Čínský horoskop na únor 2023

Měsíční horoskop

Horoskop vás upozorní na to, jak probíhající dny měsíce ovlivňují podvědomí lidí, kteří jsou zařazeni v jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu. Vykreslí vám vliv slunečního znamení a jeho vládnoucí planety.

Foto: Adobe Stock

Tip na únor

Žijeme Rok vodného Zajaca, ktorý začal novom Luny ešte v januári. Mesačným znamením je Tiger. Bude vládnuť do ďalšieho novu Mesiaca, ktorý bude 20. februára. Môžeme teda ešte čakať dozvuky nepríjemných situácií, ktoré sme zažívali aj v minulom roku Tigra. V poslednej tretine februára bude Zajac i mesačným vládcom. Energie by sa mali upokojiť a my si budeme viac užívať pokoj, oddych a zveľaďovať svoje obydlie.

Vo februári sú podľa čínskej medicíny najviac ohrozené obličky. Ich správne fungovanie spolu súvisí s močovým mechúrom, lebo ten je ich párovým orgánom. Časté močenie má priamu súvislosť s oslabením týchto orgánov. Pokiaľ to trvá dlhšie, môže nastať sluchová porucha, šumenie v ušiach, kruhy pod očami a puchnutie nôh.

Vyvarujte sa prílišnému soleniu. Na druhej strane, soľ je potrebná k správnemu fungovaniu nášho tela. Pokiaľ vám to lekár prísne nezakázal, používajte ju, ale tak akurát.

Ľadviny sú párovým orgánom. Po duchovnej stránke súvisia so vzťahom medzi mužom a ženou, ktorí tvoria dvojicu. Dajte si do poriadku vzťah s partnerom, ale i s tými osobami, na ktorých vám záleží. Nenamietajte, že to nejde, lebo druhá strana nemá záujem niečo meniť. V prvom rade treba zmeniť seba, ale i pohľad na vzťah. Je dôležité, aby ste sa neutápali denne v týchto problémoch a následne neochoreli na ľadviny. Využite služby psychológov a iných odborníkov, ak to bude potrebné.

Február zvykne byť studenší a veterný. Doplňte si vitamíny a minerály kvalitnými doplnkami výživy. Pite liečivé čaje, otužujte sa a teplo sa obliekajte. Vyzerá to, že sa teplé oblečenie a otužovanie vylučujú. Európskemu typu človeka však neprospieva vystavovanie sa dlhodobému chladu. Je síce pár jedincov, ktorí chodia v letnom oblečení aj v zime, ale sú to skôr výnimky. Dajte na svoje pocity a zdravý úsudok.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobrazit horoskop na únor pro znamení: