Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Petra

Petra

Osobný kód 310

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Večernice

Večernice

Osobný kód 304

Tieň Leva

Slnko žiari na nebi a nedá sa ho nevidieť. Je to vlastne naša najbližšia hviezda, bez ktorej by nebol život na Zemi. Človek Lev, bude mať teda svoj hlavný tieň egocentrizmus, bude chcieť byť za každú cenu „hviezdou“.

Tieň Leva

Veľmi ťažko sa vzdáva samého seba, nedovoľujú mu to aj jeho ďalšie dve negatívne vlastnosti: pýcha a narcizmus. Známa levia postava z dejín Európy kráľ Ludvík XIV, sám seba volal Ja Slnko. Trefne nám vystihuje tieň znamenia Leva.

Lev rád žije, zabáva sa a robí mu dobre, ak je stredobodom pozornosti. Mal by si však uvedomiť aj dôležitý fakt, že aj veľká hviezda Slnko, jeho patrón, je síce na nebi stále, ale nežiari vždy jasne a nie je každý deň nedeľou. Má sa teda naučiť prestať vyhýbať sa otrasom v živote, utrpeniu, prehrám a poníženiu. Patria k škole života.

Neprijatie pravdy o živote, že je občas k nám i krutý, sa u negatívneho Leva niekedy zmení až na detinskosť a neschopnosť či nechuť dospieť.

Prichádzame k ďalšiemu tieňu, ktorý vyzerá na prvý pohľad neuveriteľne u najsilnejšieho, a ešte k tomu ohnivého znamenia, a to k lenivosti. Rád nechá vybavovať veci, do ktorých sa mu nechce alebo ich nevie on sám uskutočniť, „bežným smrteľníkom“, a potom sa pýši cudzím perím. 

Pozitívny Lev je veľkorysý. Pozor však na negatívne poňatie veľkorysosti, ktoré je len naoko, a pritom je za ním skrytý zámer: podrobiť si ľudí, aby boli na ňom závislí. Často to robí naozaj úprimne, ale potom príde na chuť tomu pocitu, čiže podľahne tieňu, že sú mu ľudia vďační, uctievajú si ho a chvália. Môže byť tak vysnívanou hviezdou! Lev by mal dovoliť aj druhým spolupútnikom tu na našej Zemi, aby boli samými sebou a zahrali si aj oni prvé husle, pričom ich on bude pozorne počúvať a na dôvažok im aj zatlieska! Ak to urobí z úprimného srdca, prekonal tak tieň svojho znamenia samoľúbosť a pýchu!

Ďalší tieň by som pomenovala „Vasilis Premúdry“. Myslí si, že všetkým len on najlepšie poradí, vie presne, čo jeho blízki potrebujú, dokonca lepšie ako ony sami.

Najhoršie sú na tom deti Levích rodičov, myslím však len tých, ktorí padli do tieňa. Lev síce deti miluje, vie si ich aj poriadne obrániť, ale beda, ak mu to nedovolia a dokonca chcú lietať na vlastných krídlach! Jedná sa väčšinou už o dospievajúce deti, ktoré začínajú byť nezávislé na rodičoch, ale často aj už dávno dospelé, majúce svoje ratolesti, čo samozrejme podrýva ich rodičovskú autoritu. Ak sa potomkovia nedokážu vzoprieť svojmu Leviemu rodičovi, vysvetliť mu, že nemá pravdu, len sa mu obrátia mlčky chrbtom, nerobia dobre. Samotný Lev, ktorému sa často ľudia boja povedať pravdu do očí, tak ostáva sám, a dokonca niekedy nerozumie prečo sa to stalo. Veď on tak chcel pomôcť a vie to predsa najlepšie! Musí pochopiť, že jeho mláďatá si potrebujú zažiť na vlastnej koži úder od života, dokonca aj pád, aby nemali ilúzie o živote a nežili ho len ako herci na javisku.

Najsilnejšie znamenie vo zverokruhu má často mimoriadne nadanie i schopnosti. Tvorba, sebavyjadrenie v hre, schopnosť pomôcť druhým, stáť si hrdinsky za svojimi ľuďmi aj ideálmi. Bolo by veľkou chybou, keby zhoreli na čierny uhoľ.

Lev potrebuje veľa lásky od svojich blízkych. Preto by mal vedieť prijať od nich aj ich názor, naučiť sa spoznávať sám seba, svoju pravú tvár a hlavne: priznať si svoje tiene! Mal by sa naučiť spoznávať potreby druhých ľudí, poskytnúť im priestor na sebarealizáciu, prekonať svoju vrodenú pýchu a preukazovať druhým patričnú úctu. Len tak bude môcť naplniť svoj život a dokázať veľa svetlých, ba priam hviezdnych skutkov, ako sa patrí na ozajstného kráľa zverokruhu!

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceLevod 22.07.2024
MěsícRybyod 23.07.2024
MerkurLevod 02.07.2024
VenušeLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024