Doporučujeme

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Více »

Další kartářky online
Kartářka Janita

Janita

Osobný kód 162

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Kartářka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Mladí ľudia a partnerské vzťahy (1. časť)

Neoddeliteľnou súčasťou nášho života sú v prvom rade naši rodičia, potom súrodenci a ostatná rodina, prípadne priatelia. Títo všetci naše vzťahy dotvárajú. Pamätáme si všetky krásne veci, hádky, polemiky, ale aj smutné záležitosti, ktoré sa v priebehu života udejú.

Mladí ľudia a partnerské vzťahy (1. časť)

Je to súčasť nášho života. Tu by sme povedali, že asi nám k životu nič nechýba, ale príde prvá láska a tá zmení naše myslenie, rozbúši sa nám srdiečko a rozum prestane naplno pracovať.

Hovorí sa, že zaľúbení pozerajú cez ružové okuliare. Stalo sa vám to už niekedy? Určite áno. Každý z nás bol zaľúbený a mal pocit, že sa vznáša nad zemou. Je to pocit, ktorý sa opakuje nespočetnekrát už stáročia dozadu. Začíname si budovať nový vzťah, nový život. Denne stretávame páriky mladých, aj starších ľudí, ktorí sa vedú za ruky, usmievajú sa, bozkávajú sa.  Či sú to mladí ľudia, starší ľudia či manželské páry, od každého si môžeme zobrať ponaučenie, aby sme sa v našom živote mohli rozhodnúť, čo je pre nás dobré a čo nie. Tu si môžeme povedať, že toto vo svojom vzťahu chcem, alebo toto nie.

Začiatky sexuálneho života

Tieto vzťahy však už naberajú na vážnosti. Tu sú začiatky pohlavného života, toto je časť života, ktorú chce každý čo najrýchlejšie zakúsiť, spoznať. A práve v tomto období sa najviac rozvíja charakter mladých ľudí. V tomto čase sú nadmieru ovplyvnení okolím a priateľmi, keď sústavne počúvajú o novonadobudnutých skúsenostiach svojich spolužiakov, či spolužiačok. A je len samozrejmé, že túžia po niečom novom. Tu sa vynára vo vzťahu prvé vážne rozhodnutie v sexuálnej oblasti. Dievčatá sa vo väčšine prípadov nehrnú tak bezhlavo do sexu. Pre nich to znamená veľmi významnú udalosť živote. Práve preto nie je dobré, ak chlapec psychicky vydiera svoju partnerku, len aby dosiahol to svoje. Takéto vzťahy bez lásky, či len jednostrannej lásky sa nikdy neskončia šťastne. Ak chlapec dosiahne svoje, nič mu už nebráni v tom, aby sa zameral na inú „trofej“. Neberúc ohľad na city dievčaťa ukončí niečo, čo mohlo byť úžasné. A dievča? Častokrát nie je psychicky dosť vyspelé na to, aby začalo sexuálne žiť, preto opúšťa chlapca, lebo ju to vystraší. Toto by však bol hádam ten lepší prípad. No často nezodpovednosť partnerov spôsobí, že výsledkom vzťahu nie je len smútok, ale aj neplánované rodičovstvo. Práve preto sa odporúča začať s pohlavným životom neskôr, veď nič z toho nám neutečie a na svete by bolo o jedno nechcené dieťa menej.

Problémy a partnerské vzťahy

Je čas zložiť si z nosa ružové okuliare a pozerať sa na svet reálne, pretože do života nám vchádza veľa prekážok, ktoré treba skôr, či neskôr riešiť. Čím skôr sa pustíme do riešenia tým lepšie, pretože každá vec sa ľahšie rieši v zárodku, rozvážne a s kľudom. Keď sa dlho veci neriešia, nastávajú hádky, zvady, kriky. A to býva začiatok konca, konca krásnej lásky. Takéto rýchle konce mávajú väčšinou tie prvé lásky, kedy mladí ľudia ani sami nevedia, čo vlastne od života očakávajú. Mladí chlapci a dievčatá si začínajú uvedomovať prítomnosť druhého pohlavia. Tieto priateľstvá sú poznačené nevinnosťou, no zároveň aj rodiacou sa sexualitou. Hlavnú rolu v nich zohráva pocit blízkosti toho druhého, spoločné prechádzky a “ukradnuté” pusy. Spoznávajú sa a hľadajú čosi nové, nepoznané. Častokrát nie sú ešte pripravení na sexuálny život. Býva to vtedy, keď vidia problémy a nenávisť u svojich rodičov, vtedy hľadajú lásku, pritom je to skôr útek z domu.

Príliš mladí ľudia si ešte ani neuvedomili, že len láska ku spoločnému životu nestačí a už nastali problémy, ktoré nielen, že nevedia riešiť, ale ani sa ich nesnažia riešiť. Nastáva rozchod a sklamanie. V poslednom čase pribúda veľa rozchodov a rozvodov, pretože sa partneri dostali do bludného kruhu a pre nich sa zdá byť jednoduchšie rozísť sa. Drvivá väčšina z nich už má aspoň jedno dieťa, a teraz len nastávajú obrovské problémy, kto si vezme dieťa, ako ho uživiť, ako ho správne vychovať, prípadne platiť výživné atď. Súdy, hádky, problémy, ani jeden nechce ustúpiť, obaja si presadzujú svoju pravdu… Zdá sa vám to povedomé? Myslím, že áno. Stretávame sa s tým dennodenne.

Nezabúdajte: Všetko sa dá riešiť, len treba chcieť. To čo vložíme do vzťahu, to sa nám aj vráti. Keď doň vložíme lásku a šťastie, to sa nám vráti, ale i keď tam vložíme zlobu, rovnako sa nám vráti. Krásne to vyjadruje veta: „Čo je vo vnútri, to je na povrchu, čo je na povrchu, to je aj vo vnútri.“

Začnite si uvedomovať vaše myšlienky, vaše slová, ako ich formulujete, ako myslíte a ako konáte. Premýšľali ste sami nad sebou?  Veríte sami sebe, alebo veríte svojmu partnerovi? Hovoríte si všetko? Netajíte pred sebou niečo? Pretože, keď ja čosi tajím, tak isto premýšľa aj partner, alebo partnerka. Tým vznikajú klamstvá a pretvárky už na podvedomej úrovni. Naše podvedomie vytvára životný, alebo partnerský smer. Mali by sme sa začať viac zaoberať vlastným podvedomím a programovať si svoj život a nečakať kým sa nám život zrúti ako hrad z karát. Na našom trhu sa nachádza veľa prekrásnej duchovnej literatúry, ktorou sa môžeme riadiť nielen v partnerských vzťahoch, ale i pracovných alebo susedských vzťahoch. Keď budeme pozitívne myslieť a vidieť len tie pekné stránky v živote, bude sa nám oveľa ľahšie žiť.

Teraz si určite poviete: „čo to trepem za nezmysly, veď život nám prináša do cesty samé negatíva“.  Áno, prináša aj veľa negatív, ale záleží len na nás, ako sa na ten problém pozeráme. Keď sa k nemu postavím s vedomím, že ho rýchlo a bez veľkých ťažkostí prekonám, verte, že ho zvládnete ľavou zadnou. Ale keď hneď od začiatku budem premýšľať, ako sa to nedá vyriešiť, tá cesta ku koncu bude nekonečne dlhá.

Partnerské vzťahy sú ako krištáľové sklo, ako prenádherné kvety. Potrebujú neustálu starostlivosť a opateru. Čím viac lásky do nich vložíme, tým viac ovocia sa nám urodí.

Na koniec krásny citát:
„Zázrak je všetko to, čo ma teší. A potešiť srdce i telo dokáže iba sila lásky.“