Výklad karet a spirituální poradenství

Kartářka Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Kartářka Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Kartářka Mária

Mária

Osobný kód 151

Čínský horoskop na únor 2024

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na únor

Desiateho februára nastáva nov Luny vo Vodnárovi. Ním začína aj čínsky Rok dreveného Draka. Doteraz vládnuci mierumilovný Zajac bol zameraný predovšetkým na svoju noru a jej skrášľovanie. Drak je iný: silný, veľkorysý a vitálny. Vzbudzuje u ľudí rešpekt. Očakávame, že sa situácia vo svete pohne lepším smerom, no nežijeme v rozprávke. Drak sa nevyhýba konfrontácii a vie odhadnúť, s kým má do činenia. Pokiaľ treba jednať za spravodlivosť, prikloní sa k boju.

Mesačným znamením je temperamentný a impulzívny Tiger. Do polovice mesiaca budú ešte fašiangy. Presnejšie, končia Popolcovou stredou 14. februára. Bude teda ešte dosť času dať Tigrovi priestor na zábavu i oslavu Nového čínskeho roka. U nás síce tieto oslavy nie sú tradíciou, ale kto chce, tak sa poteší a zabaví.

Búrlivý Tiger potrebuje aj oddych, na čo bude mať od 14. do 19. februára priestor. Potom preberie mesačnú vládu pokojnejší Zajac. Energie sa upokoja, ale odvážne odhodlanie k zmenám nového ročného vládcu, Draka, bude cítiť asi každý.

Jednajte vedome a uvážene, aby ste neskôr neľutovali svoje protichodné kroky, ktoré toto obdobie môže vo vás evokovať. 

Zdravie

Vo februári sú podľa čínskej medicíny najviac ohrozené obličky. Ich správne fungovanie spolu súvisí s močovým mechúrom, lebo ten je ich párovým orgánom. Časté močenie má priamu súvislosť s oslabením týchto orgánov. Pokiaľ to trvá dlhšie, môže nastať sluchová porucha, šumenie v ušiach, kruhy pod očami a puchnutie nôh. Vyvarujte sa prílišnému soleniu. Na druhej strane, soľ je potrebná k správnemu fungovaniu nášho tela. Pokiaľ vám to lekár prísne nezakázal, používajte ju, ale len tak akurát.

Obličky sú párovým orgánom. Po duchovnej stránke súvisia so vzťahom medzi mužom a ženou, ktorí tvoria dvojicu. Dajte si do poriadku vzťah s partnerom, ale i s tými jedincami, na ktorých vám záleží. Nenamietajte, že to nejde, lebo druhá strana nemá záujem niečo meniť. V prvom rade treba zmeniť seba, ale i pohľad na vzťah. Je dôležité, aby ste sa neutápali denne v týchto problémoch a následne neochoreli na ľadviny. Využite služby psychológov a iných odborníkov, ak to bude potrebné.

Február zvykne byť ešte miestami studenší a dosť veterný. Pite liečivé čaje, otužujte sa a teplo sa obliekajte. Vyzerá to, že sa teplé oblečenie a otužovanie vylučujú. Európskemu typu človeka však neprospieva vystavovanie sa dlhodobému chladu. Je síce pár jedincov, ktorí chodia v letnom oblečení aj v zime, ale sú to výnimky. Dajte na svoje pocity a zdravý úsudok.

Malá rada podľa feng šuej

Prvý mesačný vládca Tiger sa potrebuje akčne prejaviť, zabaviť, ale aj odpočívať. Preto je potrebné, aby ste po bujarých fašiangových oslavách, ale aj iných akčných činnostiach našli doma svoje miesto na oddych. Druhý vládca, rodinne založený Zajac, uvíta vystavené rodinné fotografie a umelecké diela po predkoch.

Pred druhým februárovým víkendom si dobre poupratujte, aby ste privítali Rok dreveného Draka v bezprašnom a čistom prostredí.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na únor pro znamení: