Doporučujeme

Kartářka Adrianalin

Kartářka Adrianalin

Pomôžem vám rozlúštiť reč vášho podvedomia. Více »

Další věštkyně online
Kartářka Dala

Dala

Osobný kód 161

Věštec Sortierre

Sortierre

Osobný kód 178

Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Gabriela

Gabriela

Osobný kód 164

Škorpión - charakteristika znamenia

Navonok smutné, tajomné a tmavé obdobie neskorej jesene nás zvádza k názoru, že aj človek narodený v tomto období roka, bude takých kvalít. Je to však len povrchné vnímanie ľudí. Ukončením zberu plodín zo záhrad a ich uložením, nastáva pokoj a regenerácia prírody.

Škorpión - charakteristika znamenia

Presne to sa deje v mnohých z nás - uvedomili sme si už, čo za úrodu sme zožali na jeseň. Priznať si svoje chyby a zakopnutia, chce dostatok úprimného sebaspytovania a pevnej vôle zmeniť to.

Zaradenie podľa živlu:vodaDynamika:pevná
Vládca:Pluto a MarsArchetyp:čarodejník, detektív, hypnotizér
Osobnosť:človek vášneTemperament:flegmaticko-cholerický
Túžba:večný život v jástveImpulz:zdôraznenie seba
Cnosť:vášnivé nasadenieNebezpečenstvo:domýšľavosť
Charakter:podivínChyba:sebastravovanie
Časť tela:pohlavné a vylučovacie orgányZdravotný problém:ochorenie pohlavných orgánov, krvi a žliaz s vnútornou sekréciou
Povolanie:politik, vynálezca, psychológCieľ:nenahraditeľnosť
Mocenský princíp:sebaurčenieFarba:červená
Deň:štvrtok, piatokKľúčové slovo:túžim
Archanjel:Samael

Každé znamenie má svoje tiene ale i cnosti. Ostrý vhľad do problémov a nebojácnosť, dáva Škorpiónom nielen ich vládnúca planéta boja a vojny Mars, s ktorou sa delia s Baranom, ale i jeho vyššia oktáva - planéta Pluto, ktorá dostala názov po vládcovi ríše mŕtvych. Neberme to však ako strašidelnú informáciu. Táto ešte stále celkom neprebádaná planéta, dáva nám všetkým svojim vyžarovaním možnosť znovuzrodenia a transformácie. Pod podmienkou, že budeme chcieť vidieť pravdu. Pluto je podľa mnohých astrológov aj planétou vládnucej triedy. Mnoho ľudí narodených v tomto znamení, má teda aj vodcovské sklony. Sú to šéfovia, ktorí vedia klepnúť klinec po hlavičke, a pritom si neberú príliš obrúsok pred ústa. Citlivé znamenia, resp. tí, ktorí nevedia zniesť kritiku, vtedy o nich povedia, že idú aj cez mŕtvoly. Uvedomte si však, či je to naozaj tak. Nebolo práve urazené vaše ego a vy neviete prijať pravdu?

Aj keď vie byť Škorpión dobrým, ale prísnym šéfom, je vlastne samotárske znamenie. Neublíži vám. Urobí to len vtedy, ak na neho budete chcieť nespravodlivo pritlačiť vy.

V astrológii je dobre si všímať vaše opozičné znamenia, s ktorými, po zvládnutí životných lekcií, môžete utvoriť dokonalý kruh. Býk je opozíciou Škorpióna. Obidve znamenia majú nálepku „sexi znamení“. Rozdiel medzi Býkom a Škorpiónom je ten, že Zemskému Býkovi, ktorý je pod vládou Venuše, ide viac o rozkoš, užívanie si a udržanie rodu. Pritom jeho opozícii ide o viac. Chce vytvoriť absolútnu jednotu s ostatnými a nastoliť spoločný, veľký harmonický celok. Venušanský Býk je svojim spôsobom adolescent. Plutónsky človek berie sex dospelo a vážne, dokonca ho niekedy vníma ako spojenie sa s Bohom. Nejde mu tak o plodenie potomkov, skôr o súznenie duší a duchovné povýšenie dvoch ľudí prostredníctvom milovania.  Zažíva často pri orgazme tzv. krátkodobú smrť. Ak nie je na vyššej úrovni poznania, môže sa práve z túžby znovu „to“ zažiť, vyvinúť nutkavá sexualita.

Týmito riadkami nechcem uraziť či vyzdvihnúť ani jedno znamenie. Uvedomte si, milí čitatelia, že v každom z nás sú všetky znamenia. Treba posúdiť celý horoskop narodenia daného človeka. Toto sú len základné charakteristiky jednotlivých znamení.

Hĺbavý a záhady milujúci Škorpión ide teda nebojácne, a pritom rád k podstate vecí. Nebojí sa zmien a väčšinou ani smrti. Tento fakt z neho robí často magického človeka, až majú z neho niektorí ľudia strach. Treba tu spomenúť ešte dôležitý fakt, že je toto znamenie jedným z troch vodných znamení. Voda znamená veľkú citlivosť. Posilnená Marsom a Plutom bude znásobená, ale často skrývaná za bojovnosť a prejavená žiarlivosťou. Škorpión má v sebe schopnosť reálne posúdiť skutočnosť. Svojou magickosťou a tajomnosťou vás môže zmiasť, no vy ho len tak ľahko neprekabátite.

Škorpiónovou úlohou je naučiť sa tolerancii a trpezlivosti. Jeho pozitívne vlastnosti vhľadu do reality, súcit, a pritom nepodľahnutie do ilúzií, ho predurčujú na povolanie psychológa, lekára, právnika či policajta.

Zdravotná stránka

Po zdravotnej stránke je Škorpión citlivý na pohlavné orgány. V mladosti je často postihnuté slepé črevo, a to kvôli vnútorným sexuálnym konfliktom.

Veštba na rok 2019

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceVodnářod 20.01.2019
MěsícPannaod 23.01.2019
MerkurKozorohod 05.01.2019
VenušeStřelecod 07.01.2019
MarsBeranod 01.01.2019
JupiterStřelecod 08.11.2018
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBeranod 06.11.2018
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008