Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Muž Strelec - charakteristika

Všeobecný opis znamenia Strelca nám naznačil, že človek v tomto znamení bude hľadieť k výšinám, a to v závislosti na stupni vývoja, na ktorom sa práve nachádza. Tento zreteľ bude potrebné brať do úvahy aj pri charakteristike muža Strelca.

Muž Strelec - charakteristika

Myslím tým práve ten fakt, že bude pravdepodobne chcieť nasledovať niektoré vzory, či až ideály, ako sú kňaz, misionár, zvestovateľ vyšších cieľov života, spravodlivý sudca, férový športovec či učiteľ, a to najmä matematiky a zemepisu. Toto všetko je pekné a vzletné, ale pristaňme i na zemi. Muž Strelec sa nerád nudí. Žije v prítomnom okamžiku, ale hlavne mieri svojim šípom na svetlú, žiarivú budúcnosť.

Ak sa na vás nahnevá, nebude myslieť na pomstu, ohnivo vzplanie, a možno i zreve, ale potom vám to už nebude asi pripomínať. Prečítať by si to mali ženy citlivky, napríklad Račice i Rybky.

Podobne ako Lev, má rád obdiv. Často zvrtne veci na žart a vie obdivuhodne rozprávať zážitky z ciest, obsahy z filmov. Pozor ale, nie je slepý ani hluchý, tie príbehy musíte aj počúvať a reagovať na ne srdcom i filozoficky! Inak si bude z vás robiť žarty a čím viac sa budete urážať, tým to bude horšie. Najlepšie je na toto “doberanie” reagovať nejakou vtipnou a duchaplnou historkou.

Pripomeňme si, vládcu Strelcov, Jupitera. Je to obrovská planéta. Okrem bežného názvu planéty šťastia, je aj planétou nových príležitostí, produktivity a expanzie. Preto si bude svojho chránenca, ktorý sa pod ňou narodil, aj k tomu viesť. Energie bude mať teda muž Strelec dosť i v spoločnosti, bude neprehliadnuteľný, tiež podobne ako Lev, ktorého vládcom je samotné Slnko.

Je rodený filozof, rád študuje a hľadí do diaľav, preto niekedy zabudne na prítomnosť a pôsobí na jednej strane ako sveták a na druhej ako čudák, čo priťahuje mnohé ženy. Jeden typ žien sa chce o neho starať ako matka a druhý typ by rado s ním cestovalo po ozajstných cestách, alebo hoci i tých iných, a to duchovných. 

Vo vnútri každého človeka je jeho malé dieťa, ktoré má obavy, že sa mu niečo nepodarí. Muž Strelec má často strach, že nedosiahne svoj cieľ života, ktorý bude iste dosť vysoký, i že mu nebudú stačiť na tie výšiny peniaze. Veru, on ich vie zarobiť, ale aj minúť…

V partnerstve sa pohybuje vo veľkých romantických výškach a ak sa mu ich nedarí dosiahnuť, lebo žijeme na Zemi, uzavrie sa a pôsobí dojmom, že nemá cit, dokonca pôsobí až ako tyran. Nie je to tak, on len nedosiahol svoj ideál, trápi sa a reaguje svojským spôsobom. Potrebuje určitú materskú náruč od ženy, ale len vtedy, ak mu vypláva na povrch ten pocit, že niečo nezvládne. Potom zas potrebuje od svojich blízkych poskytnúť dostatok slobody a neviazanosti. Preto ženy, ktoré chcú hrať neustále úlohu starostlivej matky, nemajú u neho šancu. Ak poskytnete mužovi Strelcovi slobodu a budete sa vedieť podieľať na jeho cestách za poznaním, na ktorých to iskrí dobrodružstvom i tajomnom, nebudete sa s ním nikdy nudiť a snáď sa aj posuniete spolu k nebeským výšinám. V staršom veku sa však muž Strelec zvykne usadiť. Namiesto výprav za dobrodružstvami sa venuje viac duchovným záležitostiam.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2024
MesiacRybyod 23.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024