Doporučujeme

Kartářka Dala

Kartářka Dala

Dokážem vám odhaliť skryté veci a nájsť riešenie. Více »

Další kartářky online
Kartářka Karolína

Karolína

Osobný kód 173

Kartářka Reja

Reja

Osobný kód 156

Kartářka Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Kartářka Janka Avelange

Janka Avelange

Osobný kód 172

Nov Mesiaca v znamení Panny

Rozbor vlivu novu Měsíce v září 2015

Foto: shutterstock.com

Fáze Měsíce v listopaduÚplňky a novy Měsíce 2019

První čtvrť04.11.2019 11:25Vodnář-
Úplněk12.11.2019 14:37BýkÚplněk Měsíce listopad 2019
Poslední čtvrť19.11.2019 22:13Lev-
Nov26.11.2019 16:08StřelecRozbor připravujeme

Nov Měsíce nastane: 13.09.2015 08:44

Nov je čas keď je Mesiac skoro presne medzi Zemou a Slnkom. Nov predstavuje nový začiatok. V nedeľu, 13.09.2015 o 08:43 SEČ nastáva Nov Mesiaca v znamení Panny. Toto obdobie je najpriaznivejšie na odstraňovanie starých problémov a pre začiatok všetkého nového, pretože aj energia prírody prináša plody zeme, úrodu. Počas novu je vhodné sa zamyslieť nad tým, do akej miery niektoré situácie vyhrocujeme, a kde by sme mali pridať. Vyváženosť v našich činoch, aj v našej mysli, by mala hrať prím, zvlášť počas tohto novu, ktorý zvýrazňuje energie, ktoré symbolizuje v zvieratníku znamenie Panny a jej zaradenie do živlu Zeme. Je to obdobie, ktoré je charakterizované pracovitosťou, dôrazom na zdravý životný štýl, ale aj vrtošivosť. Tento nov Mesiaca podporuje i planéta Merkúr, ktorá zabezpečuje komunikáciu. Prehodnoťte svoje najskrytejšie želania, preto, že môžu mať, aj pod terajším silným vplyvom Merkúra, veľmi magickú silu. Pozor na myšlienky na pomstu a preklínanie! Bývajú nebezpečné aj pre toho, kto ich vysiela, lebo sa od nevinného človeka odrážajú späť. Keď už chcete praktizovať mágiu, tak prosperitnú, takú, ktorá pomôže posilniť rast a plody vašej práce.

Jaký vliv má na vás tento nov Mesiaca?

Beran

Je dôležité, aby ste si počas tohto novu Mesiaca v znamení Panny zachovali chladnú hlavu a nič neriešili bez rozmyslenia. Pozor na psychickú nevyrovnanosť, môžete vybuchnúť v nepravú chvíľu. Ak ste mali nejaké nedoriešené spory z minulosti, práve teraz začína pravý čas na ich urovnanie. Dokážte do rodiny, a do vzťahov, vrátiť harmóniu, pohodu a praktické činnosti a energie. Ak už dlhšiu dobu máte v hlave nejaký nesplnený, užitočný a zmysluplný sen, prichádza pravý čas, aby sa konečne stal skutočnosťou. Najbližší spln Mesiaca bude vo vašom impulzívnom znamení Barana.

Býk

Počas tohto novu Mesiaca, ktorý podporuje hlavne ľudí zo živlu Zeme, zvážte svoju situáciu a usporiadajte si priority. Príliš vystupňovaný pudový život by mohol spôsobiť konflikty a nedorozumenia so spoločnosťou, alebo by sa mohli vyskytnúť zdravotné, či finančné komplikácie spojené s márnotratnosťou. Rozhodne sa ale vyhnite unáhleným rozhodnutiam. Radšej starostlivo zvážte všetky pre a proti. Býk by mal myslieť na to, že šťastie praje pripraveným. S trochou trpezlivosti pôjde všetko oveľa ľahšie.

