Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Rak - charakteristika znamenia

Prišlo leto, s ním letný slnovrat a vrcholný bod ročného cyklu. Najdlhší deň sa stretáva s najkratšou nocou. V prírode dozrieva úroda. Skončilo obdobie Blížencov, ktoré bolo charakterizované spájaním sa. Sila Slnka sa teraz upriamila na formovanie, dorastanie a dozrievanie všetkého živého v prírode.

Rak - charakteristika znamenia

Predchádzajúce znamenie Blížencov sa sústreďovalo na komunikáciu, rozširovanie vedomostí, dychtivé nadviazanie stále nových a nových kontaktov. Nezáležalo im tak na stabilite. Pôsobenie ich dynamiky sme pociťovali i v prírode. V znamení Raka nastáva v tomto zvrat. Toto obdobie je zamerané viac na trvalú hodnotu. Minulosť sa tu spája s prítomnosťou. Človek narodený v tomto období, sa rád vracia do minulosti, nepotlačuje spomienky na ňu, dokonca je na nej niekedy závislý.

Zaradenie podľa živlu:vodaDynamika:hlavná
Vládca:MesiacArchetyp:matka, liečiteľ
Osobnosť:materský človekTemperament:flegmatik
Túžba:život, ktorý predáva ďalejImpulz:rodiť zo seba
Cnosť:húževnatosťNebezpečenstvo:prehnaná pracovitosť
Charakter:tvorca, básnikChyba:precitlivelé zábrany
Časť tela:žalúdok, dvanástnik, hruďZdravotný problém:psychika, žalúdok
Povolanie:matka, krčmár, žena v domácnosti, poradcaCieľ:matka sveta
Mocenský princíp:právo na životFarba:biela
Deň:pondelokKľúčové slovo:cítim
Archanjel:Gabriel

Je tu silná väzba na matku, vôbec na materský princíp a potreba bezpečia. Veď vládcom znamenia Raka je Luna, ktorá v horoskope človeka ukazuje jeho citovú naladenosť, detstvo, domov a matku. Ak si všimneme samotné zviera raka, uvedomíme si, že je to krehký tvor, ktorý má veľmi dobré a chutné mäsko. Preto je často korisťou iných, silnejších i šikovnejších zvierat a ľudí. Musí si nechať narásť ulitu aby sa uchránil. Podobne sa správa i jedinec narodený pod týmto znamením. Pred vonkajším a dravým vplyvom ostatných ľudí si vytvorí citovú bariéru. Nie vždy. Najprv je veľmi milý k okoliu, láskavý, citlivý, senzitívny a rád sa o druhých stará. Trvá to dovtedy, pokým sa nesklame, čo sa stáva veľmi často, lebo je zraniteľný a ľahko dotknuteľný, niekedy až nedotklivý. Ak sa ho niekto dotkne v jeho citlivom bode, stiahne sa do svojej tzv. ulity. Tam rozmýšľa ako vycestovať ďalej za poznaním a mapovaním sveta. Rak je totiž aj cestovateľ, ale opatrný. Všetko si musí dopredu pripraviť a vysondovať možné nebezpečenstvo, ktoré by sa mohlo vyskytnúť. 

V oblasti citov a vzťahov bude tiež opatrný. Nevrhá sa hneď do milostného dobrodružstva. Má rád domov, romantiku, deti, ticho, pokoj a dobrú kuchyňu. Jeho pociťovanie a vnímanie sveta je veľmi hlboké, ale niekedy dosť subjektívne.

V hlbinách svojej duše vedie priam psychoanalýzu všetkého, čo prežíva. Cieľom jeho bytia tu na Zemi, kedy si podľa teórií reinkarnácie vybral, že bude v tomto živote Rakom, je uvedomiť si, že svet je mnohoraký a niekedy aj drsný. Preto je občas treba zhodiť pancier, ktorý nás chráni pred vonkajším svetom a uvedomiť si, že každý sme nejaký a treba si vedieť navzájom odpúšťať.

Zdravotná stránka

Citlivosť Raka sa bude po zdravotnej stránke prenášať do žalúdka. Ak si Raci svoju ctižiadosť nevyrovnajú so svojimi schopnosťami a nepresadia sa tak, ako by chceli, zvyknú mať žalúdočné vredy. Keďže sú dobrými kuchármi, alebo aspoň milujú dobrú kuchyňu, majú tendencie k prejedaniu sa a naberaniu prebytočných kíl. Astrológia priradila tomuto citlivému znameniu i hruď, a to hlavne prsia, materský princíp.  Z psychických chorôb môže nevyrovnaný jedinec, narodený pod patrónkou Lunou, trpieť na depresie a melancholické nálady, ktoré ho niekedy privedú k nadmernému užívaniu psychofarmatík či alkoholu. Odtiaľ je už blízko k závislosti.

Milí Raci, milujte svet taký aký je, prijmite ho so všetkým, čo v ňom je. Dôverujte viac ľuďom a nevracajte sa tak často do minulosti. My vás za to budeme mať ešte viac radi a oceníme vašu nenahraditeľnú starostlivosť o nás.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024