Doporučujeme

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Více »

Další kartářky online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Anna

Anna

Osobný kód 309

Kartářka Janka

Janka

Osobný kód 174

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Ryby - charakteristika znamenia

Rybami končí vývojový cyklus i náš seriál o znameniach zverokruhu. Hovorí sa, že Ryba často mlčí, a to preto, lebo už všetko vie a prešla všetkým. Neznamená to však, že človek Baran, ktorým sa začína zverokruh, musí byť na nižšej úrovni. Zverokruh však berme ako špirálu, pri ktorej sa máme snažiť ísť k evolúcii, a nie do involúcie.

Ryby - charakteristika znamenia

Pozorným, každoročným sledovaním cesty Slnka jednotlivými znameniami, jeho účinkami na človeka, máme možnosť osobnostného rastu. Každým rokom sa môže z nás stať lepší človek, ktorý sa poučil z napätých aspektov (kvadrátov a opozícií) a využil priaznivé aspekty (trigóny a sextily), aby jeho duša i osobnosť rástla k Svetlu.

Vládcom Rýb je Neptún, vyššia oktáva Venuše, ale aj boh oceánov a morí. Tak ako Vodnár, i Ryby majú svojho druhého, starého vládcu, a to Jupitera, planétu múdrosti, ale aj expanzie. Ak si tieto informácie dáme dohromady, vyjde nám z toho charakteristika človeka dosť zložitá. Veru, človek Ryba je taký. Dostal do vienka veľa, musí sa vedieť v tom vyznať, zvládať svoje životné lekcie, ktoré si vybral sám a neunikať do chaosu a ilúzií.

Zaradenie podľa živlu:vodaDynamika:premenlivá
Vládca:planéta Neptún, JupiterArchetyp:mystik, básnik
Osobnosť:človek, ktorý sa odovzdáva Temperament:flegmaticko-sangvinistický, niekedy flegmaticko-melancholický
Túžba:prekonať osamotenieImpulz:telepatické obrazy
Cnosť:zrieknutie sa všetkéhoNebezpečenstvo:sebaľútosť
Charakter:spovedník, kňazChyba:náruživosť
Časť tela:chodidlá, prsty, lymfatický systémZdravotný problém:rovnováha, nohy
Povolanie:lékar, psychológ, telepatCieľ:uvedomenie si ničoty a zároveň všetkého, služba Bohu a rozplynutie sa v univerze
Mocenský princíp:božské právoFarba:blankytne modrá
Deň:sobota, nedeľaKľúčové slovo:prináležím
Archanjel:Zachariel

Ryby si väčšinou uvedomujú, že ich bohatý vnútorný svet má svoje medze a treba pristáť i na zemi. Našťastie je v každom z nás obsiahnutý celý zverokruh a nikto nie je „čistá“ Ryba, Vodnár, či Panna. Slnko v Rybách dáva človeku sklony k mystike, empatiu, mediálnosť a umelecké cítenie. Je to len na ňom, ako tieto senzitívne vlohy využije. Obetavosť je ďalšou kladnou vlastnosťou, ktorá prináleží Rybám. Samozrejme, že to prináša niekedy i záporné stránky, ktoré rozoberieme v tieni Rýb.

U Rýb netreba pripomínať vodný živel, a to ani úplnému laikovi astrológie. Každé vodné znamenie vie veľmi vycítiť skryté neistoty a túžby u druhého človeka. Ak hrozí nebezpečenstvo či krivda, Rak si bude chrániť svoj domov, hoci na chvíľu cúvne dozadu. Škorpión si vyčká na vhodnú chvíľu a svojou marsickou silou zaútočí na nepriateľa, alebo sa urazene stiahne. Ryba sa ho však bude snažiť pochopiť a najčastejšie hneď odpustí, hoci aj vie dobre o klamstve. Obetuje sa, lebo si uvedomuje a bytostne cíti, že hmotný svet je pominuteľný a verí vo Vyššiu Spravodlivosť. Neznamená to, že si Rybka neužíva pozemských radostí. Jej obetavosť pre blaho druhých však nevylučuje to, že niekedy nepozná mieru v jedle, pití a utrácaní peňazí. 

Často nájdeme medzi Rybami ľudí, ktorí inklinujú k povolaniu terapeuta, pomocníka v núdzi, ošetrovateľa či obetavého lekára, ale i vynikajúceho umelca, napríklad herca, ktorý sa vie fantasticky vžiť do svojej úlohy.

Zdravotná stránka

Astrologicky prináležia Rybám nohy, hlavne chodidlá, teda budú ich mať dosť citlivé. Pri zvládnutí svojej úlohy v živote, ich však nemusia mať choré. Vieme, že na chodidlách je množstvo nervových ukončení, podľa ktorých dokážu školení liečitelia a terapeuti akupunktúrne či akupresúrne zistiť citlivé až choré orgány celého tela. Ryby majú preto sklony aj k tzv. nervovým chorobám. Mali by si aj dať pozor na prílišnú empatiu, kedy sa až rozplývajú v druhom človeku a strácajú tak samého seba, na rozdiel od znamení, ktoré často zdôrazňujú svoje ego, napríklad Lev. Svoje nepochopené i nevysvetliteľné vízie a vnemy z tzv. iných svetov, umárajú niekedy v alkoholizme a nadmerným požívaním liekov.

Preventívne by sa mohli Rybky (a nielen ony), venovať ušľachtilému umeniu, napríklad hudbe, spevu, divadlu, maľbe či inej tvorbe, aby nezachádzali za nedovolené hranice reality a nehľadali útočisko v drogách a už spomínanom alkohole. Najlepší je pre nich aktívny spôsob, kedy sa stávajú vynikajúcimi spevákmi, hercami, básnikmi či maliarmi, ale pomáha aj ten pasívnejší, kedy sú členmi amatérskych súborov či zborov, alebo zanietenými poslucháčmi či divákmi dramatického umenia a hudby.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceRakod 20.06.2024
MěsícŠtírod 14.07.2024
MerkurLevod 02.07.2024
VenušeLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024