Doporučujeme

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Více »

Další kartářky online
Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Muž Baran - charakteristika

Ak chceme pochopiť človeka určitého znamenia, musíme spoznať a pochopiť aj jeho vládcu. Vládcom Barana je Mars. Funkcia Marsu je rozvíjanie vôle, rast odvahy, presadenie sa, chcenie, sila a niekedy prílišná asertivita.

Muž Baran - charakteristika

Mars je prvá planéta, ktorá sa nachádza od Slnka ďalej, než je obežná dráha Zeme. Merkúr a Venuša sú blízko Slnka. Zdá sa nám, že nikdy nejdú ďaleko od nás. Aj na nebi sa nám javí červená planéta Mars tak, že si ide kam chce, nezávisle na akýchkoľvek vplyvoch.

Duchovná stránka

Z duchovného hľadiska predstavuje Mars všetky antipatické, oddeľujúce, stvrdzujúce duševné procesy, ktoré človeka duševne spevňujú a umožňujú mu zachovať si identitu. Tak sa nám môže javiť aj človek a muž, ktorý je Baran, alebo má v horoskope silne postavenú planétu Mars. Bezmocnosť a strach, že nebude môcť ovplyvňovať dianie okolo seba, je pre neho to najhoršie. Už sme si spomínali, že Baranova sebaistota je krehká a preto si ju musí dokazovať. Bojovnosť planéty Mars ho však predurčuje do úlohy rytiera. On ním aj je, ale mýtus o chrabrých rytieroch, ktorý je zakódovaný viac či menej v každom mužovi, nehovorí o problémoch bežného dňa. Rytier buď vyhral, alebo umrel v čestnom boji.

Ak nie je akurát priaznivo naladený, zraňuje ľudí a rád si presadzuje svoj názor. Použije často pri tom aj hrubú silu, agresiu a zlosť. Pozitívom však je, že ho to rýchlo prejde. Potom nechápe, prečo sa ľudia na neho hnevajú, veď on to tak nemyslel. Ak má svoju partnerku, neznáša, ak ho uzemňuje. Jeho marsickú silu je dobre nechať doznieť, až potom riešiť daný problém, ktorý vznikol.

Rád si ženy tvaruje a idealizuje

Muž Baran má sklony si ženy idealizovať a sám chce byť ideálnym mužom. Často vynaloží nadľudské úsilie, aby to dokázal. Ideálna žena však neexistuje, a preto skúša ďalej. Je pre neho ľahšie ľúbiť mýtus a ideál, ako dať do vzťahu veľa trpezlivosti, ktorou toto znamenie z pochopiteľných príčin (vláda akčného Marsu), neoplýva.

Je romantikom, ale nie takým, ktorý vám bude robiť presne to, čo vy chcete milé ženy. Hlavne tie, ktoré inklinujete k feminizmu. Rád si vás bude tvarovať podľa seba, ale beda, ak bude nadšený svojim dielom a vy to neuznáte. Stiahne sa do seba, lebo ste urazili jeho silné ego. Vo vyhrotených prípadoch bude považovať aj svoju partnerku za súpera. Potom beda, lebo prichádza na rad boj, často i fyzický. Ak sa podarí Baranovej partnerke mu ukázať, že vzťah je dlhodobý a tvorivý proces, ktorý vyžaduje porozumenie a pozornosť, stane sa z bojovníka chrabrý a nežný rytier, ktorý sa bude o svoju ženu starať naozaj ako v rozprávke - kým ich smrť nerozdelí…

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBeranod 20.03.2024
MěsícLevod 16.04.2024
MerkurBeranod 10.03.2024
VenušeBeranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024