Doporučujeme

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Více »

Další kartářky online
Kartářka Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Kartářka Janka

Janka

Osobný kód 174

Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Lev - charakteristika znamenia

Predchádzajúce znamenie Raka bolo zamerané na vnútorný život, minulosť, rodinu a domov. Ohnivému znameniu Leva, ktorému vládne samé Slnko, bude zodpovedať súčasné prežívanie tu a teraz, a k tomu prislúchajúca spoločenská zodpovednosť. Veď o Levoch sa aj často hovorí, že radi žijú na výslní.

Lev - charakteristika znamenia

Kde inde však majú svoje miesto, ak im je vládcom samotné Slnko? Znamenie Raka vládlo ríši citov a citového prežívania i starostlivosti o druhých. Znamenie Leva vládne ríši emócií a dramatického uvedomovania si svojho Ja, čiže ega. Myslím tým jeho rozvíjaniu, ale nie jeho prekročeniu. Hovoríme o vlastnostiach, ktoré sú prirodzené jednotlivým znameniam a nie o ich tieňoch.

Zaradenie podľa živlu:oheňDynamika:fixná
Vládca:SlnkoArchetyp:kráľ, kráľovná, herec, dieťa
Osobnosť:panovačný človekTemperament:cholericko-flegmatický
Túžba:vládnúca autoritaImpulz:radosť z plodenia
Cnosť:vedieť stáť sa podriadenýmNebezpečenstvo:chorobná túžba po sláve
Charakter:vládca, cisárChyba:nepoučiteľnosť
Časť tela:srdceZdravotný problém:ochorenia srdca a vysoký krvný tlak
Povolanie:šéf, herec, klaun, spevákCieľ:hrdina eposu
Mocenský princíp:autoritatívne právo Farba:zlatá, žltá
Deň:nedeľaKľúčové slovo:víťazím
Archanjel:Michael

Individualizácia u človeka Leva začína bolesťou a uplatňovaním si svojich pocitov v praxi, kedy sa daný jedinec snaží o sebavyjadrenie a víťazstvo. Pripomeňme si, že znamenie Barana, ktoré bolo prvým a tiež ohnivým znamením, sme charakterizovali ako akčné a miestami až agresívne znamenie, ktoré svoju energiu investovalo do budúcnosti. Táto agresivita pramenila z neistoty v seba samého.

Druhé ohnivé znamenie Lev, je miestami veľmi dramatické a má sklony i schopnosti k vodcovstvu.

Tieto schopnosti i sklony často pramenia z toho, že Lev má pocit spoločenskej neistoty a musí si ju dokazovať v súčasnej realite. Lev musí prijať fakt, že ego je v svojej podstate absurdné. Ak si to uvedomí, začne sa na ňom veseliť. Odtiaľ pramení jeho, potom už zdravá dramatickosť, sklony k herectvu, kreativita a hravosť. To, čo objaví vo svojom vnútri, musí dať aj von. Lev má sklony k ďalším umeleckým aktivitám, poézii, maľovaniu, hudbe a rád sa vyjadruje tancom. Veľmi ho to povzbudí k ďalšej práci, ak vidí hneď spätnú a pozitívnu reakciu na jeho snahu. Odtiaľ pramení rada, aby sme Levov chválili! Chváľme ich, ak je za čo a oni zo seba vydajú maximum. Nesmieme zabudnúť na ich dobrú výrečnosť, prirodzený optimizmus, uhladené, a pritom majestátne správanie, priamosť a otvorenosť.

Levi sú dobrí organizátori, vodcovia, manažéri firiem či iní šéfovia. Aj tu vedia využiť svoju prirodzenú charizmu, majestátnosť, veľkú predstavivosť a veľkorysosť.

Zdravotná stránka

Levovi prináleží podľa charakteristiky znamení srdce. Z toho faktu bude vyplývať aj jeho sklon k chorobám tohto dôležitého orgánu. Nie je náhodou, že chorobami ako sú srdcový infarkt, srdcová mŕtvica či iné srdcové choroby a k tomu pridružené choroby krvného obehu trpia práve vyššie spomínaní šéfovia firiem či riaditelia. Často je príčinou choroby aj hrdosť Leva a dramatické preháňanie v rôznych oblastiach života, nielen v práci. Preto, že Lev si berie na svoje bedrá veľa a riadi ľudí, máva často postihnutú aj chrbticu a v nej prúdiacu miechu. Preto by si mal zrodenec narodený pod vládou Slnka uvedomiť zavčasu, že sú tu aj tí druhí, na ktorých môže dať určitú zodpovednosť. Tí druhí to zvládnu tiež a možno tak dobre ako aj on. Netreba preto čakať, kým začnú vyššie spomínané zdravotné ťažkosti. Je pritom jedno, či je to Lev, riaditeľ školy alebo žena Levica, matka, ktorá riadi domácnosť.

Na záver niečo veľmi pozitívne. Lev je nielen kráľom zverokruhu, ale na druhej strane má v sebe i spontánnosť a hravosť dieťaťa. Sviežosť a radosť zo života si rád a dlho v sebe udržuje.

Je už iba na vás, milí čitatelia, ktorí ste narodení v tomto znamení, ako prijmete a naložíte s touto charakteristikou vášho znamenia.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceRakod 20.06.2024
MěsícŠtírod 14.07.2024
MerkurLevod 02.07.2024
VenušeLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024