Odporúčame

Zoruna

Zoruna

Vesmír ma inšpiruje k duchovnu a k pomoci ľuďom. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Mesiac v znameniach zverokruhu

Luna symbolizuje a stelesňuje princíp odrazu. Je spájaná s citmi, reakciami a inštinktami, ale aj s telesnou stránkou človeka a každodennými praktickými záležitosťami. Býva zobrazovaná ako dospelá žena, manželka alebo matka. Symbolizuje biologické a psychické funkcie, citové a inštinktívne reakcie, adaptáciu, rozvoj, ženský princíp a zrenie.

Mesiac v znameniach zverokruhu

V našich horoskopoch sa často objavuje upozornenie na vplyv Luny pre jednotlivé dni, či znamenia. Hlavne pre mladých a začínajúcich ezoterikov, čitateľov Monea, prinášame stručný a vysvetľujúci popis tohto vplyvu. Základnou pomôckou je lunárny kalendár, kde je každodenný vplyv Luny podrobne rozpísaný, niekedy i s praktickými radami.

Všetko, čo vykonáte v týchto dňoch, bude pôsobiť účinnejšie. Pretože táto tematika je veľmi rozsiahla, teraz sa sústredíme viac na psychické, ako na zdravotné vplyvy. Postavenie Mesiaca poukazuje na našu citovú stránku a emotívnosť už dňom i hodinou narodenia. Vplyv Mesiaca pri vašom narodení si môžete prečítať v inom článku, alebo sa dozvedieť z vášho natívneho horoskopu.

Mesiac v znamení Barana

Na ľudí pôsobí väčšia impulzívnosť, prípadne až nerozvážne jednanie a citová dominantnosť silnejších jednotlivcov. Ctižiadostivý, živý temperament s agresívnou emocionalitou môžu slabších jedincov zastrašiť. Túžba po nezávislosti, unáhlenosť a prelietavosť môžu narobiť viac nepotrebných problémov. Odvaha, vlastné nápady a iniciatíva sú vhodnejšie do pracovného procesu, ale väčšinou sú nevhodné pre rodinný život. Luna v Baranovi je prudká, netrpezlivá, popudlivá a impulzívna, prináša mnoho síl pre prácu, ale málo trpezlivosti a nehospodárnosť. Sú vhodné rýchle a jednoduchšie práce.

Mesiac v znamení Býka

2,5 denný vplyv Luny v zemskom znamení Býka by ste mali využiť na riešenie potrieb materiálneho a finančného zabezpečenia. Z dôvodu citového bezpečia je výrazná potreba citovej stability, láskavosti, pokoja a istoty. Nemala by byť podceňovaná ale aj láska k fyzickým a sexuálnym pôžitkom. Uplatní sa zmysel pre rodinné a finančné záležitosti. Pri zlých aspektoch nastáva domáhanie sa a zdôrazňovanie túžby po pôžitkoch a lenivosť. Luna v Býkovi prináša lepšiu stabilitu, pokoj a priateľstvo. Vhodný čas pre prácu s drevom a nakupovanie. Podarí sa práca vyžadujúca si silu.

Mesiac v znamení Blížencov

Náladovosť, nepokoj, nestále emócie, nesústredenosť, zvedavosť, sklon robiť mnoho vecí naraz sú energie, ktoré sa prejavujú, keď je Luna vo vzdušnom znamení Blížencov. Čas je vhodný na časté zmeny pobytu. Rodinný život je akoby často “na cestách”. Pri zlých aspektoch zaúčinkuje zmätenosť a veľká citová nestabilita. Luna v Blížencoch vnáša do denných i nočných hodín nepokoj a rozptýlenosť. Nastávajú menej pokojné noci. Sny sú často o lietaní u ľudí, ktorí sú šťastní. O pádoch a padaniach sa sníva ľuďom unaveným a vystresovaným. Vhodnejšie sú fyzicky nenáročné práce vyžadujúce si len malú sústredenosť.

Mesiac v znamení Raka

Mesiac je patrónom vodného znamenia Raka. Preto je Rak obyčajne citlivý, zraniteľný človek so zmyslom pre rodinu a s vysokou empatiou. Vášne má potláčané do seba, ale citový vzťah k domovu má veľmi silný. Pri zlých aspektoch nastáva zvýšená precitlivenosť a vzťahovačnosť alebo problémy i v širšej rodine. Keď je Luna v Rakovi, zamerajte sa na rodinné tradície a kolektívne práce. Môžete byť náchylní k citovému kolísaniu. Mali by ste sa naučiť odpúšťať a zabúdať. Mnoho záležitostí môžete chápať príliš osobne.

Mesiac v znamení Leva

V dňoch, kedy je Luna v Levovi, vystupuje do popredia zvýšená potreba obdivu, vyhľadávanie citových a dramatických situácií. Uplatní sa hlavne tvorivá povaha s vysokou kreativitou. City sú vyjadrované veľmi dramaticky, často až prehnane. Silná potreba vzbudzovať pozornosť sa uplatní tam, kde je to výhodné, nie tam, kde chýba skôr pokojná atmosféra. Navštívte spoločenské podujatia, keď chcete vyniknúť. Pri zlých aspektoch však môže robiť problémy márnivosť, hystéria, teatrálnosť, láska k prepychu, domýšľavosť a nestály citový život. Luna v Levovi miluje oslavy, prepych a predvádzanie sa. Vplyvy sú vhodné, kde je potrebná veľká výkonnosť pre uskutočňovanie veľmi náročných úloh.

