Doporučujeme

Kartářka Adrianalin

Kartářka Adrianalin

Pomôžem vám rozlúštiť reč vášho podvedomia. Více »

Další věštkyně online
Kartářka Dala

Dala

Osobný kód 161

Věštec Sortierre

Sortierre

Osobný kód 178

Kartářka Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Kartářka Gabriela

Gabriela

Osobný kód 164

Tieň Býka

Býk vo svojej podstate hľadá mier a istotu. Na tom by nebolo nič zlé. Horšie je, ak tú istotu a mier vidí len v hmotnom zabezpečení a začne ho zhromažďovať pre lásku k hmote samej.

Tieň Býka

Býci radi zbierajú rôzne predmety, peniaze a ľudí. To by nebol až taký problém, ale u ľudí často nevnímajú ich individualitu a vnútorný život. Ak tento fakt u Býka zbadáte, treba mu to jasne a stručne povedať, aby si to uvedomil.

Ak zájde Býk do svojho tieňa, má sklony k pasívnej pohodlnosti. Nedostatok zodpovednosti voči sebe samému a priznania si toho aký je, ho vedie k nebezpečenstvu, že ustrnie vo svojich zvykoch v určitom dogmatizme. Začne si myslieť, že sa vyhne plynutiu času a nutným zmenám, ktoré život prináša. Kŕčovito sa drží alebo je až závislý na zabehaných veciach v svojom živote. Neuvedomí si, že je to nebezpečenstvo pre rast jeho osobnosti a ďalšieho pokroku.

Na túto Zem sme sa prišli učiť a jednou z našich úloh je prekročiť svoj tieň, ktorý má každé znamenie v horoskope. Býci by preto mali uveriť, že tak ako všetko živé rastie, zákonite sa v určitom stupni tohto rastu aj transformuje. Býk má blízko k prírode. Preto sa jeho melancholicko-flegmatický charakter môže rozvíjať pri poznávaní veľkoleposti prírody, pomocou lásky a pokory k nej. Potreba bezpečia a mieru ho niekedy vedie k stagnácii na mentálnej úrovni.

Tieňom zemských znamení je živel oheň. Nie on samotný, ale negatívne vlastnosti, ktoré idú do extrému tohto živlu. Vieme totiž, že je dobre mať všetky štyri živly: oheň, vzduch, vodu a zem v rovnováhe. Negatívnou vlastnosťou ohnivého živlu je fanatizmus, ku ktorému má Býk blízko. Jemnejším tieňom je neznášanlivosť alebo netolerancia k názorom druhých. Ak si Býk zajdúci do svojho tieňa, urobí o niečom názor, trvá tvrdošijne na ňom. Vášnivosť je ohnivá vlastnosť. Ak zaujme niečo pomalého Býka, chce to mať. Zahorí vášňou a nič ho od jeho chtíču neodplaší. Pre svoje vášne a zištné ciele sa dokáže predať.

Pri svojom názore na hodnoty prichádza často do konfliktu s niektorými ľuďmi, ktorí sú zameraní iným smerom ako on. Vtedy vie byť neuveriteľne urážlivý a hrubý. 

Ako sa má Býk vysporiadať so svojim tieňom? Treba si ho pred sebou samým priznať a neuraziť sa. Ak mi niekto nastaví zrkadlo a ukáže v ňom môj tieň, vlastne mi robí dobrú službu. V živote je veľa vecí medzi nebom a zemou, ktoré nie sú dokázateľné a nedajú sa prakticky vidieť a chytiť. Preto zbytočne neprotirečte tým, ktorí majú iný názor ako vy, milí Býci. Dajte radšej do popredia vaše cnosti ako sú: odvaha, sila a trpezlivosť.

Veštba na rok 2019

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceVodnářod 20.01.2019
MěsícPannaod 23.01.2019
MerkurKozorohod 05.01.2019
VenušeStřelecod 07.01.2019
MarsBeranod 01.01.2019
JupiterStřelecod 08.11.2018
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBeranod 06.11.2018
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008