Odporúčame

Jasnovidka Renáta

Jasnovidka Renáta

Riešim partnerské vzťahy a dokážem preniknúť do štruktúry medziľudských vzťahov. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Sadia

Sadia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštec Adam

Adam

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Emilia

Emilia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Kavena

Kavena

Obsadená, zavolajte neskôr

Vodnár - charakteristika znamenia

Dostali sme sa k poslednému fixnému znameniu Vodnára. Tam, kde začalo posledné kardinálne znamenie Kozorožca vytvárať určitú formu v spoločnosti, a to väčšinou konzervatívnym spôsobom, vchádza Vodnár revolucionár, aby prejavil svoju aktivitu, často revolučným spôsobom.

Vodnár - charakteristika znamenia

Vidíme to aj na prejavoch v prírode počas pobytu Slnka v tomto znamení. Zima v čase Vodnára prituhuje, aj keď dni sa predlžujú, čiže presvetľujú slnečnými lúčmi. Spomínaná charakteristika bude platiť i na človeka, ktorý sa narodil pod vládou revolučnej planéty Urán. Z gréckych bájí je Urán boh neba, čiže sú to vzletné charakteristiky. Ak k tomu pridáme aj fakt, že jeho druhým vládcom je prísny Saturn, o ktorého sa delí s Kozorožcom (podľa gréckych báji je Saturn synom Urána, ktorý svojho otca vykastroval), čudujete sa, že Vodnárovi mnohé iné znamenia nerozumejú?

Jednoducho povedané, v niečom konzervatívny a priam samotár, napríklad v prístupe k vážnym milostným vzťahom, na druhej strane kamarátsky a spoločenský, obklopený ľuďmi, ktorých priťahuje svojim novátorstvom, originalitou a nekonvenčnosťou.

Zaradenie podľa živlu:vzduchDynamika:fixná
Vládca:Urán Archetyp:revolucionár, génius, vyhnanec, vedec
Osobnosť:človek intuícieTemperament:sangvinik
Túžba:prekonať realituImpulz:nasledovať vnuknutie
Cnosť:bdelosťNebezpečenstvo:šaškovstvo
Charakter:nositeľ ideíChyba:zaslepenosť
Časť tela:holenná kosť, lýtka, pankreasZdravotný problém:hystéria, bolesti nôh od kolena
Povolanie:klaun, astronóm, astronautCieľ:porozumieť tomuto svetu
Mocenský princíp:použitie sily, ktorá prekračuje hraniceFarba:modrá
Deň:sobotaKľúčové slovo:viem
Archanjel:Orifiel

Zanietený humanista, reformátor, ale i voľnomyšlienkár, ktorý potrebuje najviac zo všetkého duchovnú slobodu, ktorú tak milujú i Blíženci a Váhy, ktorí sú tiež vzdušného živlu ako on. Na rozdiel od nich však dokáže byť aj sám, dokonca to niekedy privíta, i keď pôsobí opačným dojmom.

Vzdušné znamenia oplývajú vysokým intelektom a Vodnár i veľkou intuíciou.

Zájdeme po radu, či pomoc pre pochopenie tohto zložitého znamenia do gréckych bájí:
Matka Gaia, čiže Zem, porodila v spánku Urána, ktorý býval v horách a živil ju láskyplne blahodarným dažďom. Na báje sa treba pozerať inak ako na náš bežný život, preto sa nečudujme ďalšiemu textu. Urán sa spojil s matkou Gaiou, s ktorou mal veľa detí. Nechcem tu opisovať ďalšie detaily, ale veľa Vodnárov sa naozaj vážne zaujíma o blaho Zeme a trápia sa nad horou odpadkov a iným znečistením našej matky Zeme. Toľko lásky a energie vedia dať do jej ochrany! Na druhej strane vedia poriadne ľadovo zmraziť a uzemniť iného človeka pri jeho emočných prejavoch.

Zdravotná stránka

Ak to však Vodnár preženie so svojou nekonvenčnosťou, zdôrazňovaním svojej originality a jedinečnosti, často nespoznáva mieru alebo mantinely, kedy už vyšiel z reality, a kedy je už mimo nej. Vtedy môžu nastať problémy so sociálnym začlenením sa. Hrozí vstúpenie do niektorej sekty, kde dokáže byť dokonca aj zanieteným a zaslepeným vodcom, alebo zájde do ďalšieho extrému: stane sa čudákom, samotárom, ktorému nikto nerozumie. Tieto stavy môžu vyústiť i do schizofrénie a depresií. Fyzické telo Vodnára často trápia bolesti kolien, holennej kosti a lýtok. Ozývajú sa u neho i choroby spojené so žľazami s vnútornou sekréciou, ako je pankreas, ďalej rôzne nešpecifické spasmické stavy a srdečná neuróza.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 22.09.2017
MesiacŠkorpiónod 22.09.2017
MerkúrPannaod 10.09.2017
VenušaPannaod 20.09.2017
MarsPannaod 05.09.2017
JupiterVáhyod 09.09.2016
SaturnStrelecod 18.09.2015
UránBaranod 12.03.2011
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008