Veštica Alica

Alica

Osobný kód 180

Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Zimný slnovrat

22. decembra 2019 nastáva na našej Zemi zimný slnovrat. Prichádza zima, presnejšie povedané, tu u nás na severnej pologuli.

Zimný slnovrat

Z astrologického hľadiska tento najkratší deň v roku otvára bránu znameniu Kozorožca, ktorému vládne pán času, prísny Saturn - zobrazovaný aj ako smrť s kosou. Ľudia pociťujú chlad, mnohí podľahli depresiám. Viac ako inokedy si uvedomujeme, ako sme závislí od slnečného jasu. To je ono koleso času, ktorému neujde žiaden pozemšťan.

Najhlbšia noc rodí najsilnejší deň

Do toho ako iskierka nádeje vchádza zvesť o narodení Ježiša. Komerčne naladení ľudia ju využívajú na svoje ciele, ale to nie je pointou tohto článku. Slnko a s ním aj archanjel Michael sa obracia (slnovrat) smerom na sever a jeho lúče svetla pomaly, ale isto rozjasňujú naše mestá, polia, lesy a v neposlednom rade aj mier a tváre ľudí. Veď sa aj hovorí, že na Nový rok sa deň posúva o slepačí krok. Čím bude deň dlhší, tým sa v srdciach ľudí začne rodiť nádej na lepší zajtrajšok. Postupne kujú svoje plány, ktoré teraz zasiali do svojich myslí. Treba si však neustále polievať svoje semienka, a to tvorivosťou, usilovnosťou, sebadôverou, ale aj zdravým sebavedomím.

Deň zimného slnovratu považovali pohanské národy za najväčší sviatok roka. Je pravdou, že to bolo aj z praktického hľadiska, lebo už nemali tak veľa roboty na poliach a konečne si vydýchli. Konali sa rôzne rituály na odháňanie zlých duchov, temných bytostí a démonov. Mnohé z nich sme prebrali aj my. Rodiny si dávajú vysvätiť domy a byty, viac ako inokedy sa zapaľujú sviečky, lebo oheň má čistiaci účinok. Dlžníci splácajú dlhy, rozhnevaní ľudia si podávajú ruky, bohatí obdarúvajú chudobných. Nový rok chce každý začať s čistým štítom.

Zmysel tohto obdobia je teda zostúpiť do hlbín svojho vnútra, vyniesť si pravdu na povrch a premeniť tmu na svetlo. Nelipnite preto na minulosti, len sa poučte z chýb, ktoré ste urobili a odpustite tým, ktorí vám ublížili. Žite svoju prítomnosť podľa vašich možností a schopností. Potom sa nebudete musieť báť budúcnosti…