Blíženci

Mnohí, i pod vplyvom tohto novu Mesiaca, spoznáte, ktorí z vašich priateľov sú praví, a ktorí sa na nich len hrajú. Vrtošivosť, alebo u iných naopak serióznosť, sa teraz výraznejšie prejaví. Nedávajte si nereálne predsavzatia, ktoré nedokážete dodržať. Orientujte sa smerom, kde môžete ukázať, čo vo vás je, aj za cenu toho, ktorá sa vám teraz zdá vysoká. Skúste si prehodnotiť riziká. Najbližšie dni budú plné veľkej inšpirácie, tak uchopte príležitosť a tvorte. Stačí trochu viac a tvrdšej práce a výsledky budú naozaj stáť za to. Nakloňte si svoje šťastie.

Rak

Pod vplyvom toho novu Mesiaca, ktorý je vašou hlavnou silou, je uplatniť sa. Počúvnite svoj vnútorný hlas. Bude vám šepkať odpovede, práve tie, ktoré si musíte vysloviť nahlas. Nastal pravý čas na veľké upratovanie, akéhokoľvek druhu, i v tie v mysli. Nesmúťte a tešte sa na to, čo vám prinesie budúcnosť. V poslednom čase vám možno z tej práce, a všetkého okolo, ”tečú” nervy, ale nezúfajte, bude zase lepšie. Ste oveľa silnejší, než ste si doteraz mysleli. Zistíte, že vďaka svojej tvorivosti a schopnosti myslieť o krok dopredu, nájdete nové riešenie malých, ale aj väčších problémov. 

Lev

Je najvyšší čas skončiť so zlozvykmi, to pravdepodobne zistíte v čase tohto novu Mesiaca v znamení Panny. Mali by ste sa vrátiť späť v čase, zaspomínať si, kde sa stali chyby, a pokúsiť sa ich napraviť. Nemôžete si vravieť, že sa to už nedá a že je to zbytočné. Konečne sa roztopia ľady a vy sa môžete dočkať priazne človeka, o ktorého ste dlhšie usilovali. Avšak dajte si pozor na ružové okuliare. Problémom sa postavte čelom, neutekajte a popasujte sa s nepriateľom sami. Pred vami bude stáť dôležité rozhodnutie. Choďte naň s chladnou hlavou, a aj keď pôjde do tuhého, nepanikárte. 

Panna

Týmto novom Mesiaca vo vašom znamení Panny, nastal váš najproduktívnejší čas. Otvárajú sa vám nové možnosti. Zažijete príval tvorivých síl, ktoré uplatníte v láske, i na pracovisku. V tomto období budete na koni a neradno sa s vami púšťať do sporu. Avšak nevyužívajte to tak, aby ste komandovali rodinných príslušníkov. Buďte otvorení, nebojte sa prejaviť svoj názor, aj keď je negatívny. Spolupracovníci to pochopia. Dôverujte svojmu úsudku, verte svojej intuícii. Ocitnete sa v situáciách, keď sa budete môcť spoľahnúť len na seba. Sami sebe ste však najlepším radcom, sudcom, pomocníkom, ale aj tvorcom.

Váhy

Tento nov Mesiaca spôsobí, že sa vám stane, že sa zamyslíte a budete duchom neprítomní. Stačí, ak zatvoríte oči a roztiahnete krídla svojej fantázie. Šťastie vám do lona nespadne, vy sami mu ale môžete napomôcť. Dokážte sami seba presvedčiť, že sa vám toho veľa vydarí, pretože sebavedomia máte dosť aj v tých chvíľach, keď vám energickosť a sila nefungujú tak, ako by ste si predstavovali. Majte dôveru vo všetko, čo sa okolo vás deje a snažte sa to využiť, veď nov Mesiaca vždy podnecuje možnosti nových začiatkov. Získate veľa cenných skúseností a informácií, tak sa to nebojte využiť. 

Štír

Aj vám tento nov Mesiaca v znamení Panny, a nasledujúce obdobie, praje pri skúšaní nových vecí a zažití zaujímavých zážitkov. Neuvedomujete si, čo všetko k vám ešte len príde! Doprajte si aj denné snívanie a zamyslenie. Na tom, že snívate, nie je nič zlé, len si nenechajte ujsť dôležité skutočnosti. Nebojte sa kontaktovať starých známych. Zistíte, ako veľmi sa ich životy zmenili, a to pre vás môže byť veľmi prínosné. Ak máte pred sebou nejaké dôležité rozhodnutie, či dlhodobú dilemu, teraz je pravý čas na rozriešenie problému. Nemali by ste byť v práci roztržití. 

