Kartářka Večernice

Večernice

Osobný kód 159

Kartářka Sara

Sara

Osobný kód 176

Úplněk Měsíce ve znamení Kozoroha

Rozbor vlivu úplňku Měsíce v červenci 2019

V utorok neskoro večer nastáva spln Mesiaca. Slnko v Rakovi robí vtedy presnú opozíciu na Lunu v Kozorožcovi. Spln vyvoláva v mnohých ľuďoch nepokoj, čo uznávajú aj tí jedinci, ktorí astrológiu podceňujú ako pavedu.

Úplněk Měsíce ve znamení Kozoroha
Foto: Adobe Stock

Fáze Měsíce v prosinciÚplňky a novy Měsíce 2019

První čtvrť04.12.2019 08:00Ryby-
Úplněk12.12.2019 06:15BlíženciÚplněk Měsíce prosinec 2019
Poslední čtvrť19.12.2019 06:00Panna-
Nov26.12.2019 06:16KozorohRozbor připravujeme

Úplněk Měsíce nastane: 16.07.2019 23:41

Veľmi silný spln

Tentokrát bude na nás spln pôsobiť veľmi intenzívne, lebo Mesiac bude ruka v ruke s Plutom - planétou, ktorá má transformačné účinky. Najprv niečo zničí, aby nastolila nový režim. V blízkosti sa nachádza aj prísna planéta Saturn, ktorá stráži systém, poriadok, zákon a čas.

U mnohých ľudí môžu nastať veľmi intenzívne emocionálne zážitky. Ľuďom s nekalými úmyslami sa však vyhnite, lebo by sa im mohlo podariť, že vás zmanipulujú k svojej vôli. Čestný človek, ktorého teraz stretnete, vám bude pozerať priamo do očí a nebude sa podlizovať lichôtkami. Môže vám dokonca priniesť určité dôležité posolstvo.

Skoncentrujte sa na svoje ciele, urobte si plán, ktorý budete krok po kroku aj dodržiavať. Kozorožec totiž nedá nič zadarmo. Tvrdou prácou k vám však príde vytúžené povýšenie, alebo väčší finančný príjem. 

Zdravie počas splnu

Spln v Kozorožcovi môže vyvolať bolesti hlavy. Posilnite svoje telo pobytom v prírode, doprajte si rozumnú dávku slnečných lúčov, aby sa vám uložil vitamín D do kostí. Zacvičte si cviky na držanie tela.

Počas každého splnu je vhodné obdobie na striedme stravovanie až hladovku. Samozrejme, záleží na zdravotnom stave človeka, či si ju môže dovoliť. Ak máte o tom čo len malé pochybnosti, poraďte sa s lekárom.

Veštica Janka AvelangeTÉMA DŇA:

Spln Mesiaca a magické rituály

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Jaký vliv má na vás tento úplněk Měsíce?

Beran

Spln v znamení Kozorožca je pre vás dosť náročný pre oblasť kariéry. Dodržujte predpisy a zákony. Pracujte s elánom, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi a doma radšej zalezte do povestnej autonómie. Veď nie je všetkým dňom koniec!

Býk

Spln, ktorý je v Kozorožcovi, vám ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Ak nájdete jasnú odpoveď, že je na čase ho zmeniť, berte do rúk kompas a hľadajte ten správny!

Blíženci

Kozorožec i Rak učia rýchleho Blíženca trpezlivosti. Ak pociťujte nutkanie, že treba na úradoch rýchlo jednať, rátajte do desať, aby ste sa upokojili. V podstate je však pre vás tento spln neutrálny. Vybavíte všetko potrebné. 

Rak

Tento spln je pre Rakov dosť náročný. Preveruje vám oblasť partnerstva, kde môže dôjsť k zmenám. Nenechajte sa manipulovať, ale platí to aj obrátene! Opatrne jednajte s ľuďmi, o ktorých viete, že sú vaši nepriatelia!

Lev

Spln vám zasahuje do domu zdravia. Je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž, alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Inak povedané, splňte svojmu telu to, čo si už dlho pýta! 

Panna

Spln vám zasahuje do domu detí a radosti. Venujte sa koníčkom, alebo si ich hľadajte. Zachovajte si pokojnú hlavu. Vtedy vyťažíte z tohto splnu to, čo potrebujete najviac. Ak vás hnevajú vaše deti, ktoré majú svoje vysnívané prázdniny, zamyslite sa nad vetou: Zabudol vôl, že teľaťom bol. Snáď nechcete, aby mali nedobré spomienky na detstvo! 

Váhy

Náročný spln môžete zvládnuť, ak budete jednať postupne a systematicky. Najprv haste to, čo vás páli najviac. Bude to asi vaša domácnosť. Vy potrebujete okolo seba pekné, harmonické prostredie. Poraďte sa so spolubývajúcimi, čo by vám urobilo spoločnú radosť. Síl by ste mali mať dosť, len ten nepokoj treba zharmonizovať. Skúste denne tancovať!

Štír

Pre vás je tento spln celkom príjemný. Ak vás vytiahol na cesty, predsa len buďte opatrní. Nemá každý dobre postavené Slnko i Lunu tak, ako vy teraz. Nikto vám však cestovanie nezakazuje, ba naopak, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Splňte si nejaké prianie.

Střelec

V popredí sú hodnoty, áno budú to aj financie. Ak vám povie niekto, že míňate peniaze na zbytočnosti, môže mať pravdu. Možno to len potrebujete počuť, aby ste si prehodnotili svoj postoj k majetku vôbec. Inak je pre vás spln v Kozorožcovi neutrálny. 

Kozoroh

Náročné obdobie leta poznáte, hlavne, ak je Slnko v Rakovi. Po tieto dni sa skoncentrujte! Je významný spln pre Kozorožcov! Nepodceňujte impulzy, ktoré k vám prichádzajú. Energie by ste mali mať dostatok. Choďte si za svojím cieľom, ale nie cez mŕtvoly! Také víťazstvo by vás netešilo.

Vodnář

Vás zastihol spln všeobecne v dome podvedomia. Vnímavosť máte aj tak dosť veľkú, ale teraz to bude bomba! Nepodceňujte ani vy vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Čítať ich viete iba vy. Pozor však, aby ste nepodľahli hrubším energiám a zlosti, lebo Mars máte v opozícii i Merkúra.

Ryby

V tomto období by sa z vás mohli stať manipulátori číslo jeden! Neradím vám však, aby ste tomuto nutkaniu podľahli. Niečo podobné ste už zažili v minulosti, tiež takto v lete okolo splnu v Kozorožcovi. Máte možnosť vykročiť aj po lepšej ceste! Napríklad, pomôcť svojim priateľom dobrou radou, alebo ich potešiť niečím príjemným.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceStřelecod 22.11.2019
MěsícRakod 12.12.2019
MerkurStřelecod 09.12.2019
VenušeKozorohod 26.11.2019
MarsŠtírod 19.11.2019
JupiterKozorohod 02.12.2019
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2019

JaroJarní rovnodennost20.03.2019
LétoLetní slunovrat21.06.2019
PodzimPodzimní rovnodennost23.09.2019
ZimaZimní slunovrat22.12.2019