Mesiac v znamení Panny

V dňoch pod vplyvom Luny v zemskom znamení Panny sú city podrobované rozumovej analýze. Človek v tomto znamení je praktický, čistotný, poriadkumilovný, skeptický, s malou sebadôverou a s potrebou byť užitočný. V ovzduší je citeľná kritická, pedantná, opatrná atmosféra. Pri zlých aspektoch kazí vzťahy puntičkárstvo a prehnaná kritika. Pestujte viac otvorenú tolerantnosť a akceptujte nedokonalosti života. Je vhodné pustiť sa do dlhodobého plánovania a finančnej kalkulácie. Fantázie, i tie erotické, sa veľmi neuplatnia.

Mesiac v znamení Váh

Človek obyčajne podľahne v týchto dňoch potrebe kultivovaných emócií a túžbe po harmonickom vzťahu. Zmysel pre estetiku, vkus a eleganciu sa dá zmysluplne využiť v domácom i pracovnom prostredí. U iných budete mať pocit, že ste obľúbený. Pri zlých aspektoch sa môže prejaviť citová závislosť na inom človeku, nerozhodnosť a precitlivenosť. Práca vyžadujúca vkus a estetické cítenie sa vám bude viac dariť. Naopak, nevhodná je väčšia psychická i fyzická námaha.

Mesiac v znamení Škorpióna

Vášeň a intenzívne city, ktoré môžu byť skryté pod povrchom, môžu skomplikovať i dopredu pripravené akcie. Veľká zmyselnosť je vhodná pri erotických fantáziách. Túžba citovo ovládať iných až žiarlivosť by sa mala usmerniť do menej výrazných medziľudských komunikácií. Pri zlých aspektoch si treba dať pozor na pomstychtivosť a citovú neoblomnosť. Zo zosilnených emócií nastupuje i sklon k riešeniu problémov pod vplyvom alkoholu. V práci viac vyhovuje intenzívna samostatná činnosť.

Mesiac v znamení Strelca

Vznešené a idealistické city, vysoké ciele, láska k cestovaniu, túžba dopátrať sa pravdy, to je motivácia týchto dní. City víťazia nad rozumom. Nebudú vám prekážať časté zmeny pobytu. Vhodne využite intuitívne myslenie, váš záujem o právo, či filozofiu. Láska k zvieratám a potulkám po prírode vás pozitívne naladí. Pri zlých aspektoch sa prejaví dôverčivosť, sklon k preháňaniu alebo aj arogancia. V týchto dňoch by opatrnosť mala byť predovšetkým v oblasti dopravy. Prílišné riskovanie na cestách by sa nemuselo vyplatiť. Ako činnosť sú vhodné práce náročné na pracovné postupy, plánovanie dovolenky a ciest.

Mesiac v znamení Kozorožca

Citový chlad a emocionálna rezervovanosť vás môžu u blízkych trochu vyviesť z miery. Všetko, i život, bude brané príliš vážne. Zaskočiť vás môžu i oslabené vášne. Prekvapivo je možná hanblivosť, zakríknutosť alebo melanchólia. Je i zvýšený citový vzťah k majetku. Pri zlých aspektoch pôsobí a zraňuje vypočítavosť a bezohľadnosť. Vhodný čas na práce vyžadujúce presnosť i riešenie stavu financií. Ak vás zaťažuje systematická, dôkladná a pomalá práca, tak si ju naplánujte a zrealizujte v dňoch Luny pod vplyvom zemského znamenia Kozorožca.

Mesiac v znamení Vodnára

V týchto dňoch budete mať pocit akoby neosobného prístupu ľudí k vám. To sa len prejavuje všeobecná túžba po citovej nezávislosti, odstupu, potreby slobody vo vzťahu. Idealizmus, humanita, záujem o nekonvenčné veci ale nájdu uplatnenie. Fyzické vášne sú oslabenejšie. Pri zlých aspektoch nastáva strach z citovej väzby a získanie nezávislosti za každú cenu. To je i preto, že Vodnár má tendenciu k nepredvídateľnostiam, rebéliám a prudkým zmenám. Luna prechádzajúca znamením Vodnára prináša prekvapenia, ktoré vás môžu postretnúť kdekoľvek a kedykoľvek. Dôležité bude udržať si pokojnú a trpezlivú myseľ. Zachovajte pokoj a nadhľad, i keď to nie je také jednoduché. Relaxujte, je to skvelý čas na prechádzky, ale aj na prácu na vzduchu.

Mesiac v znamení Rýb

Veľký súcit s inými a veľká predstavivosť, ale i precitlivenosť a sentimentalita môže do vás nečakane vstúpiť, keď Luna bude v tomto vodnom znamení. Vzťah k mysticizmu, túžba po veštení a ľahká zraniteľnosť môže veľmi pomôcť romantickým večeriam. Úniky z reality alebo prílišná obetavosť by vás mohli vyviesť z konceptu. Pri zlých aspektoch sa objaví i trpiteľské prijímanie osudu, sebaľútosť, pasivita a citová neistota. Ryby sú znamením porozumenia, súladu, harmónie, empatie. Je to vhodná doba na vypočutie si iných, blízkych a poliatie izbových kvetín, ktoré do priestoru tiež vyžarujú dobré vibrácie.