Doporučujeme

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Více »

Další kartářky online
Kartářka Mária

Mária

Osobný kód 151

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Karla

Karla

Osobný kód 180

Kartářka Rebeka

Rebeka

Osobný kód 174

Váhy - charakteristika znamenia

Jeseň nám prináša zrelé plody v záhradách i v prírode vôbec. Živé energie rastlín sa preliali do semien. Sú v nich uskladnené až do jari a to v pevnej koncentrovanej forme. Váhy sú kardinálne, čiže základné znamenie, čo sa týka charakteru tvorivosti.

Váhy - charakteristika znamenia

Sebakritická Panna a sebapresadzujúci Lev boli charakterovo skôr samotárske znamenia. Jesennou rovnodennosťou nastalo obdobie Váh, ktorých úlohou je individualistické energie predchádzajúcich znamení spájať do jedného celku, čiže určitej skupiny či spoločenstva.

Zaradenie podľa živlu:vzduchDynamika:pevná
Vládca:VenušaArchetyp:milenec, umelec, tvorca mieru
Osobnosť:kultúrny človekTemperament:sangvinisticko-flegmatický
Túžba:nebeská láskaImpulz:túžba po spravodlivosti
Cnosť:mravnosť, taktNebezpečenstvo:snobizmus
Charakter:diplomatChyba:samoľúba povrchnosť
Časť tela:obličky, močový mechúr, nervyZdravotný problém:ochorenie ciev, žliaz, ľadvín
Povolanie:politik, umelec, kurtizánaCieľ:pokojná kráľovná
Mocenský princíp:vyrovnávanie prostrediaFarba:modrá
Deň:piatokKľúčové slovo:vyrovnávam
Archanjel:Anael

Váhy sú dobrými manažérmi skupín, lebo majú vrodenú diplomaciu a takt. Využívajú pritom svoju prirodzenú krásu a šarm. Nečudo, nadelila im to ich patrónka, bohyňa lásky, krásy a umenia Venuša, o ktorú sa delia s Býkmi.

Vzdušný živel sa prejaví aj na ich charakteristike. Živočíšnosť sa tu nahradí jemnosťou, sex erotikou. Do popredia pôjde umenie, krása, láska, tak ako u Býka, ale aj harmónia a spravodlivosť. Vzduch dodáva Váham určitú voľnosť v prejave voči sebe i druhým.

Kuchynskými či aj citlivými technickými váhami, vážime veci a posudzujeme tým ich hodnotu voči napr. zlatu. Pre Váhy bude preto dôležitá forma, od ktorej nie je ďaleko slovo formálnosť. Radi hodnotia veci a ľudí podľa zaužívaného rebríčka hodnôt spoločnosti, v ktorej žijú. Na spoločnosti sú Váhy často až skoro závislé. Vzťahy medzi ľuďmi berú natoľko vážne, že niekedy zabúdajú na pevnú zem pod nohami. V spoločenských aktivitách zakrývajú svoju nerozhodnosť, neistotu a strach. Boja sa totiž, že zlyhajú, padnú do individuality, a tak nakoniec až do osamelosti. Váhy nerady zaujmú jednoznačné stanovisko.

Zdravotná stránka

Zo strachu pred stratou sympatií v spoločnosti, či pred svojimi blízkymi, volia často kompromisné riešenie. Často ich to stojí veľké nervové úsilie, čo sa odrazí aj na sklonoch k chorobám nervov, ľadvín i močového mechúra.  Psychické vypätie sa niekedy prejaví aj na ich koži, ktorá je prvým orgánom kontaktu s okolím, a to vyrážkami. Preto by sa mali naučiť spoznať už v zárodku príčinu emočného nepokoja a snažiť sa ho eliminovať. Pomáha im (a nielen im) v tom umenie, divadlo a príroda. Ak sa totiž cítime nesvoji, ideme do prostredia, ktoré je naplnené harmóniou, radosťou a inými pozitívnymi energiami, práve ono nám pomôže dostať tieto pocity zvonku do nášho vnútra, čiže vedomia. 

Znamenie Váh má svoj konečný cieľ: pokoj a vytvorenie harmonického prostredia aj pre druhých. Väčšinou to ľudia narodení pod ochranou Venuše zvládnu. My sme potom radi v ich blízkosti, ktorá nás svojim vyžarovaním učí vedieť byť pokojnými, napriek tomu chaosu, ktorý nám vládne okolo.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SluncePannaod 23.08.2023
MěsícStřelecod 20.09.2023
MerkurPannaod 28.07.2023
VenušeLevod 05.06.2023
MarsVáhyod 27.08.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 11.06.2023