Vodnár - charakteristika znamenia

Dostali sme sa k poslednému fixnému znameniu Vodnára. Tam, kde začalo posledné kardinálne znamenie Kozorožca vytvárať určitú formu v spoločnosti, a to väčšinou konzervatívnym spôsobom, vchádza Vodnár revolucionár, aby prejavil svoju aktivitu, často revolučným spôsobom.

Vodnár - charakteristika znamenia

Vidíme to aj na prejavoch v prírode počas pobytu Slnka v tomto znamení. Zima v čase Vodnára prituhuje, aj keď dni sa predlžujú, čiže presvetľujú slnečnými lúčmi. Spomínaná charakteristika bude platiť i na človeka, ktorý sa narodil pod vládou revolučnej planéty Urán. Z gréckych bájí je Urán boh neba, čiže sú to vzletné charakteristiky. Ak k tomu pridáme aj fakt, že jeho druhým vládcom je prísny Saturn, o ktorého sa delí s Kozorožcom (podľa gréckych báji je Saturn synom Urána, ktorý svojho otca vykastroval), čudujete sa, že Vodnárovi mnohé iné znamenia nerozumejú?

Jednoducho povedané, v niečom konzervatívny a priam samotár, napríklad v prístupe k vážnym milostným vzťahom, na druhej strane kamarátsky a spoločenský, obklopený ľuďmi, ktorých priťahuje svojim novátorstvom, originalitou a nekonvenčnosťou.

Zaradenie podľa živlu:vzduchDynamika:fixná
Vládca:Urán Archetyp:revolucionár, génius, vyhnanec, vedec
Osobnosť:človek intuícieTemperament:sangvinik
Túžba:prekonať realituImpulz:nasledovať vnuknutie
Cnosť:bdelosťNebezpečenstvo:šaškovstvo
Charakter:nositeľ ideíChyba:zaslepenosť
Časť tela:holenná kosť, lýtka, pankreasZdravotný problém:hystéria, bolesti nôh od kolena
Povolanie:klaun, astronóm, astronautCieľ:porozumieť tomuto svetu
Mocenský princíp:použitie sily, ktorá prekračuje hraniceFarba:modrá
Deň:sobotaKľúčové slovo:viem
Archanjel:Orifiel

Zanietený humanista, reformátor, ale i voľnomyšlienkár, ktorý potrebuje najviac zo všetkého duchovnú slobodu, ktorú tak milujú i Blíženci a Váhy, ktorí sú tiež vzdušného živlu ako on. Na rozdiel od nich však dokáže byť aj sám, dokonca to niekedy privíta, i keď pôsobí opačným dojmom.

Vzdušné znamenia oplývajú vysokým intelektom a Vodnár i veľkou intuíciou.

Zájdeme po radu, či pomoc pre pochopenie tohto zložitého znamenia do gréckych bájí:
Matka Gaia, čiže Zem, porodila v spánku Urána, ktorý býval v horách a živil ju láskyplne blahodarným dažďom. Na báje sa treba pozerať inak ako na náš bežný život, preto sa nečudujme ďalšiemu textu. Urán sa spojil s matkou Gaiou, s ktorou mal veľa detí. Nechcem tu opisovať ďalšie detaily, ale veľa Vodnárov sa naozaj vážne zaujíma o blaho Zeme a trápia sa nad horou odpadkov a iným znečistením našej matky Zeme. Toľko lásky a energie vedia dať do jej ochrany! Na druhej strane vedia poriadne ľadovo zmraziť a uzemniť iného človeka pri jeho emočných prejavoch.

Zdravotná stránka

Ak to však Vodnár preženie so svojou nekonvenčnosťou, zdôrazňovaním svojej originality a jedinečnosti, často nespoznáva mieru alebo mantinely, kedy už vyšiel z reality, a kedy je už mimo nej. Vtedy môžu nastať problémy so sociálnym začlenením sa. Hrozí vstúpenie do niektorej sekty, kde dokáže byť dokonca aj zanieteným a zaslepeným vodcom, alebo zájde do ďalšieho extrému: stane sa čudákom, samotárom, ktorému nikto nerozumie. Tieto stavy môžu vyústiť i do schizofrénie a depresií. Fyzické telo Vodnára často trápia bolesti kolien, holennej kosti a lýtok. Ozývajú sa u neho i choroby spojené so žľazami s vnútornou sekréciou, ako je pankreas, ďalej rôzne nešpecifické spasmické stavy a srdečná neuróza.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024