Čínský horoskop na srpen 2023

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na srpen

Podľa čínskeho mesačného horoskopu vládne dve tretiny augusta hravá, ľahká a nerozvážna Opica. Práve preto si treba dať pozor na veci a záležitosti, ktoré šijeme horúcou ihlou, lebo takto nebudú mať dlhé trvanie.

Plánovať a dávať si rôzne vízie je však veľmi vhodné. Na druhej strane, Opica je dosť chytrá a na iných berie iný meter ako na seba. Odhalí, ak niekto hovorí hlúposti a náležite vám to aj predostrie na tanier. 

22. augusta nastupuje mesiac Kohúta. To už je iná káva. Ten sa o seba náležite stará, ale vie aj rozhodnúť, čo si ponechať, opraviť alebo vyhodiť.

Mesiac august začal studeným počasím. Čínsky horoskop toto obdobie nazýva aj skorou jeseňou. No koncom prvej a tretej dekády by sme sa ešte mohli ohriať. Kritické bude obdobie hlavne okolo splnu Mesiaca, ktorý nastáva koncom augusta. Netreba robiť žiadne unáhlené rozhodnutia, klamať a navzájom si protirečiť.

Zdravie

Podľa čínskeho horoskopu je v auguste ohrozená naša termoregulácia organizmu. Veľké zmeny teploty vyčerpávajú telo, preto sa treba ochladiť a zohriať jedlom.

Počas dňa, kedy je vám teplo, treba menej koreniť a jesť ovocie i zeleninu, ktorá ochladzuje: melóny, uhorky, rajčiny atď. Obsahujú aj potrebné minerály a enzýmy, ktoré telo potrebuje. Ak sa ochladí, pridajte korenené jedlá a teplé nápoje.

Človek by si mal byť sám sebe liečiteľom a nechodiť proti svojim chutiam a presvedčeniu, hlavne ak si to už odskúšal rokmi. Na každého platí trochu niečo iné. Niekto má alergiu na jablká, no a druhému veľmi prospievajú. Vodu treba piť po dúškoch, nie naraz a takej teploty, aká vám vyhovuje a máte to odskúšané, že vám neškodí.

Hlavne v poslednej tretine augusta skúste byť častejšie bez sladkostí! Ak to dokážete, uvidíte, že vám nakoniec tieto pochutiny nebudú chýbať, ak budete konzumovať dostatok stravy, ktorá pozostáva najmä z ovocia a zeleniny.

Malá rada podľa feng šuej

Aj v tomto mesiaci si dávajte záležať na tom, aby ste nemali váš obývací priestor zaplnený zbytočnosťami a nebodaj zašpinenými vecami. Prichádzali by ste o drahocennú energiu a hojnosť.

Okolo novu, ktorý bude 16. augusta, znovu povyhadzujte staré haraburdy a ešte použiteľné veci darujte. To isté platí aj o pracovnom priestore a internetovej pošte. Pokiaľ máte na to priestor a guráž, urobte si poriadky aj vo vzťahoch!

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na srpen pro znamení: