Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Baran - charakteristika znamenia

S príchodom jari, kedy pučia stromy a prebúdza sa príroda, nastupuje vláda znamenia Barana.

Baran - charakteristika znamenia

Sneh sa topí a čoraz silnejšie Slniečko dáva svoju životodarnú energiu zavlaženému semienku, ktoré sa živelne a radostne ťahá za ním von z pôdy. Toto je charakteristika Barana podľa rastlinnej ríše. Aj symbol, ktorý si astrológia vybrala zo zvieracej ríše, je trefný.

Životná sila

Baran, zviera s rohami dolu, koncentruje svoju silu, aby ju mohlo použiť, ak zachytí prvotný impulz, ktorý ho osloví. Vyráža vtedy do akcie a je mu jedno, či si rozbije hlavu, neuhne. Životná sila, ktorou toto znamenie oplýva, je mocná. Vyzerá to tak, že z ničoho, z mŕtvej prázdnoty sa zrodí život, vybuchne sopka, z ktorej ide životodarná miazga. Iste vieme, že v období, ktoré predchádza obdobie Barana, kedy je Slnko v znamení Rýb, je v prírode život, ale v porovnaní s Baranom, je to taký markantný rozdiel, že som si dovolila toto prirovnanie.

Zaradenie podľa živlu:oheňDynamika:hlavná
Vládca:planéta MarsArchetyp:bojovník, odvážlivec, priekopník, ten, kto prežíva
Osobnosť:človek vôleTemperament:sangvinik
Túžba:ctižiadosť, pudové vyžitieImpulz:víťaziť
Cnosť:sila vôle, bojovná odvahaNebezpečenstvo:hnev, hádavosť
Charakter:dôstojníkChyba:zúrivosť, amok
Časť tela:hlavaZdravotný problém:horúčka, prehriatie, mŕtvica
Povolanie:podnikateľ, iniciátor , ktorý začína projektyCieľ:nadčlovek
Mocenský princíp:absolutizmusFarba:červená
Deň:utorokKľúčové slovo:Ja
Archanjel:Samael

Každé znamenie i ročné obdobie má svoje miesto a svoju úlohu v živote človeka. Tak, ako v každom z nás objavujeme všetky zodiakálne znamenia, ktoré si v sebe máme počas života spracovať. Preto je dobre, aby sme ovládali všetky charakteristiky slnečných znamení, ich plusy a tzv. mínusy. Učíme sa aj jeden od druhého, ako je to v dnešnej dobe často prízvukované, nastavujeme si navzájom zrkadlo. Preto, ak aj nie ste Baran a práve toto znamenie vás priťahuje, alebo na druhej strane irituje, ste na správnej adrese, ak čítate práve tieto riadky.

Človek Baran nás učí odvahe, nebáť sa zastrašovania a smelo zvládnuť problémy dňa, či vôbec celého života. Jeho cieľom je silou svojej vôle si slobodne tvoriť svoj vlastný život.

Ohnivý živel zodpovedá sangvinickému temperamentu človeka a vyjadruje prvý impulz, nadšenie a ohnivú žiaru. Môžeme ho prirovnať k obdobiu adolescenta. Vtedy sa človek oddeľuje od rodičov a s určitým strachom i nadšením dychtivo očakáva, čo mu prinesie život. Oplýva smiešnou drzosťou, ak ho niečo bolí, vtedy kričí a hneď sa aj smeje. Pudovo vie, že musí ísť dopredu, dodáva si odvahu tým, že sa predvádza, hoci by sa ešte často rád vrátil do náručia matky. Navonok bojovník, akčný Baran, ale v srdci často krotký, až obetný Baránok. Baran netúži svojim bojovným postojom po moci. Cíti sa niekedy vnútorne slabý a neistý. Potrebuje neustále utvrdzovanie a vonkajšiu oporu. Chce si dokázať, že na to má, aby rástol. Má ale nezničiteľnú vieru v seba, ktorú aj po porážkach znovu nachádza v sebe a ide zas vpred.

V hrudi Barana bije srdce bojovníka

V každom z nás je muž a žena, aktivita a pasivita, alebo jingová a jangová sila. Z astrologického pohľadu je muž Slnko, žena Mesiac, tak ako na tomto svete strieda jasný deň tmavú noc.  Je ideálne, ak sú tieto sily vyrovnané. U Barana prevažuje mužská sila nad ženskou, preto človek marsického typu zúrivo tlačí svoje vedomé ego do akcie. Niekedy to preženie, lebo podľahne sile bojovného Marsu, ktorá mu bola daná do vienka. Vyberá si vzory priekopníkov, dobyvateľov, vodcov a hrdinov. Svet a medziľudské vzťahy vidí ako objekty svojho chcenia, ktoré môže meniť a formovať podľa svojich zámerov.

Ak sa narodil človek ako Baran, je jedno, v akom prostredí žije, v jeho hrudi bije srdce bojovníka, ktoré sa určite raz prejaví. Môže mať formu bojovníka za ľudské práva, ochrancu životného prostredia, alebo mu okolnosti prinesú do cesty boj s nejakým démonom, napr. alkoholom. Je to jeho životná skúška a to, že sa narodil so srdcom Barana mu dáva silu, vitalitu a silný pud sebazáchovy, aby ňou prešiel. Preto má zrodenec v Baranovi rád adrenalínové športy, ako sú horolezectvo. Medzi povolaním vojaka, je veľa Baranov, veď ich vládcom je boh vojny Mars.

Aby vyšiel s ľuďmi musí sa učiť sebaovládaniu , taktu a tolerancii.

Zdravotná stránka

Po zdravotnej stránke si má dávať pozor na hlavu. Môže trpieť jej bolesťami, poruchami spánku, lebo pre svoju chuť byť stále v akcii, stráca schopnosť vedieť odpočívať. Trápia ho ďalej migrény a závrate. V starobe má sklony k mozgovým príhodám. Vo všeobecnosti ale Barani nebývajú často chorí, lebo svojou silou vôle prekonávajú pocit z prichádzajúcej choroby. Berú ju totiž ako slabosť a s tou v zárodku inštinktívne bojujú.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacStrelecod 17.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024