Odporúčame

Kavena

Kavena

Poradím vám, ako sa správne rozhodnúť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Lenaras

Lenaras

Osobný kód 162

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Alica

Alica

Osobný kód 180

Nov Mesiaca v znamení Panny

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v septembri 2015

Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2020

Spln07.05.2020 12:47ŠkorpiónSpln Mesiaca máj 2020
Posledná štvrť14.05.2020 16:05Vodnár-
Nov22.05.2020 19:41BlíženciNov Mesiaca máj 2020
Prvá štvrť30.05.2020 05:32Panna-

Nov Mesiaca nastane: 13.09.2015 08:44

Nov je čas keď je Mesiac skoro presne medzi Zemou a Slnkom. Nov predstavuje nový začiatok. V nedeľu, 13.09.2015 o 08:43 SEČ nastáva Nov Mesiaca v znamení Panny. Toto obdobie je najpriaznivejšie na odstraňovanie starých problémov a pre začiatok všetkého nového, pretože aj energia prírody prináša plody zeme, úrodu. Počas novu je vhodné sa zamyslieť nad tým, do akej miery niektoré situácie vyhrocujeme, a kde by sme mali pridať. Vyváženosť v našich činoch, aj v našej mysli, by mala hrať prím, zvlášť počas tohto novu, ktorý zvýrazňuje energie, ktoré symbolizuje v zvieratníku znamenie Panny a jej zaradenie do živlu Zeme. Je to obdobie, ktoré je charakterizované pracovitosťou, dôrazom na zdravý životný štýl, ale aj vrtošivosť. Tento nov Mesiaca podporuje i planéta Merkúr, ktorá zabezpečuje komunikáciu. Prehodnoťte svoje najskrytejšie želania, preto, že môžu mať, aj pod terajším silným vplyvom Merkúra, veľmi magickú silu. Pozor na myšlienky na pomstu a preklínanie! Bývajú nebezpečné aj pre toho, kto ich vysiela, lebo sa od nevinného človeka odrážajú späť. Keď už chcete praktizovať mágiu, tak prosperitnú, takú, ktorá pomôže posilniť rast a plody vašej práce.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Je dôležité, aby ste si počas tohto novu Mesiaca v znamení Panny zachovali chladnú hlavu a nič neriešili bez rozmyslenia. Pozor na psychickú nevyrovnanosť, môžete vybuchnúť v nepravú chvíľu. Ak ste mali nejaké nedoriešené spory z minulosti, práve teraz začína pravý čas na ich urovnanie. Dokážte do rodiny, a do vzťahov, vrátiť harmóniu, pohodu a praktické činnosti a energie. Ak už dlhšiu dobu máte v hlave nejaký nesplnený, užitočný a zmysluplný sen, prichádza pravý čas, aby sa konečne stal skutočnosťou. Najbližší spln Mesiaca bude vo vašom impulzívnom znamení Barana.

Býk

Počas tohto novu Mesiaca, ktorý podporuje hlavne ľudí zo živlu Zeme, zvážte svoju situáciu a usporiadajte si priority. Príliš vystupňovaný pudový život by mohol spôsobiť konflikty a nedorozumenia so spoločnosťou, alebo by sa mohli vyskytnúť zdravotné, či finančné komplikácie spojené s márnotratnosťou. Rozhodne sa ale vyhnite unáhleným rozhodnutiam. Radšej starostlivo zvážte všetky pre a proti. Býk by mal myslieť na to, že šťastie praje pripraveným. S trochou trpezlivosti pôjde všetko oveľa ľahšie.

Blíženci

Mnohí, i pod vplyvom tohto novu Mesiaca, spoznáte, ktorí z vašich priateľov sú praví, a ktorí sa na nich len hrajú. Vrtošivosť, alebo u iných naopak serióznosť, sa teraz výraznejšie prejaví. Nedávajte si nereálne predsavzatia, ktoré nedokážete dodržať. Orientujte sa smerom, kde môžete ukázať, čo vo vás je, aj za cenu toho, ktorá sa vám teraz zdá vysoká. Skúste si prehodnotiť riziká. Najbližšie dni budú plné veľkej inšpirácie, tak uchopte príležitosť a tvorte. Stačí trochu viac a tvrdšej práce a výsledky budú naozaj stáť za to. Nakloňte si svoje šťastie.

