Doporučujeme

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Více »

Další kartářky online
Kartářka Janita

Janita

Osobný kód 162

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Žena Blíženec - charakteristika

Na rozdiel od ženy Býka, ktorej vládla bohyňa lásky a krásy zemská Venuša, žena Blíženec je pod vplyvom vzdušného Merkúra. Znamená to, že jej nepôjde o ružovú romantiku, priame zdôrazňovanie ženskosti či dokonca o zvádzanie telom.

Žena Blíženec - charakteristika

Vzdušné znamenia majú rady intelektuálne rozhovory. Ak už má byť koketovanie s opačným pohlavím, tak skôr na duchovnej úrovni. Tu je žena Blíženec doma. Boja sa veľkých vášnivých citov, lebo tie zväzujú. Predstavte si motýľa, žeby musel sedieť len na jednom kvete. Už by to nebol on. Iste by uhynul žiaľom od pocitu neslobody. Záležitosti v oblasti lásky, nahováranie a zbližovanie sa s partnerom, musia byť preto plné duchaplných slov, humoru, ľahkosti a veselosti. Môj názor je, že žiadne zo znamení nechce byť prelietavé, ani Blíženci. Máme svoje nároky a požiadavky v láske. Treba si uvedomiť, že nie každý aj vie naplniť očakávania svojho partnera. Na druhej strane je potrebná ochota od obidvoch k naladeniu sa na spoločnú strunu.

To, že Blíženci sa neradi nudia, sa premietne iste i do povahy ženy Blíženkyne ako partnerky. Muž, ktorý sedí rád len doma, bude sa musieť prispôsobiť a vziať svoju polovičku často do spoločnosti. Inak mu vzdušná žienka uletí.
Veru, ak im rodina nedá priestor na rozvíjanie ich všestranných záujmov, budú si hľadať im najprirodzenejší ventil a stanú sa z nich klebetnice. Treba ich preto pochopiť. Najlepšie tak, ak si pripomeniete charakterové vlastnosti vzdušného Merkúra: schopnosť rýchlo myslieť, komunikácia, potreba styku s ľuďmi a neustále vymieňanie si informácií.

Dôležitá je pre nich voľnosť a vzduch.

Je lepšie takto pochopiť ženu Blíženkyňu. Nechať ju, aby navštevovala kurzy či robila to, čo ju prirodzene zaujíma. Inak budete mať z nej nervóznu a nešťastnú partnerku, ktorá to dlho nevydrží a bude hľadať riešenie, ktoré vám nebude musieť vyhovovať.

V mladosti sa často žena Blíženec správa ako chlapec. Má viac kamarátov ako kamarátiek, lebo s nimi nájde viackrát spoločnú reč. Uvravenosť je u ženy markantnejšia ako u muža, hoci ani ten sa nekrotí v svojom verbálnom prejave.

Hlad po vedomostiach, skúsenostiach a stále nových podnetoch je pre ženu zrodenú pod znamením Blíženca natoľko dôležitejší, že mu dáva prednosť pred vytváraním pocitu bezpečia a istoty, čo je pre mnohé ženy takou samozrejmosťou. Často majú dve povolania alebo viac koníčkov, aby uspokojili svoju potrebu rôznorodého a pestrého života. Radi sa učia. Ak nie sú večnými študentkami a absolventkami kurzov tematicky veľmi rôznorodých, tak iste navštevujú rôzne čitárne a knižnice. Ich polička je plná kníh a časopisov, bez ktorých si nevedia predstaviť deň, ak práve nesedia s kamarátkou na káve.

Všeobecná rozhľadenosť, i keď niekedy povrchnejšia, im dáva dobrý vkus a jemné estetické cítenie. Inklinujú k modernejším štýlom a smerom v kultúre i v spoločnosti vôbec.

Žena Blíženec ako matka dáva dôraz na vzdelanie detí. Je rada, ak to deti dosiahnu ďalej ako ona. Pri výchove ratolestí ju niekedy znervózňuje fakt, že sa s malým dieťaťom nedá priamo verbálne komunikovať. Tu by si mali matky Blíženkyne uvedomiť, že dieťa vníma všetko, aj keď ešte nevie odpovedať.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceRakod 20.06.2024
MěsícStřelecod 17.07.2024
MerkurLevod 02.07.2024
VenušeLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024