Doporučujeme

Alžběta

Alžběta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Více »

Další kartářky online
Kartářka Mária

Mária

Osobný kód 151

Kartářka Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Tieň Býka

Býk vo svojej podstate hľadá mier a istotu. Na tom by nebolo nič zlé. Horšie je, ak tú istotu a mier vidí len v hmotnom zabezpečení a začne ho zhromažďovať pre lásku k hmote samej.

Tieň Býka

Býci radi zbierajú rôzne predmety, peniaze a ľudí. To by nebol až taký problém, ale u ľudí často nevnímajú ich individualitu a vnútorný život. Ak tento fakt u Býka zbadáte, treba mu to jasne a stručne povedať, aby si to uvedomil.

Ak zájde Býk do svojho tieňa, má sklony k pasívnej pohodlnosti. Nedostatok zodpovednosti voči sebe samému a priznania si toho aký je, ho vedie k nebezpečenstvu, že ustrnie vo svojich zvykoch v určitom dogmatizme. Začne si myslieť, že sa vyhne plynutiu času a nutným zmenám, ktoré život prináša. Kŕčovito sa drží alebo je až závislý na zabehaných veciach v svojom živote. Neuvedomí si, že je to nebezpečenstvo pre rast jeho osobnosti a ďalšieho pokroku.

Na túto Zem sme sa prišli učiť a jednou z našich úloh je prekročiť svoj tieň, ktorý má každé znamenie v horoskope. Býci by preto mali uveriť, že tak ako všetko živé rastie, zákonite sa v určitom stupni tohto rastu aj transformuje. Býk má blízko k prírode. Preto sa jeho melancholicko-flegmatický charakter môže rozvíjať pri poznávaní veľkoleposti prírody, pomocou lásky a pokory k nej. Potreba bezpečia a mieru ho niekedy vedie k stagnácii na mentálnej úrovni.

Tieňom zemských znamení je živel oheň. Nie on samotný, ale negatívne vlastnosti, ktoré idú do extrému tohto živlu. Vieme totiž, že je dobre mať všetky štyri živly: oheň, vzduch, vodu a zem v rovnováhe. Negatívnou vlastnosťou ohnivého živlu je fanatizmus, ku ktorému má Býk blízko. Jemnejším tieňom je neznášanlivosť alebo netolerancia k názorom druhých. Ak si Býk zajdúci do svojho tieňa, urobí o niečom názor, trvá tvrdošijne na ňom. Vášnivosť je ohnivá vlastnosť. Ak zaujme niečo pomalého Býka, chce to mať. Zahorí vášňou a nič ho od jeho chtíču neodplaší. Pre svoje vášne a zištné ciele sa dokáže predať.

Pri svojom názore na hodnoty prichádza často do konfliktu s niektorými ľuďmi, ktorí sú zameraní iným smerom ako on. Vtedy vie byť neuveriteľne urážlivý a hrubý. 

Ako sa má Býk vysporiadať so svojim tieňom? Treba si ho pred sebou samým priznať a neuraziť sa. Ak mi niekto nastaví zrkadlo a ukáže v ňom môj tieň, vlastne mi robí dobrú službu. V živote je veľa vecí medzi nebom a zemou, ktoré nie sú dokázateľné a nedajú sa prakticky vidieť a chytiť. Preto zbytočne neprotirečte tým, ktorí majú iný názor ako vy, milí Býci. Dajte radšej do popredia vaše cnosti ako sú: odvaha, sila a trpezlivosť.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBlíženciod 20.05.2024
MěsícŠtírod 20.05.2024
MerkurBýkod 15.05.2024
VenušeBýkod 29.04.2024
MarsBeranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024