Veštica Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Muž Panna - charakteristika

Pri charakteristike muža narodeného v znamení Panny, si treba znovu pripomenúť vládcu znamenia Panny, o ktorého sa delia s Blížencami, pohyblivého Merkúra. U zemského znamenia bude tento posol bohov pôsobiť inak ako u vzdušného Blíženca.

Muž Panna - charakteristika

Vecnosť, triezvosť, pozorovacia schopnosť a presnosť, to sú atribúty, ktoré nájdeme u mnohých mužov Panny.

Ak sa taký muž zamiluje, vie byť klasický romantik so starou, dobrou školou výchovy, tak ako sa patrí. Snaží sa svojej milovanej pomáhať, byť užitočný a málokedy je skúpy. Nosí priateľke kvety, je zdvorilý a dodržuje predpísanú etiketu na verejnosti. Nerobí v spoločnosti okázalé scény, napr. vášnivé bozky, aby vzbudzoval u okolia pozornosť, čo niektorým ženám môže dokonca vadiť a môžu si myslieť, že je chladný. Pravdou je však to, že neuznáva za vhodné, aby sa robilo ľúbostné divadlo na verejnosti. Niektorí muži sa zas hanbia dať kvety žene, u muža Panny to väčšinou nehrozí, on kvety nosí svojej milovanej rád. Typický muž Panna nebude na ženu naliehať, aby sa mu hneď podvolila vo všetkom.

Má rád intelektuálne rozhovory v dvojici, tak ako Blíženec, ale rád ide pri nich do hĺbky a rád pridá niečo praktické z osobnej skúsenosti. Ženy, ktoré túžia len po bláznivom flirte, sa budú asi preto pri ňom nudiť. Naopak, príslušníčky nežnejšieho pohlavia, ktoré majú rady zmysluplné rozhovory, ktoré zachádzajú priam až do odborných či technických detailov, si prídu na svoje.

Doma býva muž Panna zástancom určitého systému chodu domácnosti, keď už nie dokonalého poriadku. Niektorí muži Panny sa môžu vymykať z tejto charakteristiky. Horoskop každého človeka je zložitá vec, berte preto túto charakteristiku ako všeobecnú. Muž Panna je síce kritický, ale ak s ním preberiete v pokoji vaše spoločné problémy, uvediete fakty, nebudete klamať, vie vás vďaka bystrému intelektu pochopiť.

Milé ženy, na muža Pannu neplatí hystéria, neznáša lenivosť a nekonštruktívnu kritiku. Ak už niečo nadhryznete, dokončite to hneď, lebo vám to nabudúce pripomenie a budete to rozpitvávať dlhšie.

Muž Panna vie riešiť svoje záležitosti s veľmi chladnou hlavou. Merkúrsky charakter sa odráža často i na jeho psychike, a to tak, že je občas nervóznejší a náladový, ale nezvykne veľmi vybuchnúť. Problémy, ktoré ho zožierajú, drží v sebe dlho, rozpitváva ich spredu i zozadu. Snaží sa ich v sebe potláčať. Vtedy trpí vnútornou nervozitou a utieka sa k fajčeniu, či v lepšom prípade k nejakému koníčku. Väčšinou je to nejaká záľuba v technike alebo záhrada. Vyzerá to, že zabúda pritom na svojich milovaných. Nie je to však tak, on len vtedy potrebuje svoju samotu. Bude pracovať do úmoru, a pritom bude hľadať riešenie svojich problémov. Ak s nimi vyjde von, má ich už väčšinou spracované svojim zaužívaným systémom, ktorého sa drží.

Muž Panna nebude na prvý pohľad pútať atraktívnym zjavom. Ak je aj príjemného zovňajšku, nevzbudzuje na seba za každú cenu pozornosť ako Lev. Môžete ale u neho postupne objavovať veľkú intelektuálnu i priam mystickú citlivosť, ktorou vás prekvapí tak ako možno žiaden iný muž.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRakod 20.06.2024
MesiacVodnárod 24.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024