Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Kartářka Dala

Dala

Osobný kód 161

Kartářka Janita

Janita

Osobný kód 162

Žena Panna - charakteristika

Koľko sa toho narozpráva o ženách, narodených v znamení Panny! Už len názov znamenia provokuje u mnohých ľudí humornú poznámku: Panna po celý život, či konštatovanie: chladná a neprístupná Panna.

Žena Panna - charakteristika

Znamenie Leva bolo poznamenané individualizmom. Lev sa pritom často cíti sám, i keď je medzi ľuďmi. Po ohnivom lete prichádza ochladenie. Emocionálne dramatizovanie človeka sa mení v analytické chápanie života v bytostnom spätí s matkou Zem. Večné otázniky a zamýšľanie sa nad zmyslom existencie vôbec, núti človeka vzdať sa dobrovoľne svojho ega a stať sa služobníkom ľudstva tým spôsobom, že začne funkciou novica, čiže u ženy novicky.

Toto poznanie vysvetľuje ďalšiu prezývku ženy Panny: mníška.

Panna si dokáže odriecť veľa vecí, a to v záujme pochopenia minulosti, lebo očakáva prijatie Svetlej budúcnosti. Verí a vie, že príde, a ona sa musí na ňu pripraviť. Službou, niekedy aj podriadením sa kolektívu, vedomou obeťou, lebo vie, že určitá plodná osamotenosť má zmysel. Lev sa premieňa na Pannu, obaja sú viac menej samotári, ktorí čakajú na spojenie, ktoré nám pekne vykresľuje znamenie Váh, ktoré po nich nasleduje v zverokruhu. Toľko teoretický náhľad do duše znamenia Panny, ktoré možno pomôže pochopiť čudné chovanie niektorých žien, narodených v tomto znamení.

Žena Panna má v sebe niečo čisté a cudné, často prirovnávané k madone, matke s dieťaťom.

Áno, žena Panna je spoľahlivá matka. Občas však svoju starostlivosť preháňa, ale nie ako Račica. Jej tieň niekedy zabieha až do perfektného plnenia povinností matky, na úkor maznania a hrania sa s dieťaťom.

Merkúrske nuansy sa odrazia i v jej prejave voči mužom. Nerada sa mužom úplne odovzdáva, lebo sa bojí, že stratí pritom samú seba. Tak ako muž Panna, aj žena, je citlivá. Vkladá do citu aj rozum a má sklony k rozpitvávaniu pocitov i situácií, ktoré prežila. Milé ženy Panny, ak sa zaľúbite, povedzte si: ľúbim a basta! Váš doplnok či polovička vás iste rád vypočuje, len to netreba preháňať s mudrovaním o vzťahu! Ženy, ktoré nemajú naplnený vzťah porozumením a láskou, sa buď upnú na prácu, alebo v tom horšom prípade začnú terorizovať členov domácnosti kvôli čistote a poriadku.

Milí muži! Ak máte doma ženu Pannu, ktorá upratuje upratané, žehlí vyžehlené, pozrite sa i na seba, kde ste urobili chybu, že vaša partnerka namiesto, aby vás objala, chodí s prachovkou. Možno ste ju kritizovali a ona to nepochopila. Nalaďte nabudúce svoje námietky na humornú nôtu a skritizujte aj seba!

Ženy Panny majú svoj vyhranený názor na život, sú praktické intelektuálky. Merkúr, vládnuca planéta, sa odrazí na ich verbálnom prejave. Radi sa podelia o svoje postrehy a vedia si povedať svoj názor na vec. Radi rozprávajú, a keďže majú prehľad, vedia poradiť aj pomôcť druhému človeku. Iné je, ak jej chcete poradiť vy. Buďte si istí, že si to preverí ešte aj na internete či v svojej bohatej knižnici.

Zemské znamenia milujú prácu na záhrade, a preto bude predstaviteľka tohto znamenia hľadať relax často pri práci so zemou. Ak nevlastní záhradku, bude aspoň pestovať veľa kvetov vo svojom byte či na balkóne a zaujímať sa o bylinky i liečiteľstvo.

Pre otvorenie sa láske potrebuje dosť časového priestoru a má rada, ak ju partner nechá byť samou sebou. Muž, ktorý ocení jej schopnosti a prácu, má to už viac ako napoly u nej vyhraté. Ak bude pritom rešpektovať jej samostatnosť a občas úlety poriadkumilovnosti i systemizácie domácnosti, nájde v nej citlivú a pragmaticky zmýšľajúcu ženu, ktorá vie, že ideálny muž neexistuje. Bude vidieť síce jeho prehrešky a chybičky, možno ešte skôr ako si ich majiteľ uvedomí, ale radšej o nich pomlčí. Vie, že sa jej to viacnásobne vráti.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceRakod 20.06.2024
MěsícVodnářod 24.06.2024
MerkurRakod 17.06.2024
VenušeRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024