Kartářka Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Kartářka Večernice

Večernice

Osobný kód 304

Škorpión - charakteristika znamenia

Navonok smutné, tajomné a tmavé obdobie neskorej jesene nás zvádza k názoru, že aj človek narodený v tomto období roka, bude takých kvalít. Je to však len povrchné vnímanie ľudí. Ukončením zberu plodín zo záhrad a ich uložením, nastáva pokoj a regenerácia prírody.

Škorpión - charakteristika znamenia

Presne to sa deje v mnohých z nás - uvedomili sme si už, čo za úrodu sme zožali na jeseň. Priznať si svoje chyby a zakopnutia, chce dostatok úprimného sebaspytovania a pevnej vôle zmeniť to.

Zaradenie podľa živlu:vodaDynamika:pevná
Vládca:Pluto a MarsArchetyp:čarodejník, detektív, hypnotizér
Osobnosť:človek vášneTemperament:flegmaticko-cholerický
Túžba:večný život v jástveImpulz:zdôraznenie seba
Cnosť:vášnivé nasadenieNebezpečenstvo:domýšľavosť
Charakter:podivínChyba:sebastravovanie
Časť tela:pohlavné a vylučovacie orgányZdravotný problém:ochorenie pohlavných orgánov, krvi a žliaz s vnútornou sekréciou
Povolanie:politik, vynálezca, psychológCieľ:nenahraditeľnosť
Mocenský princíp:sebaurčenieFarba:červená
Deň:štvrtok, piatokKľúčové slovo:túžim
Archanjel:Samael

Každé znamenie má svoje tiene ale i cnosti. Ostrý vhľad do problémov a nebojácnosť, dáva Škorpiónom nielen ich vládnúca planéta boja a vojny Mars, s ktorou sa delia s Baranom, ale i jeho vyššia oktáva - planéta Pluto, ktorá dostala názov po vládcovi ríše mŕtvych. Neberme to však ako strašidelnú informáciu. Táto ešte stále celkom neprebádaná planéta, dáva nám všetkým svojim vyžarovaním možnosť znovuzrodenia a transformácie. Pod podmienkou, že budeme chcieť vidieť pravdu. Pluto je podľa mnohých astrológov aj planétou vládnucej triedy. Mnoho ľudí narodených v tomto znamení, má teda aj vodcovské sklony. Sú to šéfovia, ktorí vedia klepnúť klinec po hlavičke, a pritom si neberú príliš obrúsok pred ústa. Citlivé znamenia, resp. tí, ktorí nevedia zniesť kritiku, vtedy o nich povedia, že idú aj cez mŕtvoly. Uvedomte si však, či je to naozaj tak. Nebolo práve urazené vaše ego a vy neviete prijať pravdu?

Aj keď vie byť Škorpión dobrým, ale prísnym šéfom, je vlastne samotárske znamenie. Neublíži vám. Urobí to len vtedy, ak na neho budete chcieť nespravodlivo pritlačiť vy.

V astrológii je dobre si všímať vaše opozičné znamenia, s ktorými, po zvládnutí životných lekcií, môžete utvoriť dokonalý kruh. Býk je opozíciou Škorpióna. Obidve znamenia majú nálepku „sexi znamení“. Rozdiel medzi Býkom a Škorpiónom je ten, že Zemskému Býkovi, ktorý je pod vládou Venuše, ide viac o rozkoš, užívanie si a udržanie rodu. Pritom jeho opozícii ide o viac. Chce vytvoriť absolútnu jednotu s ostatnými a nastoliť spoločný, veľký harmonický celok. Venušanský Býk je svojim spôsobom adolescent. Plutónsky človek berie sex dospelo a vážne, dokonca ho niekedy vníma ako spojenie sa s Bohom. Nejde mu tak o plodenie potomkov, skôr o súznenie duší a duchovné povýšenie dvoch ľudí prostredníctvom milovania.  Zažíva často pri orgazme tzv. krátkodobú smrť. Ak nie je na vyššej úrovni poznania, môže sa práve z túžby znovu „to“ zažiť, vyvinúť nutkavá sexualita.

Týmito riadkami nechcem uraziť či vyzdvihnúť ani jedno znamenie. Uvedomte si, milí čitatelia, že v každom z nás sú všetky znamenia. Treba posúdiť celý horoskop narodenia daného človeka. Toto sú len základné charakteristiky jednotlivých znamení.

Hĺbavý a záhady milujúci Škorpión ide teda nebojácne, a pritom rád k podstate vecí. Nebojí sa zmien a väčšinou ani smrti. Tento fakt z neho robí často magického človeka, až majú z neho niektorí ľudia strach. Treba tu spomenúť ešte dôležitý fakt, že je toto znamenie jedným z troch vodných znamení. Voda znamená veľkú citlivosť. Posilnená Marsom a Plutom bude znásobená, ale často skrývaná za bojovnosť a prejavená žiarlivosťou. Škorpión má v sebe schopnosť reálne posúdiť skutočnosť. Svojou magickosťou a tajomnosťou vás môže zmiasť, no vy ho len tak ľahko neprekabátite.

Škorpiónovou úlohou je naučiť sa tolerancii a trpezlivosti. Jeho pozitívne vlastnosti vhľadu do reality, súcit, a pritom nepodľahnutie do ilúzií, ho predurčujú na povolanie psychológa, lekára, právnika či policajta.

Zdravotná stránka

Po zdravotnej stránke je Škorpión citlivý na pohlavné orgány. V mladosti je často postihnuté slepé črevo, a to kvôli vnútorným sexuálnym konfliktom.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBeranod 20.03.2024
MěsícLevod 16.04.2024
MerkurBeranod 10.03.2024
VenušeBeranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024