Rak

Pod vplyvom toho novu Mesiaca, ktorý je vašou hlavnou silou, je uplatniť sa. Počúvnite svoj vnútorný hlas. Bude vám šepkať odpovede, práve tie, ktoré si musíte vysloviť nahlas. Nastal pravý čas na veľké upratovanie, akéhokoľvek druhu, i v tie v mysli. Nesmúťte a tešte sa na to, čo vám prinesie budúcnosť. V poslednom čase vám možno z tej práce, a všetkého okolo, ”tečú” nervy, ale nezúfajte, bude zase lepšie. Ste oveľa silnejší, než ste si doteraz mysleli. Zistíte, že vďaka svojej tvorivosti a schopnosti myslieť o krok dopredu, nájdete nové riešenie malých, ale aj väčších problémov. 

Lev

Je najvyšší čas skončiť so zlozvykmi, to pravdepodobne zistíte v čase tohto novu Mesiaca v znamení Panny. Mali by ste sa vrátiť späť v čase, zaspomínať si, kde sa stali chyby, a pokúsiť sa ich napraviť. Nemôžete si vravieť, že sa to už nedá a že je to zbytočné. Konečne sa roztopia ľady a vy sa môžete dočkať priazne človeka, o ktorého ste dlhšie usilovali. Avšak dajte si pozor na ružové okuliare. Problémom sa postavte čelom, neutekajte a popasujte sa s nepriateľom sami. Pred vami bude stáť dôležité rozhodnutie. Choďte naň s chladnou hlavou, a aj keď pôjde do tuhého, nepanikárte. 

Panna

Týmto novom Mesiaca vo vašom znamení Panny, nastal váš najproduktívnejší čas. Otvárajú sa vám nové možnosti. Zažijete príval tvorivých síl, ktoré uplatníte v láske, i na pracovisku. V tomto období budete na koni a neradno sa s vami púšťať do sporu. Avšak nevyužívajte to tak, aby ste komandovali rodinných príslušníkov. Buďte otvorení, nebojte sa prejaviť svoj názor, aj keď je negatívny. Spolupracovníci to pochopia. Dôverujte svojmu úsudku, verte svojej intuícii. Ocitnete sa v situáciách, keď sa budete môcť spoľahnúť len na seba. Sami sebe ste však najlepším radcom, sudcom, pomocníkom, ale aj tvorcom.

Váhy

Tento nov Mesiaca spôsobí, že sa vám stane, že sa zamyslíte a budete duchom neprítomní. Stačí, ak zatvoríte oči a roztiahnete krídla svojej fantázie. Šťastie vám do lona nespadne, vy sami mu ale môžete napomôcť. Dokážte sami seba presvedčiť, že sa vám toho veľa vydarí, pretože sebavedomia máte dosť aj v tých chvíľach, keď vám energickosť a sila nefungujú tak, ako by ste si predstavovali. Majte dôveru vo všetko, čo sa okolo vás deje a snažte sa to využiť, veď nov Mesiaca vždy podnecuje možnosti nových začiatkov. Získate veľa cenných skúseností a informácií, tak sa to nebojte využiť. 

Škorpión

Aj vám tento nov Mesiaca v znamení Panny, a nasledujúce obdobie, praje pri skúšaní nových vecí a zažití zaujímavých zážitkov. Neuvedomujete si, čo všetko k vám ešte len príde! Doprajte si aj denné snívanie a zamyslenie. Na tom, že snívate, nie je nič zlé, len si nenechajte ujsť dôležité skutočnosti. Nebojte sa kontaktovať starých známych. Zistíte, ako veľmi sa ich životy zmenili, a to pre vás môže byť veľmi prínosné. Ak máte pred sebou nejaké dôležité rozhodnutie, či dlhodobú dilemu, teraz je pravý čas na rozriešenie problému. Nemali by ste byť v práci roztržití. 

