Doporučujeme

Zoruna

Zoruna

Vesmír ma inšpiruje k duchovnu a k pomoci ľuďom. Více »

Další kartářky online
Kartářka Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Věštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Kartářka Stella

Stella

Osobný kód 160

Nov Měsíce ve znamení Berana

Rozbor vlivu novu Měsíce v dubnu 2024

V pondelok 8. apríla po 20. hodine nastáva nov v Baranovi. Slnko a Mesiac sa nachádzajú spolu v druhej polovici znamenia Baran. Mesiac zakryje Slnko a tak nastáva jeho zatmenie. Neďaleko sa nachádza aj Merkúr, posol bohov, ktorý je však v čase novu retrográdny.

Nov Měsíce ve znamení Berana
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v květnuÚplňky a novy Měsíce 2024

Poslední čtvrť01.05.2024 13:30Vodnář-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Měsíce květen 2024
První čtvrť15.05.2024 13:50Lev-
Úplněk23.05.2024 15:55StřelecÚplněk Měsíce květen 2024
Poslední čtvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Nov Měsíce nastane: 08.04.2024 20:23

Viac ako inokedy sa vám môžu v mysli objavovať nedokončené projekty a zážitky z minulosti. Skúste si ich spracovať tak, aby ste nikomu neuškodili. Naopak, možno urobíte poslednú bodku nad nevypovedanými a nevyriešenými rozhovormi s ľuďmi, ktorí mali s vami nejaký problém. Na druhej strane, možno nebude od veci niekomu poďakovať, alebo aj povedať, že ho máte radi.

Baran je akčným znamením, ovplyvňuje hlavu, tvár, mozog a našu životnú silu. Preto tento nov vyvoláva u ľudí dvojnásobne pocity alebo až nutkanie začať niečo odznova. Treba však dať pozor na prchkosť, divoké až pudové jednanie. Preceňovaním svojich síl si však môžete uhnať úraz alebo prinajmenšom bolesť hlavy.

Novom začíname nové veci. Pokiaľ teda chcete už dlhšie zmeniť niečo vo svojom živote a nenašli ste k tomu motiváciu, možno práve teraz ju objavíte. Dajte si napríklad záväzok, že sa budete starať o vaše životné prostredie, ale aj fyzické telo.

Zdravie

V apríli je najviac namáhaná pečeň. Pre zdravých a odvážnych bude v čase novu vhodná hladovka. Starším a chorým tiež neuškodí striedme stravovanie a pitie dostatku čistej vody. Netreba však vypiť naraz liter vody! Pite ju po dúškoch z pohára. Pokiaľ vám bude chladnejšie, pite slabý bylinkový odvar, napríklad z púpavy lekárskej a žihľavy dvojdomej. Oboch je teraz v prírode dostatok. Tieto rastlinky zbavujú pečeň i celé telo toxínov.

Pŕhľavu trhajte v rukaviciach, inak budete cítiť v prstoch účinok jarnej žihľavy aj viac dní. Ibaže by ste mali na rukách reumu, vtedy vám pomôže. Na čaj je najlepšie trhať len prvých šesť vrchných lístkov.

Na záver teba pripomenúť, že apríl je mesiacom rastu, plodnosti a výživy. Prineste do svojich domovov jar. Pestujte v záhradách kvety, liečivé rastlinky, koreniny i zeleninu. Tešte sa z kvitnúcich stromov a mladých zelených lístkov. Kto podotkne, že nemá záhradu, má predsa okná a prípadne i balkón. Tam sa dajú tiež robiť jarné zázraky!

Jaký vliv má na vás tento nov Měsíce?

Beran

Potrebujete zbaviť zlozvykov? Teraz je na nich príhodný čas! Na nové začiatky v láske vám síce dozerá aj Venuša, ktorá je u vás, ale so svadbou, či inými vážnymi začiatkami treba aspoň počkať do poslednej štvrtiny apríla, kedy už Merkúr bude mať priamu dráhu. Jedná sa o zmluvy, no a taká hoci aj romantická svadba má tiež dôležité podpisovania! 

Býk

Jarný nov vám zašiel do vášho domu podvedomia. Neprepínajte svoje sily, všetko má svoj čas. Energiu nadobudnete, ak zlikvidujete všetko staré vo svojej mysli a povyhadzujete nepotrebné veci zo skríň. Staré spomienkové predmety, ktoré vás len nahnevajú, alebo rozľútostia, nepatria už do vášho života! Predsa nebudete sami seba trápiť!

Blíženci

Pre vás je nov v Baranovi celkom príjemný, lebo vrhá svoje pôsobenie vždy všeobecne na váš dom priateľov. Vrhnite sa do víru udalostí, najlepšie spolu s priateľmi. Voľní môžu medzi nimi stretnúť novú lásku, lebo Venuša je tiež v Baranovi. Zadaní svoj vzťah posunú vyššie. Dajte si však do poriadku resty na úradoch. Zatmenie Slnka môže totiž niečo vyniesť na povrch práve tam.

