Doporučujeme

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Více »

Další kartářky online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Karla

Karla

Osobný kód 180

Kartářka Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Kartářka Sara

Sara

Osobný kód 176

Dieťa Ryba - charakteristika

Posledné znamenie Rýb je všestranné, lebo si pozbieralo to, čo uznalo za vhodné z celého zverokruhu. Silní vládcovia, Neptún a Jupiter, držia nad nimi stráž. Každej malej Rybke dali svoju pečať hneď po narodení, aby nám ostatným ukázala svoju rôznorodosť, tajomnosť a nevyspytateľnosť.

Dieťa Ryba - charakteristika

Pozrite sa do očiek malej Ryby, väčšinou v nich uvidíte múdrosť vekov, či inak povedané starú dušu, ktorá už skoro všetko vie, a preto často mlčí. Navonok bude dieťa Ryba vyzerať pokojne. Budete si myslieť, že si s ním veľmi ľahko poradíte. Opak je často pravdou. Nebude dupať nožičkami a trucovať, ukáže anjelskú tváričku a nenápadne dosiahne, že bude tak, ako chce ono.

Podobne ako opozičné Panny, aj Ryba občas rada kritizuje, ale iným spôsobom, ako merkúrsky človek. Svoju pravdu jednoducho bude mať, nebude s vami diskutovať, že je to inak. Na druhej strane, ak sa dieťa Ryba nechá svojou schopnosťou empatie spojenou s bohatou fantáziou, ale aj pohodlnosťou, zviesť do tieňa, stane sa z neho snilko, ktorý bude žiť len svoj vnútorný život. Aby malo dosť priestoru na iluzórne denné snenie a fantazírovanie, nechá sa rozmaznávať svojou matkou, či iným blízkym človekom, ako malé dieťa, hoci už bude školopovinné. Kto by odolal a nerozmaznával takého milého anjelika? Postupne tak prestane byť samé sebou, nebude rozvíjať svoje talenty a danosti, čo by bolo na veľkú škodu.

Vplyv Neptúna môže dieťa Ryba dobre využiť v umení, najmä v hudbe, tanci a maľovaní, čo treba podchytiť hneď od malička. Dieťaťu treba púšťať hodnotnú hudbu a podporovať jeho umelecké cítenie vhodnými farbami v jeho izbe. Neskôr, keď je schopné držať farbičku v ruke, umožnite mu kresliť. V dnešnej dobe je v obchodoch mnoho inšpirujúcich podnetov pre rodičov aj v oblasti maľovania. Niekedy však stačí veľký baliaci papier na zemi a zopár farbičiek.

Neptún dáva svojim ochrancom schopnosť byť nad tvrdým egoizmom, vynikajúco chápať iného človeka, pomáhať druhým, čo môžu rodičia a pedagógovia dobre podchytiť. Zabijú dve muchy jednou ranou. Malá Rybka pristane na zemi, prestane byť snívajúca, príliš „éterická“ a svoje cnosti, vyžije pre blaho ostatných. Múdry Jupiter ju v tom bude len podporovať. Veľa detí narodených v tomto znamení vie dobre rozprávať skutočné i neskutočné príbehy, len ich nesmiete zahriaknuť. Dieťa Ryba je veľmi citlivé, preto potrebuje povzbudenie a cítiť, že ho rodičia a ostatné autority majú radi.

Ryba nasáva do seba atmosféru z okolia, čo môže byť dobré i zlé. Tak ako aj u druhých detí, ale u mladej Ryby obzvlášť, treba dať pozor na ľudí, s ktorými sa stýka, lebo môže ľahko podľahnúť zo začiatku nenápadnému zlu, závislosti, a to na ľuďoch, počítačových hrách, drogách a alkohole. Venujte sa mu, obklopte ho pozitívnymi, podnetnými i veselými ľuďmi, hodnotnými umeleckými dielami, čítajte mu rozprávky a zájdite s ním často do prírody. Vodné znamenia milujú more, jazerá i rieky, preto nezabúdajte uspokojiť vášmu dieťaťu aj túto potrebu, spojiť sa bytostne so svojím živlom, vodou.

V dospelosti vám dieťa Ryba určite vráti vašu starostlivosť, najprv v podobe empatického priateľa. Nakoniec, v starobe sa o vás isto obetavo a rado postará.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceLevod 22.07.2024
MěsícRybyod 23.07.2024
MerkurLevod 02.07.2024
VenušeLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024