Strelec

Tento nov Mesiaca v znamení Panny a preferujúci energie Zeme, vás bude viac stabilizovať. Obrňte sa trpezlivosťou, na všetko pozerajte z nadhľadu, nič neriešte s horúcou hlavou. Je možné, že vyriešite problém, alebo konflikt, no môžete uviesť do života aj skvelý nápad alebo múdru myšlienku. Vaša kreativita, ale aj záujem o praktické veci a nové formy podpory zdravia, sa od novu Mesiaca rozbehne naplno. Nezabúdajte, že nič na svete nie je také dôležité, aby ste tomu obetovali zdravie. Využite svoj čas efektívne. Niekedy je však potrebné sa aj obetovať, aby sa vám v budúcnosti mohlo dobro aj nejakým spôsobom vrátiť.

Kozorožec

Pre Kozorožcov začína optimistickejšie obdobie s novým vetrom v plachtách. Nasledujúce dni budú prebiehať pokojnejšie a lepšie. Do vášho života vstúpia nové veci. Pripravte sa na to. Solídne návrhy od osudu nechodia poštou každý deň. Keď by vás počas tohto novu Mesiaca sprevádzali rôzne predtuchy, tak nebuďte prekvapení, má to tak byť. Váš živel Zeme dostáva väčšiu podporu v chuti na realizáciu praktických vecí. Viete sa predsa racionálne rozhodovať, len sa nesmiete báť. Len voľte pomalé a jemné kroky. V zamestnaní akceptujte názory ostatných, je toho ešte veľa, čo sa môžete ešte naučiť. 

Vodnár

Obzrite sa okolo seba. Tento nov Mesiaca vám osvetlí aj možnosti v praktickej činnosti. Energie zhora sú vám teraz naozaj naklonené. Nielen vaša finančná bilancia, no i spoločenský život, vás povzbudia. Musíte však potlačiť netrpezlivosť, ktorá nie je vašou najsilnejšou stránkou. Inak prídu straty. Opatrne. Nebuďte hneď podráždení, ak má niekto k vašej práci výhrady. Je to zbytočné. Nemajte veľké oči. Príliš veľké sústo len ťažko zvládnete. Vo váš prospech bude hrať vaša sebaistota. Najvyšší čas skončiť so zlozvykmi, ktoré vám zaťažujú tráviaci systém, zvlášť slezinu a tenké črevo.

Ryby

Tento nov Mesiaca v znamení Panny, ktorá si potrpí aj na systematickosť a poriadok, vám pripomenie, že vaša vytrvalosť a trpezlivosť budú zvlášť potrebné. Analyzujte problémy. Múdrosť je vo vašej duši. Pohľadajte ju, keď budete strácať pevnú pôdu pod nohami, neunáhlite sa so sľubmi, ktoré vyslovíte. Nie všetky by ste dokázali, ani pri najlepšej vôli, splniť. Nebuďte veľmi dôverčiví, aj keď vás to pod dlhodobým vplyvom vašej planéty, Neptúna, bude k tomu zvádzať. Nebuďte smutní a nevzdávajte sa, ak vám niečo nepôjde. Stáva sa to každému. Vzdelávaním nič nepokazíte. Učenie vám teraz pôjde ľahko.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2020
MesiacRakod 24.05.2020
MerkúrBlíženciod 11.05.2020
VenušaBlíženciod 03.04.2020
MarsRybyod 13.05.2020
JupiterKozorožecod 02.12.2019
SaturnVodnárod 21.03.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2020

JarJarná rovnodennosť20.03.2020
LetoLetný slnovrat20.06.2020
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2020
ZimaZimný slnovrat21.12.2020