Střelec

Tento nov Mesiaca v znamení Panny a preferujúci energie Zeme, vás bude viac stabilizovať. Obrňte sa trpezlivosťou, na všetko pozerajte z nadhľadu, nič neriešte s horúcou hlavou. Je možné, že vyriešite problém, alebo konflikt, no môžete uviesť do života aj skvelý nápad alebo múdru myšlienku. Vaša kreativita, ale aj záujem o praktické veci a nové formy podpory zdravia, sa od novu Mesiaca rozbehne naplno. Nezabúdajte, že nič na svete nie je také dôležité, aby ste tomu obetovali zdravie. Využite svoj čas efektívne. Niekedy je však potrebné sa aj obetovať, aby sa vám v budúcnosti mohlo dobro aj nejakým spôsobom vrátiť.

Kozoroh

Pre Kozorožcov začína optimistickejšie obdobie s novým vetrom v plachtách. Nasledujúce dni budú prebiehať pokojnejšie a lepšie. Do vášho života vstúpia nové veci. Pripravte sa na to. Solídne návrhy od osudu nechodia poštou každý deň. Keď by vás počas tohto novu Mesiaca sprevádzali rôzne predtuchy, tak nebuďte prekvapení, má to tak byť. Váš živel Zeme dostáva väčšiu podporu v chuti na realizáciu praktických vecí. Viete sa predsa racionálne rozhodovať, len sa nesmiete báť. Len voľte pomalé a jemné kroky. V zamestnaní akceptujte názory ostatných, je toho ešte veľa, čo sa môžete ešte naučiť. 

Vodnář

Obzrite sa okolo seba. Tento nov Mesiaca vám osvetlí aj možnosti v praktickej činnosti. Energie zhora sú vám teraz naozaj naklonené. Nielen vaša finančná bilancia, no i spoločenský život, vás povzbudia. Musíte však potlačiť netrpezlivosť, ktorá nie je vašou najsilnejšou stránkou. Inak prídu straty. Opatrne. Nebuďte hneď podráždení, ak má niekto k vašej práci výhrady. Je to zbytočné. Nemajte veľké oči. Príliš veľké sústo len ťažko zvládnete. Vo váš prospech bude hrať vaša sebaistota. Najvyšší čas skončiť so zlozvykmi, ktoré vám zaťažujú tráviaci systém, zvlášť slezinu a tenké črevo.

Ryby

Tento nov Mesiaca v znamení Panny, ktorá si potrpí aj na systematickosť a poriadok, vám pripomenie, že vaša vytrvalosť a trpezlivosť budú zvlášť potrebné. Analyzujte problémy. Múdrosť je vo vašej duši. Pohľadajte ju, keď budete strácať pevnú pôdu pod nohami, neunáhlite sa so sľubmi, ktoré vyslovíte. Nie všetky by ste dokázali, ani pri najlepšej vôli, splniť. Nebuďte veľmi dôverčiví, aj keď vás to pod dlhodobým vplyvom vašej planéty, Neptúna, bude k tomu zvádzať. Nebuďte smutní a nevzdávajte sa, ak vám niečo nepôjde. Stáva sa to každému. Vzdelávaním nič nepokazíte. Učenie vám teraz pôjde ľahko.

Planety ve znameních zvěrokruhu

SlunceStřelecod 22.11.2019
MěsícVáhyod 22.11.2019
MerkurŠtírod 03.10.2019
VenušeStřelecod 01.11.2019
MarsŠtírod 19.11.2019
JupiterStřelecod 08.11.2018
SaturnKozorohod 20.12.2017
UranBýkod 06.03.2019
NeptunRybyod 03.02.2012
PlutoKozorohod 27.11.2008

Začátek ročních období 2019

JaroJarní rovnodennost20.03.2019
LétoLetní slunovrat21.06.2019
PodzimPodzimní rovnodennost23.09.2019
ZimaZimní slunovrat22.12.2019