Doporučujeme

Miška

Miška

Aj v tej najhoršej chvíli vám viem pomôcť, aby zasvietilo slnko. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Dieťa Ryba - charakteristika

Posledné znamenie Rýb je všestranné, lebo si pozbieralo to, čo uznalo za vhodné z celého zverokruhu. Silní vládcovia, Neptún a Jupiter, držia nad nimi stráž. Každej malej Rybke dali svoju pečať hneď po narodení, aby nám ostatným ukázala svoju rôznorodosť, tajomnosť a nevyspytateľnosť.

Dieťa Ryba - charakteristika

Pozrite sa do očiek malej Ryby, väčšinou v nich uvidíte múdrosť vekov, či inak povedané starú dušu, ktorá už skoro všetko vie, a preto často mlčí. Navonok bude dieťa Ryba vyzerať pokojne. Budete si myslieť, že si s ním veľmi ľahko poradíte. Opak je často pravdou. Nebude dupať nožičkami a trucovať, ukáže anjelskú tváričku a nenápadne dosiahne, že bude tak, ako chce ono.

Podobne ako opozičné Panny, aj Ryba občas rada kritizuje, ale iným spôsobom, ako merkúrsky človek. Svoju pravdu jednoducho bude mať, nebude s vami diskutovať, že je to inak. Na druhej strane, ak sa dieťa Ryba nechá svojou schopnosťou empatie spojenou s bohatou fantáziou, ale aj pohodlnosťou, zviesť do tieňa, stane sa z neho snilko, ktorý bude žiť len svoj vnútorný život. Aby malo dosť priestoru na iluzórne denné snenie a fantazírovanie, nechá sa rozmaznávať svojou matkou, či iným blízkym človekom, ako malé dieťa, hoci už bude školopovinné. Kto by odolal a nerozmaznával takého milého anjelika? Postupne tak prestane byť samé sebou, nebude rozvíjať svoje talenty a danosti, čo by bolo na veľkú škodu.

Vplyv Neptúna môže dieťa Ryba dobre využiť v umení, najmä v hudbe, tanci a maľovaní, čo treba podchytiť hneď od malička. Dieťaťu treba púšťať hodnotnú hudbu a podporovať jeho umelecké cítenie vhodnými farbami v jeho izbe. Neskôr, keď je schopné držať farbičku v ruke, umožnite mu kresliť. V dnešnej dobe je v obchodoch mnoho inšpirujúcich podnetov pre rodičov aj v oblasti maľovania. Niekedy však stačí veľký baliaci papier na zemi a zopár farbičiek.

Neptún dáva svojim ochrancom schopnosť byť nad tvrdým egoizmom, vynikajúco chápať iného človeka, pomáhať druhým, čo môžu rodičia a pedagógovia dobre podchytiť. Zabijú dve muchy jednou ranou. Malá Rybka pristane na zemi, prestane byť snívajúca, príliš „éterická“ a svoje cnosti, vyžije pre blaho ostatných. Múdry Jupiter ju v tom bude len podporovať. Veľa detí narodených v tomto znamení vie dobre rozprávať skutočné i neskutočné príbehy, len ich nesmiete zahriaknuť. Dieťa Ryba je veľmi citlivé, preto potrebuje povzbudenie a cítiť, že ho rodičia a ostatné autority majú radi.

Ryba nasáva do seba atmosféru z okolia, čo môže byť dobré i zlé. Tak ako aj u druhých detí, ale u mladej Ryby obzvlášť, treba dať pozor na ľudí, s ktorými sa stýka, lebo môže ľahko podľahnúť zo začiatku nenápadnému zlu, závislosti, a to na ľuďoch, počítačových hrách, drogách a alkohole. Venujte sa mu, obklopte ho pozitívnymi, podnetnými i veselými ľuďmi, hodnotnými umeleckými dielami, čítajte mu rozprávky a zájdite s ním často do prírody. Vodné znamenia milujú more, jazerá i rieky, preto nezabúdajte uspokojiť vášmu dieťaťu aj túto potrebu, spojiť sa bytostne so svojím živlom, vodou.

V dospelosti vám dieťa Ryba určite vráti vašu starostlivosť, najprv v podobe empatického priateľa. Nakoniec, v starobe sa o vás isto obetavo a rado postará.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceKozorohod 22.12.2019
MěsícŠtírod 17.01.2020
MerkurVodnářod 16.01.2020
VenušeRybyod 13.01.2020
MarsStřelecod 03.01.2020
JupiterKozorohod 02.12.2019
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008