšie ľúbiť mýtus a ideál, ako dať do vzťahu veľa trpezlivosti, ktorou toto znamenie z pochopiteľných príčin (vláda akčného Marsu), neoplýva.

Je romantikom, ale nie takým, ktorý vám bude robiť presne to, čo vy chcete milé ženy. Hlavne tie, ktoré inklinujete k feminizmu. Rád si vás bude tvarovať podľa seba, ale beda, ak bude nadšený svojim dielom a vy to neuznáte. Stiahne sa do seba, lebo ste urazili jeho silné ego. Vo vyhrotených prípadoch bude považovať aj svoju partnerku za súpera. Potom beda, lebo prichádza na rad boj, často i fyzický. Ak sa podarí Baranovej partnerke mu ukázať, že vzťah je dlhodobý a tvorivý proces, ktorý vyžaduje porozumenie a pozornosť, stane sa z bojovníka chrabrý a nežný rytier, ktorý sa bude o svoju ženu starať naozaj ako v rozprávke - kým ich smrť nerozdelí…

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2024
MesiacVáhyod 18.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024