Odporúčame

Jasnovidka Renáta

Jasnovidka Renáta

Riešim partnerské vzťahy a dokážem preniknúť do štruktúry medziľudských vzťahov. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Sadia

Sadia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštec Adam

Adam

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Emilia

Emilia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Kavena

Kavena

Obsadená, zavolajte neskôr

Rak - charakteristika znamenia

Prišlo leto, s ním letný slnovrat a vrcholný bod ročného cyklu. Najdlhší deň sa stretáva s najkratšou nocou. V prírode dozrieva úroda. Skončilo obdobie Blížencov, ktoré bolo charakterizované spájaním sa. Sila Slnka sa teraz upriamila na formovanie, dorastanie a dozrievanie všetkého živého v prírode.

Rak - charakteristika znamenia

Predchádzajúce znamenie Blížencov sa sústreďovalo na komunikáciu, rozširovanie vedomostí, dychtivé nadviazanie stále nových a nových kontaktov. Nezáležalo im tak na stabilite. Pôsobenie ich dynamiky sme pociťovali i v prírode. V znamení Raka nastáva v tomto zvrat. Toto obdobie je zamerané viac na trvalú hodnotu. Minulosť sa tu spája s prítomnosťou. Človek narodený v tomto období, sa rád vracia do minulosti, nepotlačuje spomienky na ňu, dokonca je na nej niekedy závislý.

Zaradenie podľa živlu:vodaDynamika:hlavná
Vládca:MesiacArchetyp:matka, liečiteľ
Osobnosť:materský človekTemperament:flegmatik
Túžba:život, ktorý predáva ďalejImpulz:rodiť zo seba
Cnosť:húževnatosťNebezpečenstvo:prehnaná pracovitosť
Charakter:tvorca, básnikChyba:precitlivelé zábrany
Časť tela:žalúdok, dvanástnik, hruďZdravotný problém:psychika, žalúdok
Povolanie:matka, krčmár, žena v domácnosti, poradcaCieľ:matka sveta
Mocenský princíp:právo na životFarba:biela
Deň:pondelokKľúčové slovo:cítim
Archanjel:Gabriel

Je tu silná väzba na matku, vôbec na materský princíp a potreba bezpečia. Veď vládcom znamenia Raka je Luna, ktorá v horoskope človeka ukazuje jeho citovú naladenosť, detstvo, domov a matku. Ak si všimneme samotné zviera raka, uvedomíme si, že je to krehký tvor, ktorý má veľmi dobré a chutné mäsko. Preto je často korisťou iných, silnejších i šikovnejších zvierat a ľudí. Musí si nechať narásť ulitu aby sa uchránil. Podobne sa správa i jedinec narodený pod týmto znamením. Pred vonkajším a dravým vplyvom ostatných ľudí si vytvorí citovú bariéru. Nie vždy. Najprv je veľmi milý k okoliu, láskavý, citlivý, senzitívny a rád sa o druhých stará. Trvá to dovtedy, pokým sa nesklame, čo sa stáva veľmi často, lebo je zraniteľný a ľahko dotknuteľný, niekedy až nedotklivý. Ak sa ho niekto dotkne v jeho citlivom bode, stiahne sa do svojej tzv. ulity. Tam rozmýšľa ako vycestovať ďalej za poznaním a mapovaním sveta. Rak je totiž aj cestovateľ, ale opatrný. Všetko si musí dopredu pripraviť a vysondovať možné nebezpečenstvo, ktoré by sa mohlo vyskytnúť. 

V oblasti citov a vzťahov bude tiež opatrný. Nevrhá sa hneď do milostného dobrodružstva. Má rád domov, romantiku, deti, ticho, pokoj a dobrú kuchyňu. Jeho pociťovanie a vnímanie sveta je veľmi hlboké, ale niekedy dosť subjektívne.

V hlbinách svojej duše vedie priam psychoanalýzu všetkého, čo prežíva. Cieľom jeho bytia tu na Zemi, kedy si podľa teórií reinkarnácie vybral, že bude v tomto živote Rakom, je uvedomiť si, že svet je mnohoraký a niekedy aj drsný. Preto je občas treba zhodiť pancier, ktorý nás chráni pred vonkajším svetom a uvedomiť si, že každý sme nejaký a treba si vedieť navzájom odpúšťať.

Zdravotná stránka

Citlivosť Raka sa bude po zdravotnej stránke prenášať do žalúdka. Ak si Raci svoju ctižiadosť nevyrovnajú so svojimi schopnosťami a nepresadia sa tak, ako by chceli, zvyknú mať žalúdočné vredy. Keďže sú dobrými kuchármi, alebo aspoň milujú dobrú kuchyňu, majú tendencie k prejedaniu sa a naberaniu prebytočných kíl. Astrológia priradila tomuto citlivému znameniu i hruď, a to hlavne prsia, materský princíp.  Z psychických chorôb môže nevyrovnaný jedinec, narodený pod patrónkou Lunou, trpieť na depresie a melancholické nálady, ktoré ho niekedy privedú k nadmernému užívaniu psychofarmatík či alkoholu. Odtiaľ je už blízko k závislosti.

Milí Raci, milujte svet taký aký je, prijmite ho so všetkým, čo v ňom je. Dôverujte viac ľuďom a nevracajte sa tak často do minulosti. My vás za to budeme mať ešte viac radi a oceníme vašu nenahraditeľnú starostlivosť o nás.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 22.09.2017
MesiacŠkorpiónod 22.09.2017
MerkúrPannaod 10.09.2017
VenušaPannaod 20.09.2017
MarsPannaod 05.09.2017
JupiterVáhyod 09.09.2016
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008