Rak

Nov v Baranovi je pre vás dosť náročný. Zasahuje a hľadá temné stránky v kariére a môže dôjsť k stretu záujmov medzi vami a tými, ktorí vám chcú vládnuť.  Nemaľujte si však hneď čerta na stenu! Občas je dobré poučiť sa aj z negatívnych zážitkov či svojich chýb z minulosti. Tie vám môže práve oprášiť práve retrográdny Merkúr. Opatrní buďte hlavne vtedy, ak chcete postúpiť vyššie. Nepozerajte však dlho do minulosti, tá je už za vami! 

Lev

Nov v Baranovi je pre Levov príjemný. Zasahuje do domu vyššieho vzdelania, zahraničných ciest ale i zákonodarstva. Urobte si priestor a čas na vzdelanie. Je jedno, koľko máte rokov. Učíme sa do smrti. Nepodceňujte mladších ľudí od seba. Pokiaľ máte niekoho v cudzine, spojte sa s ním. Možno vám dá dobrý tip na výhodnú zahraničnú dovolenku. 

Panna

Nov v Baranovi vám všeobecne zasahuje do spoločných investícií s niekým, kto je pre vás dôležitý. Je to však aj dom morálky a obnovy. Bude pre vás aj dobre začať pozerať na život inak ako doteraz. Stagnácia ešte nikoho neposunula vyššie. Venujte sa načúvaniu sveta naokolo i tomu, čo hovorí vaše srdce. Naučte sa prijímať, nielen dávať. 

Váhy

Pokiaľ potrebujete podpisovať nejaké zmluvy, čítajte aj text uvedený menšími písmenami, aby ste sa neunáhlili v rozhodnutí a nepodpísali to, čo vám vlastne poškodí. Poučte sa z minulosti. Riešte vzťahy s veľkou dávkou tolerancie a láskou v srdci. Opozičná Venuša síce až tak neškodí, ale pozor na osobnú disciplínu a lenivosť. 

Štír

Nov v Baranovi vám zasahuje do domu zamestnania a zdravia. Pre vás bude očistná diéta veľmi vhodná. Pokiaľ máte cukrovku, alebo inú závažnú chorobu, poraďte sa s odborníkom na výživu. Urobte si poriadok doma i v robote. Vyvarujte sa náhlym rozhodnutiam, aby ste neskôr neľutovali svoje kroky. 

Střelec

Nov v Baranovi vám zasahuje do domu tvorivosti, koníčkov a radosti. Malé neškodné flirty sú dovolené, Venušu máte tiež v piatom dome potešenia, ale nepreháňajte to. Na expanziu všetkého druhu sa ste totiž dosť náchylní. Týka sa to aj hazardu. Venujte sa radšej deťom a hrám, ktoré nie sú nebezpečné, ale pritom príjemné. Ak človek prežije príjemné chvíle, dlhodobo z nich vie čerpať pozitívnu energiu. 

Kozoroh

Pomerne náročný nov v Baranovi zvládnete ľahšie, ak si dáte navzájom dostatok voľnosti s vašimi doma. Pozor na unáhlené konanie, máte k nemu teraz veľmi blízko. Nov vám zasahuje do domu predkov a rodiny. Niektoré astrologické školy tvrdia, že štvrtý dom je aj domom nehnuteľností. Pokiaľ nejakú máte, skúste pouvažovať, ako ju vylepšiť. Náročné úpravy sú však vhodné až koncom apríla a v máji. 

Vodnář

Nov v Baranovi vám vplýva na dom krátkodobých ciest, komunikácie a bežného vzdelávania.  Nenechajte sa znechutiť nepríjemnými rečami niektorých ľudí. Pomyslite si, že ešte asi neprešli ten kusisko cesty, ktorý vy už máte za sebou. Krátkodobé výjazdy do vášho okolia vám prinesú radosť a dostatok inšpirácií do ďalších jarných dní. Študenti by však nemali podceňovať bežnú každodennú prípravu do školy. 

Ryby

Nov vás všeobecne navštívil v dome financií, obchodu a peňažných zdrojov. Počas minulého novu u vás ste sa úspešne naštartovali do nových a lepších variant života. Mnohí z vás už zistili, že viera v seba samého je najväčšou hodnotou človeka. Mať sa rád nie je sebecké. Porozmýšľajte nad tým, do akej miery radi prijímate a dávate. Mala by byť v tom rovnováha. Pokiaľ ju nemáte, skúste to napraviť. 

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceBlíženciod 20.05.2024
MěsícŠtírod 20.05.2024
MerkurBýkod 15.05.2024
VenušeBýkod 29.04.2024
MarsBeranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoVodnářod 21.01.2024

Začátek ročních období 2024

JaroJarní rovnodennost20.03.2024
LétoLetní slunovrat20.06.2024
PodzimPodzimní rovnodennost22.09.2024
ZimaZimní slunovrat21.12.2024