Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Majka

Majka

Osobný kód 168

Blíženci - charakteristika znamenia

Obdobie neskorej jari završuje znamenie pohyblivých Blížencov. Po akčnom a rýchlom Baranovi, kedy sa príroda nadšene prebúdzala zo zimného spánku, nastalo obdobie pomalšieho Býka. V ňom sa príroda zazelenala do krásy a zakvitla kvetmi.

Blíženci - charakteristika znamenia

Teraz nastáva pohyb, ľudia si začínajú viac všímať vzťahy, stretávajú sa navzájom a v neposlednom rade: je ešte máj, lásky čas. Blížencov nazýva niektorá astrologická literatúra aj milencami.

Zaradenie podľa živlu:vzduchDynamika:premenlivá
Vládca:MerkúrArchetyp:svedok, rozprávač
Osobnosť:človek kontaktuTemperament:sangvinik
Túžba:porozumieť si s okolímImpulz:rozprávanie, konanie
Cnosť:dobrá schopnosť mysleniaNebezpečenstvo:uvravenosť
Charakter:novinárChyba:nesústredenosť
Časť tela:pľúca, priedušky, plecia, ramenáZdravotný problém:dýchanie, nervy
Povolanie:agent, obchodník, mímCieľ:človek rozumu
Mocenský princíp:vláda mysleniaFarba:svetlosivá, fialová, modrá
Deň:stredaKľúčové slovo:poznávam
Archanjel:Rafael

Charakter Blížencov je vyjadrený už v názve, sú to dvaja ľudia v jednom, plní protikladov. Jeden je fascinovaný tým druhým a pripravený rozlúštiť tajomstvá života. Pozerajú sa na seba a počúvajú jeden druhého.

Druhým kľúčovým slovom Blížencov je komunikácia

Vnímajú svet okolo seba, pozorujú dianie, počúvajú, ale nie pasívne ako predchádzajúce znamenie Býka. Ich patrónom nie je pomalšia Venuša, ale rýchlo sa pohybujúci posol bohov, Merkúr. Prirodzená veľká zvedavosť, podporená bystrou inteligenciou vidí a spozoruje snáď všetko, najviac zo všetkých znamení zverokruhu. Má to ale háčik. Je ňou povrchnosť. Blíženci nie sú filozofi ako Strelci. Ich vnímavosť je ešte surová. Vidia, počujú, vnímajú, zhromažďujú informácie, odhaľujú tajomstvá sveta a majstrovsky o tom hovoria i píšu. Preto je medzi Blížencami toľko novinárov. Načúvanie druhým im ide horšie. Pri rozhovore s ľuďmi si všímajú všetko. Ich bystré oči vidia a vnímajú aj to, čo sa pomaly ani vidieť nedá. Vy rozprávate, oni vás počúvajú a pritom rozmýšľajú, koho im pripomínate, kde sa s podobným človekom stretli atď…

Deň má aj pre nich len 24 hodín a oni tak veľmi chcú každú minútu využiť na spoznávanie sveta! Veď je na ňom toľko zaujímavých vecí!

Zhromažďujú informácie o všetkom, čo ich nadchne a prepájajú tieto informácie do vzťahov. To najlepšie na znamení Blížencov je, že sa radi o tieto informácie podelia. Podávajú ich bravúrnym spôsobom, zaujímavo, občas i slovnými hračkami a vtipom. Neodmietajú ani protinázor, dokonca sami často polemizujú a vykonštruujú rôzne teórie. Vytvárajú slová a všetko dajú do logickej škatuľky v zmysle dobra i zla.
Cítia často neistotu i strach a pochybujú o mnohých veciach, ale inak ako Baran. Ten si to neprizná, ale radšej sa stiahne do minulosti. Blíženec už vie, že strachu má čeliť nie silou bez rozmyslu, ale slovom a vybudovaním pevnej štruktúry myšlienok do viet a následne to použiť v komunikácii. Znamenie Býka komunikuje viac pozemsky, fyzickým kontaktom, jedlom, sexom, lebo je viazané na zem. Blíženec komunikuje vzduchom, čiže dýchaním. Vzduch nás všetkých spája s ľuďmi v našom základnom vyjadrovaní: rečou. Zvuk sa šíri vlnením vzduchu. Blíženec je teda prvým vzdušným znamením zverokruhu.

Intenzívne rozširovanie bytia tu na Zemi a hľadanie nových vzťahov s ľuďmi, to je hlbšia podstata znamenia Blížencov.

Na biologickej úrovni sa to vysvetľuje tak, že obdobie Blížencov vytvorilo používanie ľudskej ruky. Človek začal vyrábať nástroje a tým sa obohatila možnosť jeho skúseností i zručností. Nástroje mu umožnili kontrolovať a meniť svoje prostredie. Zjemnili sa u ľudí nervové reakcie a zvýšia sa citlivosť. Ruky, nervy a cesta k mozgu viedli k rozvoju osobnosti mysliaceho človeka, ktorého predstaviteľom je práve náš Blíženec. Preto je citlivý na dýchacie orgány, nervy, ramená i vôbec celé ruky.Druhým kľúčovým slovom Blížencov je komunikácia

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2017
MesiacStrelecod 16.12.2017
MerkúrStrelecod 05.11.2017
VenušaStrelecod 01.12.2017
MarsŠkorpiónod 09.12.2017
JupiterŠkorpiónod 10.10.2017
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008