Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Ezoterika

Z dejín vieme, že naša kultúra začala už v starovekom Grécku. Z gréckych bájí a vtedajšieho filozofického náhľadu na svet čerpáme doteraz. Aj pojem ezoterika vznikol z gréckeho slova esoterikos. Eso v starogréčtine znamená "vo vnútri".

{title}

Človek, ktorý sa zamýšľa nad životom, lepšie povedané terajším bytím tu na Zemi, objavuje v sebe niečo tajomné, čo nevie celkom vyjadriť a dokázať. Ak stretne ľudí rovnakého zamerania, či hľadajúcich toho niečoho, na istý čas ich to spojí. Ostatní ľudia ich berú možno ako sprisahancov, lebo sa vymykajú exoterickému, čiže všeobecnému náhľadu na vec.

Ezoterické pojmy

V dnešnej dobe je o ezoterike dosť literatúry. Človek si môže vyberať. Je na ňom, čo prijme a čo zavrhne. Treba počúvať a čítať srdcom, rozlíšiť, čo je správne a čo scestné. Medzi ezoterické pojmy patria aj:

  • Astrológia - starobylé umenie, ktoré si pripisuje schopnosti predpovedať budúce udalosti, ľudský osud a povahu človeka na základe vplyvu Slnka, Mesiaca a planét.
  • Archetypológia - ezoterická veda, ktorá pomocou vibračného kódu akejkoľvek osobnosti odhalí príčinu jej problémov.
  • Numerológia - skúma ezoterický (skrytý) význam čísiel a všetkého, čo sa dá na čísla previesť, najčastejšie dátum narodenia a meno.
  • Holistika - vedná disciplína, ktorá dopĺňa klasickú medicínu starostlivosťou o jednotu ľudského tela, ducha a mysle.
  • Karma - príčina a následok - vplyv predchádzajúceho života na ten súčasný.

Ezotericky zmýšľajúci ľudia sú často veriaci jedinci, ktorí hľadajú tú správnu cestu, po ktorej treba kráčať životom, aby neprešľapovali na jednom mieste aj viac životov. Podľa ezoterického vnímania sveta, človek prechádza postupne vývojom, evolúciou. Ak sa nepoučí z chýb, ktoré urobil, zákon karmy mu nastaví lekcie, ktorými musí prejsť, aby sa očistil.

Foto: isifa/thinkstockphotos